Acve Hurması 220gr

paylaş
Online siparişleriniz mağazamıza yakın yerlere motorize paket servisimizle en kısa sürede hızlıca teslimat yapılmaktadır. Bölgeniz için telefonla bilgi alabilirsiniz.
139,00 TL
- 1 Adet
Teslim Süresi :  Saatte Gönderim
600 TL ve üzeri alışverişlerde Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo

MAĞAZAMIZA YAKIN BÖLGELER Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Ataşehir, Üsküdar, Acıbadem, Ümraniye, Çekmeköy Bölgelerine Motorize servisimiz vardır. Kargo limiti ve ücreti YOKTUR, servisimiz ÜCRETSİZDİR.
  • Güvenli Alışveriş
  • Hızlı Teslimat
  • Özel Paketleme
  • Hep Taze
Ürün Özellikleri

Acve Hurması Medine´den gelmektedir.


Acve Hurması, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mübarek elleriyle diktikleri ağaçtan yetişen hurmadır, tüm yaştan herkesin severek yiyebileceği ve tadına asla doyamayacağınız, besleyici ve saymakla bitmeyecek kadar faydası bulunan enfes bir tadı olan hurma çeşitlerinden sadece biri “Acve Hurması”. Ayrıca, Peygamber Hurması adıyla bilinmektedir.

Hurma Güçlü bir antioksidandır, vücuda enerji verir, emziren anneler için süt yapar, tok tutar diyet yapanlar ve zayıflamak isteyenler için vazgeçilmez besin kaynağıdır.

Not: Hurma nereden alınırsa alınsın yemeden önce mutlaka yiyeceğiniz miktarı sudan geçiriniz.

Ürünlerimiz kendi imalathanemizde tek tek özenle seçilmektedir, memnun kalırsınız.


Acve Hurmasının Faydaları ile ilgili Hadisler

Ebu Hureyre´den rivayetle; "Acve denen hurma cennetdendir ve zehire karşı şifadır." (Tirmızi,tıb 22)

Sa´d bin ebi Vakkas rivayet ediyor; Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdular: "Kim sabah aç karnına yedi tane acve hurması yerse o gün ona ne sihir ne de zehir tesir eder." Başka bir rivayette "zehir ve sihir zarar vermez".

Sâd İbn-i Ebî Vakkas (r.a.) hasta olduğunda Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hasta ziyaretine giderler. "Mübarek ellerini göğsüme koydu. Hatta ben mübarek elinin soğukluğunu kalbimde hissettim. Sonra -"Sen kalp hastalığına yakalanmışsın! Sakif´in kardeşi Haris İbn-i Kelede´ye git. Tedavi ol. O tabib birisidir. Medine´nin Acve hurmasından yedi tane alsın, onları çekirdekleri ile beraber dövsün (öğütsün) sonra onu süt ile yağ ile sulandırarak sana yedirsin." Sâd (r.a.) böylece bu hastalıktan kurtulmuştur.

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp