Aşurelik Buğday Yararları

18.9.2020

Aşurelik Buğday Yararları Nelerdir? Diğer bir adı yarma buğday olan aşurelik buğday olarak raflardaki yerini alan bu ürün ile ilgili bilmediğiniz bilgilere sayfamızdan ulaşacağınıza eminiz. Gelin hep birlikte Aşurelik Buğday ürününü inceleyelim. Nedir, nasıl olur, ne yararları vardır.

Aşurelik buğday ürününe baktığımızda bulgurla değerlendirdiğimizde ürünün yumuşak bir yapıda olduğunu bilmelisiniz. Yaygın olarak aşurelerin yapımında kullanılan veya ülkemizin çeşitli bölgelerinde keşkek yemeğinde tercih edilen bir üründür. Aşurelik buğday ürünü, buğdayın temizlenmesi ve kabuğunun soyulması ile üretilmektedir. Çorbalarda, tatlılarda, salatalarda ürün genel olarak tercih edilen bir üründür.

Anadolu´nun çeşitli yörelerinde çorbalarda da kullanılan, bazı yöresel yemeklerin olmazsa olmazı olan aşurelik buğday, yöresel olarak dövme buğday olarak da denildiği durumlar olmaktadır.

Buğdayların toplanmasının ardından değirmenlerde çekilmesi yapılmaktadır. Aşurelik buğdaylara baktığımızda bulgurdan biraz daha kalındır. Buğdayın kırılması ile ortaya çıkarlar. Bu kırılma işlemi çok özel olan değirmenlerde yapılmaktadır. Nedeni ise, buğdayın yalnızca saplarından ayrılması ve ezilmemesi lazımdır. Bu nedenle hareketli taş, hareketsiz olanın üzerinden dönmektedir ve buğdayın kabuğunun bu dönme ile çıktığı bililnmektedir.

Bu ayrıştırılan iç kısım ardından suda bekletilir ve kurutularak çuvallara doldurulur veya paketlenir.

Bizler Koz Kuruyemiş olarak alanında uzman ekibimiz ile tüm ürünlerimizde olduğu gibi, aşurelik buğday ürününde de öncelik olarak kaliteyi baz aldık. Kaliteli ürünlerimizin yanında, sizlere aynı kalitede lezzet sunacak olan aşurelik buğday ürününü sitemiz üzerinde Doğal Ürünler menüsü üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Enerji vermesi özelliği olan aşurelik buğdayın, çocuk ve anne adayları tarafından tüketilmesi gereken besinler arasında olduğu bilinmektedir. Aşurelik buğday ürünü insanlardaki bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olan bir üründür. Sürekli ve düzenli olarak aşurelik buğday tüketiminin çok fazla faydası bulunmaktadır.

Aşurelik buğdayın içerisinde yer alan selenyum sebebi ile tüketen kişinin cildinde bazı katkılar sağlamaktadır. Saç derilerinde ve saç köklerindeki bazı sorunları da gidermektedir. Aşurelik buğday ürünü protein yönünden oldukça zengin olan vitamin deposudur.

Lif içeriği yüksek olan ve sindirim sistemi destekleyici aşurelik buğday siparişleriniz için hemen Koz Kuruyemiş online satış sitesi üzerinden sepetinizi oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • File Badem Fiyatları
  Dilimlenmiş badem içi ürünleri Koz Kuruyemiş´te. File Badem Fiyatları ve diğer detaylar için sitemizdeki ilgili kategoriyi inceleyebilir ve ayrıca bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Sarı Erik Kurusu Faydaları
  Koz Kuruyemiş online satış sitesinde Sarı Erik Kurusu Faydaları hakkında bu içerik sizlere hazırlandı ve sunuldu, hemen inceleyebilir ve 1.kalite ürünleri firmamızdan sipariş verebilirsiniz.
 • Doğal Dağ İncir Kurusu Fiyatları
  Koz Kuruyemiş ile en lezzetliye, en kaliteliye ulaşmanızı daima amaçlıyoruz, Doğal Dağ İncir Kurusu Fiyatları için sitemizde doğal ürünlerimizi hemen inceleyebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp