Brezilya Cevizinin Faydaları

22.2.2021

Brezilya Cevizinin Faydalarını öğrenebilmek ve ülkemizde bulunan en lezzetli Doğal Brezilya Cevizi ürünlerini hemen sipariş verebilmek için sitemizi ziyaret edin. Şuanda bulunduğunuz sayfamızdan ürünün detaylarını, fayda ve yararlarını okuyabilir ve dilerseniz en lezzetli ürünleri sitemizde bulunan doğal ürünler kategorisinden sipariş verebilirsiniz.

Giderek popülerliği artan ve tamamen doğal bir selenyum kaynağı olması nedeni ile Brezilya Cevizi son dönemlerde en fazla sipariş aldığımız ürünler arasında yer almaktadır. Faydaları bakımından önemli bir konumda bulunan bu ürünü direk ana vatanından getiriyor ve sizlere sunuyoruz. Her zaman taze ve kaliteli ürünleri siz değerli müşterilerine ulaştıran Koz Kuruyemiş´in web sitesinden vereceğiniz kuruyemiş siparişlerinin tamamında olduğu gibi Brezilya Cevizi ürünlerini de tazelik koruyucu özel paketleri ile sizlere ulaştırıyoruz.

Bertholletia Excelsa ismi ile yurt dışında bilinen bu ürün genel olarak Peru, Brezilya, Kolombiya gibi Güney Amerika ülkelerinde üretilmekte ve yetiştirilmektedir. Genelde bu ülkelerde bulunan nehir kıyılarında yetişebilen bir ağacın meyvesidir.  Dünya çapında bilinen bu ürün yapılan bazı araştırmalarda yararlarından açıkca bahsedilmektedir.

Brezilya Cevizinin Bazı Faydaları

SELENYUM DEPOSU


Bu kuruyemiş türü selenyum deposu olarak bilinmektedir. Selenyum oldukça güçlü bir antikoksidandır. İnsan vücudunda yer alan serbest radikaller ile savaşmakta ve inflamasyonu yatıştırmaktadır. Genel sağlık bakımından son derece hayati bir minrealdir. Dünya genelinde yapılan araştırmalara baktığımızda yaklaşık olarak 1,5 milyar insanın selenyum eksikliğinden muzdarip olduğu bilinmektedir.

KALP SAĞLIĞI BAKIMINDAN

Brezilya cevizi sağlıklı doymamış yağ içermektedir. İÇerisinde HDL, iyi kolesterol veya omega 3 yağ asitleri formaları olarak bilinen bu sağlıklı doymamış yağların bulunduğu brezilya cevizi içerisindeki yağlar, magnezyum, e vitamini ve selenyum içermesinden dolayı insanların vücudundaki kolesterol profilini dengelemekte ve kalp sağlığını iyileştirmektedir.

ANTİ-İNFLAMATUAR GIDA

Brezilya cevizlerinin içerisinde yer alan yüksek miktardaki ellagik asit ve selenyum nedeni ile üst antienflamatuar besin kaynakları arasında yer almaktadır. Bu kuruyemiş türü güçlü bir nöroprotektif özelliklere sahiptir. Brezilya cevizlerinin içinde yer alan çinko iltihapları azaltmakta ve insan vücudundaki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

TESTOSTERON ARTTIRICIDIR

İçeriğinde yüksek miktarlarda yer alan selenyum içeriği sayesinde bazı araştırmalara bağlı olarak yapılan açıklamalarda bu ürün sperm kalitesini de arttırmaktadır. Hareketliliğini ve hacimi geliştirmek için yardımcı üründür. Erkeklerde bulunan testosteron seviyeleri ile tamamen bağlantılı olan bu durum ile sperm sayısı artacaktır.

KANSER SAVAŞCISIDIR

Brezilya cevizinin içinde çokca antioksidan, kroner kalp hastalıkları, kanser hastalıkları da dahil olmak üzere önleyici özelliğini barındırmaktadır. Yurt dışında yapılan geniş çaplı araştırmalara göre selenyum mevcudiyeti ile sağlanmış olan glutatyon insan vücudunun kansere eğimli olan ksımlarının serbest radikallerini yok eder, enzimatik bir antikoksidan ürünüdür.

TROİD BEZLERİNİ DÜZENLEMEKTEDİR

İçeriğinde yüksek miktarlarda yer alan selenyum nedeni ile Brezilya cevizleri insanlardaki troid bezlerinin düzgün çalışmasında önemli bir etki yaratır. Troid belzeri insan vücutlarındaki bazı temel hormonların üretiminin olduğu, dağıtımının yapıldığı ve düzenlendiği yerlerdir.

CİLT DOSTUDUR

Brezilya cevizleri besin ve vitaminleri bakımından cilt sağlığınızı iyileştirmek için tüketebileceğiniz bir kuruyemiştir. Selenyum ve omega-3 asitleri sayesinde brezilya cevizi C - E vitaminleri içermesi nedeni ile cildinizze parlaklık sağlayacaktır.

Sizlerde faydaları oldukça önemli olan bu ürünü hemen Koz Kuruyemiş online satış sitesinden sipariş vererek adreslerinize kadar ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi ve her türlü sorununuz için canlı destek hatlarımız ve sitemizde bulunan müşteri hizmetleri bölümümüz ile görüşebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp