Badem Nasıl Tüketilir

24.5.2024

Badem´i tüketme ile alakalı bilgilere yer verdiğimiz Koz Kuruyemiş web sitesine hoşgeldiniz. Badem Nasıl Tüketilir? kapsamlı yanıtı sizlerle. Daha fazlası ve kaliteli badem tüketmek isteyenler sitemizden siparişlerini verebilirler.  Ilıman Akdeniz ikliminin önemli kuruyemişlerinden birisi olan badem, ülkemizde de birçok yerde yetişebilmektedir. Gözyaşını andıran görünüme sahip olmakla birlikte sert kabuklu yapıdadır. Yenilebilir kısmı ise bu sert kabuğun içindeki tohum kısmı olmaktadır.

Tüketime hazırlanırken kabuklu, kabuksuz, çiğ, kavrulmuş, file, tuzlu gibi birçok farklı türlerde ayrışmaktadır. Biz de tüm bu ürün çeşitlerini farklı damak tatları ve kullanım tercihlerine göre özenle hazırlayarak sizlerin beğenisine sunmaktayız. Dalından toplandıktan sonra en taze ve en kaliteli bademleri özenle seçerek hazırlamaktayız. Böylece sağlıklı ve güvenilir bir şekilde tüketebilmenize yardımcı olmaktayız. Peki, büyük bir özenle sizler için seçtiğimiz badem nasıl tüketilir, hangi amaçla hangi badem çeşitleri tercih edilebilir bunlardan bahsedelim. Böylece bir yandan da bademin kullanım alanlarını ve faydalarını öğrenmiş olacağız.

Badem Nasıl Tüketilir?


Badem oldukça faydalı ve bir o kadar da lezzetli bir kuruyemiş olmaktadır. Birçok farklı yolla da tüketimi mümkün olan badem için genelde çiğ olarak tüketildiğini görmekteyiz. Oldukça pratik olan bu şekilde kullanım ile çeşitli tatlılar, börekler ve envaı çeşit lezzetler hazırlanabilmektedir. Doğrudan çiğ haliyle aperatif olarak da çerez niyetine tüketilebilmektedir. Ya da daha çok atıştırmalık olarak tercih edilen şekliyle kavrulmuş olarak da oldukça lezzetli bir tercih olmaktadır. Ezme veya un haliyle de tüketildiğini görmekteyiz. Genel itibariyle badem tüketimi için en çok tercih edilen formları şöyle sıralayabiliriz.

•    Çiğ badem tüketimi: Birçok kuruyemiş çeşidinde olduğu gibi badem için de en faydalı ve doğal haliyle çiğ olarak tüketimi sıkça tercih edilmektedir. Herhangi bir tuz, şeker veya farklı bir madde ile temas etmeden en doğal haliyle ideal bir kuruyemiş olmaktadır.

•    Badem sütü tüketimi: Tüketimi yaygın olmasa da kahve, smoothie ve tahıl gevreği ile birlikte süt yerine tercih edilerek farklı bir lezzet elde edilmektedir.

•    Badem unu tüketimi: Glutene karşı hassasiyeti bulunan kimseler için badem unu oldukça ideal bir seçim olmaktadır.

•    Badem ezmesi tüketimi: Kahvaltılıkların ve atıştırmalıkların ekmek üzerine sürülen formuyla badem ezmesi oldukça sık tercih edilmektedir. Lezzeti ve besleyici özelliğiyle katkısız ve doğal olanları tercih edilmelidir.

•    Yemeklerde badem tüketimi: Tatlılar, hamur işleri, salatlar ve çeşitli yemeklerde bütün olarak veya ufalanmış halde badem kullanımı çokça tercih edilmektedir.

Vitamin, mineral, folik asitler gibi birçok faydalı bileşenleri ile badem insan sağlığına oldukça faydalı bir besindir. Tüm bu faydalarından en iyi şekilde faydalanabilmeniz için badem nasıl tüketilir sorusuna açıklık getirmeye çalıştık. Siz de damak tadınıza ve ihtiyacınıza en uygun bademleri firmamızdan alarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Siz de incelediğiniz Koz Kuruyemiş online satış sitesinden taze, kaliteli badem siparişi verebilirsiniz. Standartlarımıza uygun olmayan hiçbir ürüne raflarımızda yer vermiyoruz. Siparişlerinizde de her zaman taze olarak gönderimleri yapmaktayız.

1.kalite kuruyemiş siparişi için hemen Koz Kuruyemiş´i tercih edin.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kabuksuz Fındık Siparişi
  Türkiye´nin her yerinden 1.kalitede Kabuksuz Fındık Siparişi vermek istediğiniz an KOZ KURUYEMİŞ´e ulaşabilir ve lezzetli ürünleri kısa süre içerisinde adresinizde olarak tüketebilirsiniz.
 • Ceviz İçinin Yararları
  Ceviz İçinin Yararları ve Faydalarına yer verdiğimiz bu içeriğimizi inceleyerek Koz Kuruyemiş´in size sunduğu bilgilere anında erişebilir ve kaliteli ceviz içi siparişleri için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.
 • Yerli Ceviz Çeşitleri
  Ülkemizin hiç kuşkusuz en fazla ilgi gören kuruyemişlerinden biri olan cevizin farklı türleri ve tadları bulunan çeşitleri vardır. Yerli ceviz çeşitlerimizden bahsedeceğimiz bu yazımızı hemen okuyabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp