Beyaz Köy Leblebisi Faydaları

7.9.2020

Et yemeyenlerin tüketmesi gereken besin, Beyaz Leblebi´ye dair merak ettiğiniz tüm bilgilere Koz Kuruyemiş sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kuruyemiş ürünleri arasında beyaz leblebinin yeri oldukça farklıdır. İnsan sağlığı açısından pek çok faydası bulunan bir ürün olan ve içerdiği mineraller, vitaminler bakımından tercih edilme nedeni çok yaygın olan bazı yararları bulunmaktadır. Leblebinin sarı ve beyaz olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. İç anadolu bölgesinde yetişen kaliteli nohutların kavrulma işlemlerini sağlamasının hemen ardından gevrek bir hale gelmesi sonucunda elde edilen leblebidir.

Koz Kuruyemiş´in özel fırınlarında kavrulan beyaz leblebiler besin değeri yüksek olan ürünlerdir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan bazı mineralleri ve vitaminleri barındıran beyaz leblebi özellikle son dönemlerde sporcular tarafından egzersiz öncesi tüketilmeye başlanılmıştır.

Beyaz Leblebinin Bilinen Bazı Faydaları

Beyaz leblebi kuruyemişi özel taş tabanlı fırınlarımızda hazırlanmasından ötürü kendine has bir tadı bulunmaktadır. Ürün besin değerlerine bakıldığında yüksek derecede insan vücudunun ihtiyaç duymuş olduğu bazı vitaminleri ve mineralleri karşılamaktadır. Diyet yapacak kişilerin tüketmek istediği ürünlerin ilk sırasında gelen beyaz leblebi, kısa süre içerisinde kilo vermek isteyenlere yardımcı olmaktadır.

Beyaz leblebinin içerisinde yok denecek kadar çok az olan yağ sebebiyle, bölgesel kilo almanın önüne geçtiği bilinmektedir. İnsan vücudunun günlük protein ihtiyacını karşılamak amacı ile et tüketemeyen insanların, doktorlar tarafından beyaz leblebi tüketmesi önerilmektedir. Beyaz leblebilerin ağızda dağılan yapısı ve Koz Kuruyemiş ürünlerinin tamamında olduğu gibi kendine has bir lezzeti bulunmaktadır.

Koz Kuruyemiş´in sizler için satışa sunduğu, beyaz leblebiler diyet programına uyma gereğinde bulunanlar için mükemmel bir ara öğündür. Aynı zamanda beyaz leblebi kadın hastalıklarının önlenebilmesi amacı ile doktorlar tarafından önerilmektedir. İçeriğinde bol miktarda folik asit bulunan beyaz leblebi annes sütünün beslenmesini sağlayabilmektedir.

Beyaz leblebide midede yer alan asit oranını dengeleyici özellik bulunmaktadır. Beyaz leblebi genel olarak mide ekşimesi, yanması durumlarına karşı oldukça iyi gelen bir kuruyemiştir. Kemik sistemi içinde gelişim sunan beyaz leblebi kuruyemişi, gelişme çağında bulunan çocukların tüketilmesi için önerilen bir üründür.

Sizlerde Koz Kuruyemiş kalitesi ile beyaz leblebi ürünü siparişi verebilir ve adresinize tazeliği bozulmayacak şekilde tasarlanan özel kilitli ambalajlarımız ile teslim edilmesini talep edebilirsiniz.

Beyaz leblebinin bu önemli faydalarından yararlanmak için, günlük tüketiminizi arttırabilir ve lezzetli beyaz leblebileri sitemizden sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kalp Dostu Badem Çeşitleri Nelerdir
  Kalp Dostu Badem Çeşitleri Nelerdir? Sıcak iklimlerin hakim olduğu memleketlerde yetişmeye oldukça elverişli olan badem ürünü insanların sağlığına iyi gelen besinler arasında bulunmaktadır. Acı ve tatlı olarak ikiye ayrılan badem çeşidi vardır.
 • Medjoul Hurma Çeşitleri
  Koz Kuruyemiş´te Hurma Medjoul(Kudüs)ürünü ile alakalı kaliteli bilgiler yer alıyor, hemen bu içeriği inceleyerek bilgi sahibi olabilir ve ilgili ürüne firmamız standartlarından sahip olabilirsiniz.
 • Tuzlu Fındık Siparişi
  Müşterilerimizin büyük bir kısmının gerek online gerekse firmamıza gelerek tuzlu fındık siparişi verdiğini görmekteyiz. Eşsiz lezzeti ve besleyici özellikleri sayesinde her yaştan ve her kesimden insanın severek tükettiği önemli bir besindir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp