Brezilya Cevizi Yararları

24.2.2021

Brezilya Cevizi Yararlarını sitemizden okuyabilir ve merak ettiğiniz bir çok bilgiye erişebilmenizin yanı sıra Koz Kuruyemiş kalitesi ile bu muhteşem ürüne anında sahip olabilirsiniz. İncelemekte olduğunuz internet sitemizin Doğal Ürünler kategorisini ziyaret ederek Brezilya fındığı / cevizi ürününü hemen sipariş vermeniz mümkün. Dilediğiniz gramajlarda siparişlerinizi web sayfamızdan oluşturabilir ve ödemelerinizi güvenli online ödeme kanalları aracılığı ile yapabilirsiniz.

Sağlık açısından oldukça yararlı bir ürün olan ve süper bir kuruyemiş çeşidi olan Brezilya Cevizi fiyatlarını web sitemizden öğrenebilirsiniz.

Amazon bölgesinde yetişmesinden dolayı bazı kesimlerde Amazon Cevizi olarak adlandırılsa da genel olarak bilindiği ismi Brezilya Cevizi / Fındığı´dır. Güney Amerika kesimlerinde yaklaşık olarak 55 metre uzunluklara kadar varan ağaçlarda yetişen bu meyvenin tadı ülkemizde yetişen fındık tadına çok yakındır. Fındık kuruyemişi ile aranız var ise Brezilya Cevizi´ni rahatlıkla ve severek tüketebileceğinize emin olabilirsiniz. Üstelik bu kuruyemişin yararları da muhteşemdir. Brezilya cevizi oldukça yararlı bir kuruyemiştir.

İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu ve eksik olan bazı besinlerindeki değerleri arttırıcı özelliği bulunmaktadır. Tamamen selenyum kaynağıdır. Selenyum eksikliği Dünya üzerinde 1 milyardan fazla kişiyi etkilemektedir. Önemli bir mineral kaynağı olan Brezilya Cevizi ürününü hemen Koz Kuruyemiş´in kaliteli ürünleri ile beraber sipariş verebilirsilnzi.

Brezilya Cevizinin Bilinen Bazı Yararları

* Ürün tamamen selenyum kaynağıdır. Selenyum oldukça güçlü bir antioksidandır. İnsan vücudundaki serbest radikaller ile savaşır ve inflamasyonu yatıştırmaktadır. Genel sağlığımız için önemli bir mineraldir.

* Brezilya cevizi ürünleri kalp sağlığı için yararlıdır. Açıklamak gerekirse içerisinde yer alan sağlıklı doymamış yağlar, HDL, iyi kolesterol, omega 3 yağ asitleri içermektedir. Bu doğmamış yağlar nedeni ile magnezyum, e vitamini ve selenyum içermesi nedeni ile insanların kolesterolünü dengelemek ve kalpteki sağlık olaylarını tamamen iyileştirmek ile bağlantılıdır.

* Brezilya cevizlerinin içerisinde ellagik asitler ve selenyum olması nedeni ile ürün üst antienflamatuar besin kaynağıdır. Brezilya cevizlerinin içinde yer alan çinko sayesinde iltihap azalacak ve insanların vücudunda bulunan toksinlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

* Yüksek selenyum içermesinden kaynaklı olarak Brezilya Cevizi ürünü sperm kalitesini de arttırmaktadır. Erkekler için testosteron seviyelerini yükseltir, sperm sayısını arttırır.

* Bol miktarda antioksidan bulunan Brezilya Cevizi ürünü yararları arasında kanser ile savaşmasına da yer verilmiştir. Kalp hastalıkları, kanser hastalıkları dahil olmak üzere bir çok kronik hastalığı önleme konusunda yardımcı olmaktadır. Brezilya cevizi içerisinde yer alan selenyum, insan vücudunun kansere eğimli olan kısımlarındaki serbest radikaller ile savaşır.

* İnsan vücudundaki bazı hormonların üretiminin olduğu, dağıtılarak düzenlenmesinin yapıldığı troid bezlerinin düzgün işlemesinde etkili bir kuruyemiş çeşididir.

* Çinko eksikliği bulunan kişilerde yardımcıdır. Acrodermatitis enteropathica´nın tedavisine yardımcı olur.

* Brezilya cevizinin içerisinde yer alan amino asit ( L-arginin)  parlak ve kalın tüylerin büyümesi için teşvik etmektedir. Brezilya cevizi saçlarınızın daha parlak olmasını, sağlıklı olmasını ve kırılmaya daha az eğimli olmasını sağlar.

Sizlerde yararları oldukça önemli konular olan bu ürünü hemen sipariş verebilirsiniz. Brezilya cevizi / fındığı ürünü siparişi verebilmek için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilir veya canlı destek hattımızdan yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Yeni Yılda Tüketilen Kuruyemişler
  Yeni Yılda Tüketilen Kuruyemiş çeşitlerinin tamamı Koz Kuruyemiş ile sizlere sunulmaktadır. Üstelik siparişleriniz aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere paketlenerek servis araçlarına yüklenilebilmektedir.
 • Yer Fıstığı Çeşitleri ve Fiyatları
  Yer Fıstığı Çeşitleri ve Fiyatları hakkında yaptığınız araştırma sonucunda en iyisine erişmek, en iyisini tüketmek istiyorsanız Koz Kuruyemiş size göre.. Web sitemizden nerede olursanız olun siparişinizi verin, kısa sürede adresinizde olsun.
 • Kabak Çekirdeğinin Faydası Nedir?
  Kabak Çekirdeğinin Faydası Nedir? Sorusunun yanıtını arayan ve kabak çekirdeklerinin en kalitelilerini tüketmek isteyen ziyaretçilerimiz için bir çok bilgiyi sizlere sitemizden aktarıyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp