Az Kavrulmuş Tuzlu Fındık İçi Yararları

6.7.2020

Az Kavrulmuş Tuzlu Fındık İçi Yararları ve bilindik fındık özellikleri hakkında detayları paylaştığımız bu yazımızdan bilgi edinebilir ve ilgili ürünü en lezzetli şekilde Koz Kuruyemiş´ten sipariş verebilirsiniz.

Kişi sağlığı açısından oldukça yararlı olan ve içeriğinde pek çok yararlı bileşeni barındırdığından fındık oldukça önemlidir. Yazıya başlamadan önce herkesin bildiği bir söz ile Lokman Hekim´in sözü ile başlamak isteriz. Lokman Hekim der ki; günde bir avuç fındık yiyende dert bulunmaz. Fındık ile ilgili pek çok akılda kalıcı reklam da bu söz üzerinden yola çıkılarak, fındığın özellik ve yararlarından bilgiler aktarılarak yapılmıştır.

Karadeniz bölgesinin neredeyse pek çok köyünde yetişen fındık, bölgenin önemli bir geçim kaynağı halindedir. Fındık genel olarak huşgiller ailesinin ılıman iklim grubunu seven üyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fındık ağaçlarından toplanan bu meyve sert bir kabuk içinde yer almaktadır. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, demir ve çinko bakımından da oldukça zengin bir üründür. Fındık içinde omega 3 dahi barındırmakta olan bir üründür. Genel olarak baktığımızda gün içerisinde 1 avuç fındık tüketmeniz ile beraber insan vücudunun neredeyse tüm protein ihtiyacını karşılamış olacaksınız.

Fındık içleri genel olarak gelişim çağındaki çocuklarda tercih edilebilmektedir. Fındığın Kalp ve Damar Sağlığına Faydaları: İçeriğinde yer alan doymamış yağlar kalp ve damar sağlığını koruyarak kalp krizi riskini azaltmaktadır. Kötü niyetli kolesterolün düşülmesine yardımcı olurken iyi kolesterolü de destekler. İçerdiği Omega 3 damarları koruyarak kan akşını düzenler ve kalp sağlığını korur.  Fındık Erken Yaşlanmayı Engelleyebilir: Günlük bir bardak fınfık tüketimi E vitamini ihtiyacının %86’nı karşılar. Aynı zamanda A ve C vitamini yanında güçlü antioksidanlar içerir. Bu vitaminlerin sinerjik etkileri yaşlanmayı önleyebilir. Cilt üzerindeki çizgileri ve kışırıklıkları engeleyebilir.

Fındığında çeşitleri vardır, kavrulmuş fındık, tek kavrulmuş fındık, çifte kavrulmuş fındık ürünlerinin yanı sıra ağzının tadını bilenler için de Koz Kuruyemiş az kavrulmuş fındık içini de bünyesinde barındırmakta ve satışını sağlamaktadır.

Sizlerde  Koz Kuruyemiş kalitesi ile bu muhteşem ürüne erişebilmek adına bizi arayabilirsiniz. Tuzlu fındık içi ürünümüzü sipariş verdiğinizde sadece fındık içi olarak tarafınıza ulaştırılacaktır. Kabuk ağırlığı siparişinize dahil değildir. Firmamızın satışa sunduğu fındık ürünleri Giresun yöresinin en iyi fındıkları içinden seçilerek yapılmaktadır. Lezzetli olan bu ürün az tuzla kavrulmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Fındığın Tarihçesi
  Tarım ve Orman Bakanlığına ait Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve detaylıca açıklanan fındık tarihçesine gelin Koz Kuruyemiş çatısı altında hep birlikte göz atalım.
 • Kısıtlama Günlerinde Kuruyemiş Siparişi
  Kısıtlama Günlerinde Kuruyemiş Siparişi vermek isteyen tüm müşterilerimizin kesintisiz hizmetindeyiz. Koz Kuruyemiş olarak kısıtlama gün ve saatlerinde siparişleriniz adreslerinize teslim edilebilmektedir.
 • Malatya Yöresel Sarı Kayısı
  Pek çok faydası olan Malatya yöresel sarı kayısı, düzenli olarak tüketildiği takdirde yararını kısa sürede göreceğiniz besinler arasında yer almaktadır. Bu ürün hem C vitamini hem de beta-karoten açısından oldukça zengin olarak karşımıza çıkmaktadır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp