Antep Fıstık İçi Tüketmenin Sağladığı Faydalar

17.6.2020

Antep Fıstık İçi Tüketmenin Sağladığı Faydalar ile ilgili Koz Kuruyemiş olarak sizlere bazı bilgilerin aktarımını sağlayacağız. Sitemizden faydaları inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

İnsan sağlığına inanılmaz faydaları olan Antep Fıstığının içeriğinde yağ oranı çok düşüktür. B6 vitamini bakımından ise oldukça zengin olan bir meyvedir. Bu kuruyemiş çeşidi vücuttaki organların işlevselliğini arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Sakız ağacı ailesine bağlı bir ağaç türünde yetişen kabuklu meyveye fıstık denilmektedir. İlk üretim merkezi Gaziantep´te kurulan ürün, en iyi yetiştirildiği yöre Antep´ten raflarımızdaki yerini almaktadır. Üretim merkezinin ilk olarak Gaziantep´te olmasından ötürü ürünün adı Antep Fıstığı kalmıştır. Antep Fıstıkları ağaçta yetişmektedir, iç kabuğu yağlı dış kabuğu ise serttir.  Sıcak havaları sevmesi sebebi ile bu bölgede yetişmesi daha kolaydır. Pek çok tüketim şekli olan Antep Fıstığının tatlıcılık ve ilaç sektöründe de kullanımı yaygındır. Kısa bilgiler vermek gerekirse her gün 10 adet tüketimi yapılan antep fıstığının vücudumuzun yağ ihtiyacını karşılayacağı ve günlük ihtiyacımız olan B1, fosfor, vitamin, protein desteklerini yapacaktır. Antep fıstığı içi kabukları ile beraber yüksek ateşte kavrulmaktadır.

Antep Fıstık İçi Neye İyi Gelir?

Antep fıstığı içeriğinde bulunan b6 vitamini sebebiyle kanser türleri ve enfeksiyonlarının engellenmesinde yardımcıdır.

* Antep fıstıkları kişilerin kanındaki kolesterol seviyesini düşürmekte ve kroner kalp hastalığı riskini azaltmaktadır.

* Antep fıstık içinin tüketimi akcigerler için iyi bir iltihap temizleyicidir. Ürün tüketimi ile gögüs yumuşamakta ve ağrılar bir nebze de olsa hafiflemektedir. Öksürüğünüz varsa, geçmesine yardımcı olmaktadır.

* Antep fıstık içi LDL ( kanda bulunan kötü kolesterol ) seviyesi düşürücüdür. İçerdiği doymamış yağ asitleri ve antioksidanlar sayesinde kalbi korumaktadır.

* E, C ve B vitamini içeren antep fıstık içi böbrekte, mesanede oluşan kumların rahat dökülmesini sağlayıcıdır.

* Bir kişinin günlük ihtiyaç duyduğu B6 vitamini antep fıstığı karşılayabilmektedir. Kanımızdaki oksijenin miktarını arttırmakta ve anemiyi önlemektedir.

* Antep fıstık içi tüketimi ile afrodizyak etkisi salgılanır ve erkeklerde cinsel güç arttırıcıdır.

* Antep fıstık içinin içerdiği yağlar sebebiyle kilo alınımı önler ve enerjinizi arttırır.

Koz Kuruyemiş olarak müşterilerimize sene boyunca aynı kalitede antep fıstık içi sunmak amacı ile yeni mahsül ürünleri toptan almaktayız. Ürünlerin tamamı tek tek kalite kontrol ekibimiz tarafından incelenir ve ayıklanma işlemi yapılır. İhtiyaca göre paketlenen ürünlerimiz Koz Kuruyemiş şubelerine ulaştırılır ve yine ihtiyaca göre kavrulacak ürünler eldeki stok azaldıkça taze olması açısından düzenli olarak kavrulur. Firmamızın imalathanelerinde kavrulan ürünler özel taş tabanlı fırınlarda hazırlanmaktadır. Ağır ağır kavrulma işlemi sağlanan bir ürünün ortalama pişme süresi 2 saat olarak Koz Kuruyemiş kaliteleri arasında yer almaktadır.

Butik işletmecilik yapan ve kurulduğu günden bu güne kalitesinden ödün vermeyen Koz Kuruyemiş sizler için seri üretim yerine, daha maliyetli olan bu kavrulma sistemini tercih etmektedir. Tamamen müşterilerinin damak zevkine uygun, en kaliteli ürünü üretmek amacı ile buradayız. Sizlerde fadyası saymakla bitmeyen Antep yöresinden gelen Antep Fıstık İçi siparişlerinizi hemen web sitemizden verebilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Siirt Fıstık
  Siirt Fıstık ürünlerinin en kalitelilerine erişebilmek ve anında sipariş verebilmek için KOZ KURUYEMİŞ online satış sitesini ziyaret edebilir ve firmamızdan siparişlerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz.
 • Özel Dağ İnciri Satın Al
  Özel Dağ İnciri Satın Almak isteyen herkesi Koz Kuruyemiş kurumsal ürün tanıtım ve online satış imkanı bulunan web sitesine davet ediyoruz.
 • Hurma Fiyatları ve Çeşitleri
  Koz Kuruyemiş´in online satış sitesi aracılığı ile Hurma Fiyatları ve Çeşitlerine erişmeniz mümkün, hemen internet sitemizde kısa bir gezintiye çıkın..!
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp