Antep Fıstığı´nın Yararları Nelerdir?

3.4.2020

Antep Fıstığı´nın Yararları Nelerdir? Kuruyemiş Ürünleri içerisinde bulunan bu ürünün pek çok yararı bulunmaktadır. Koz Kuruyemiş olarak sizlere kısaca bu yararlardan bahsetmek isteriz.

İlk fıstık işletmelerinin Gaziantep ilimizde kurulmasından ötürü bu ürünün adı antep fıstığı olarak kalmıştır. Genel olarak tatlı içerisinde kullanılan bu ürünün pek çok faydası bulunmaktadır. Lezzetli bir kuruyemiş olan Antep Fıstığı genel olarak akciğerimiz için iyi bir iltihap temizleyici üründür. Ardından gelen faydaları ise ağrıları hafifletir, öksürüğün geçmesine yardımcı olur. 100 Gram antep fıstığı protein, B1 vitamini ve fosfor ihtiyacımızın %35´ini karşılamaktadır.

Yapılan bazı araştırmalar agöre antep fıstığı insanların kanında bulunan kolesterol seviyesini düşürmekte ve kroner kalp hastalığının risklerini de azaltmaktadir.

Hadi gelin hep beraber genel olarak Antep Fıstığı faydalarına göz atalım;

Antep fıstığı kuruyemişini tüketmek önemli mineralleri vücudun edinmesini sağlamaktadır. Bir kişi bir çay bardağı antep fıstığı tükettiğinde kişinin kırmızı kan hücresi, kemikler ve kollajen yapımız için gerekli olmakta olan günlük bakır mineralinin %45´ini edilmiş olacaktır. Fosfor ihtiyacımızın ise %20´sini karşılayacak olan Antep Fıstığı ürünlerinin en kalitelilerine firmamız aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

Ayrıca Antep Fıstığı kuruyemişi farklı mineraller içermektedir. A, E, C vitaminlerinin içeriği kuruyemişimizde düşüktür, ancak önemli miktarda B Vitamini Antep Fıstığı ürününde bulunmaktadır. Bir çay bardağı antep fıstığı yemek günlük almamız gereken B6 vitaminin %40´lara yakınını karşılamaktadır.

Kalp dostu olan Antep Fıstığı yapılan bazı araştırmalara göre kötü kolesterol seviyesini düşürmektedir. İçerdiği antioksidanlar ve doymamış yağ asitleri sayesinde de aynı zamanda kalp koruyucusudur.

Bazı araştırmalara göre 3 ay içerisinde her gün yaklaşık 100 Gram bu kuruyemişi tüketen erkeklerde cinsel işlevlerin %50´lere varan oranlarda artmış olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda beyne yarar sağlayan bu kuruyemiş, kansızlığa karşı da faydalıdır.

Şeker hastaları için ise, antep fıstığı bu hastalıkların bulunduğu kişilerde proteinlere uygun olmayan bağlar oluşturmakta olan şekerler kullanışsız hale gelmektedir. Antep fıstığı ürününün içinde yer alan antioksidan maddeler bu glikasyon sürecini azaltmaktadır. Sinir sistemine fayda sağlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, yaşlanmaya bağlı göz hastalıklarının oluşmasını engeller. 

Sizde sağlıklı bir kuruyemiş besini olan bu ürünü hemen KOZ KURUYEMİŞ kalitesi ile sipariş verebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve ürünlerimizi incelemek için sitemizde gezintiye çıkınız..

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Online Hurma Sipariş
  Koz Kuruyemiş kalitesi ve güvencesi ile Online Hurma Siparişi verin! Türkiye´nin her yerine 1.kalite hurmaların gönderimini yapabilmekteyiz, lezzet ve kalitenin buluştuğu online mağazamızı hemen inceleyin.
 • Macadamia (Makademya) Fındığı Faydaları
  Macadamia (Makademya) Fındığı Faydalarını öğrenmek için, fındığın ana vatanını, tarihini ve geçmişini bilen ve bu ürünün en kalitelilerinin satışının yapıldığı Koz Kuruyemiş web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Kahramanmaraş Cevizi Fiyatları
  Koz Kuruyemiş´in online satış sitesinde Kahramanmaraş Cevizi Fiyatları sizlere sunulmuştur. Her zaman 1.kalite ürünlere erişebileceğiniz web sitemiz sizlerle.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp