Acve Hurması Faydaları

4.3.2024

Koz Kuruyemiş olarak bilgilendirmeye, ürün tanıtımına ve en lezzetli & kaliteli olanlarının istediğiniz adrese teslimatına ön ayak oluyoruz, hemen sitemizden Acve Hurması Faydaları hususlarını inceleyebilirsiniz. Hurmaların sayısız faydaları olduğunu birçoğumuz biliyordur ya da en azından duymuşuzdur. Özellikle Ramazan ayında ve oruçlu geçirilen diğer günlerde iftar sofralarında mutlaka yer alan hurma, birçok farklı türü ile piyasada yer almaktadır.

Bunlardan birisi de peygamber hurması olarak da adlandırılan acve hurmasıdır. Bu hurma, rivayete göre peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) tarafından dikilen yanmış bir daldan türemiştir. Bu nedenle rengi diğer hurma türlerine nazaran daha siyah renktedir ve yanık hurma olarak da bilinmektedir. Anlaşılacağı üzere manevi bir değeri olan bu hurma aynı zamanda birçok farklı faydası olan eşsiz bir meyvedir. Lezzeti, doğallığı ve kalitesi ile siz de bu meyveden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Piyasadaki en değerli ve sağlıklı acve hurmalarına firmamızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem web sitemiz hem de satış mağazamız aracılığıyla dilediğiniz kadar satın alarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Koz Kuruyemiş web sitesinde bir çok ürün yer almaktadır. Dilediğiniz ürünü sepete ekleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Acve Hurma (Peygamber Hurması)


Sadece Medine ve civarında yetişebilen acve hurması, siyah rengi ve küçük yapısı ile erik kurusunu andırmaktadır. Besleyiciliği, lezzeti ve insan sağlığına faydaları bakımından değerlendirildiğinde adeta mucizevi bir meyvedir. Aynı zamanda dünyanın en pahalı hurmasıdır diyebiliriz. Yaş halde veya çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra macun şekliyle de tüketilebilmektedir. Genel özelliklerinden bahsettikten sonra asıl konumuz olan acve hurması faydaları nelerdir biraz da onlardan bahsederek peygamber hurmasının kıymetini açıklamaya çalışalım.

•    Rahim kaslarını güçlendirerek doğumu kolaylaştırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Doğumdan birkaç hafta önce kontrollü ve düzenli tüketildiğinde üst düzey fayda sağlar. Doğum sonrası ağrıları en aza indirir.
•    Fosfor bakımından zengin içeriği ile kısırlığı engeller, kısırlık sorununun tedavisinde etkilidir.
•    İçeriğinde bol miktarda bulunan B grubu vitaminleri ile karaciğere iyi gelir.
•    İçeriğindeki şeker vücudun doğal bir enerji deposudur. Aynı zamanda sarılık hastalığının oluşumunu engeller.
•    Bağışıklık sistemini güçlendirerek çalışmasını sağlar. Bu da vücuttaki toksinlerin atılmasını ve vücudun temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda iştah açarak yemek yeme hissi uyandırır. Kilo almak isteyenler için ideal bir meyvedir.
•    İçeriğindeki bol miktardaki A vitamini göz sağlığına iyi gelir.
•    İçeriğindeki demir, kemik gelişimine yardımcı olur. Kan oluşumuna katkı sağlar.
•    Vücudun şeker seviyesini ayarlar, kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı etkili koruma sağlar.
•    Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak cildi güzelleştirir, genç ve parlak görünmesini sağlar.

Diğer hurma türlerine nazaran acve hurması faydaları bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Manevi değeri de göz önünde bulundurulduğunda eşsiz bir meyve olarak düşünebiliriz. Bu hassasiyeti gözeterek piyasadaki en doğal ve kaliteli acve hurmaları siz değerli müşterilerimiz için hazırlamaktayız. Dilediğiniz kadar temin ederek güvenle tüketebilirsiniz.

Çok daha fazlası için Koz Kuruyemiş web sitesinde gezintiye çıkın. Lezzetli ürünlere en hızlı şekilde teslimat imkanını sunan, kısa süre içerisinde adresinize özel tazelik koruyacak olan paketli ambalajlarla teslimatı sunulan bu ürünlere sizlerde sahip olun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Siirt Fıstık
  Siirt Fıstık ürünlerinin en kalitelilerine erişebilmek ve anında sipariş verebilmek için KOZ KURUYEMİŞ online satış sitesini ziyaret edebilir ve firmamızdan siparişlerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz.
 • Brezilya Fındığı Siparişi
  Brezilya Fındığı Siparişi vermek için hemen Koz Kuruyemiş´in online satış sitesini ziyaret edebilir ve web sitemizde yer alan ürünü dilediğiniz gramajlarda, dilediğiniz yere sipariş verebilirsiniz.
 • Yerli Badem İçi Ürün Faydaları
  Yerli Badem İçi Ürün Faydalarının yer aldığı bu yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilir ve en iyi, en lezzetli, en kaliteli badem içi ürünlerini Koz Kuruyemiş kalitesi ile satın alabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp