California Badem Bahçeleri ve Badem

27.11.2020

California Badem Bahçeleri ve Badem hakkında bir çok bilginin sizlerle paylaşımı yapıldığı bu içeriğimizi inceleyerek sizlerde tükettiğiniz California bademlerinin nerede yetiştiğini, hangi özelliklere sahip olduğunu öğrenebilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı üzere California bademleri ABD ülkesinde yetişmektedir. Amerika´nın California eyaletinde badem yetiştiriciliği oldukça popülerdir. Dünyada dahi önemli bir konum edinmiş olan bu kuruyemiş türü ülkenin tarım ekonomisi üzerine Californiya eyaletinde oldukça özen gösterilen bir üründür. Badem yetiştiricileri bu bölgedeki topraklarda en yüksek verime ulaşmakta ve kaliteli ürünleri üreterek tüm dünyaya sunmaktadır.

Badem ağaçta yetişmektedir. Geçmişine baktığımızda ise Babil´e kadar uzanan bir dönemi bulunan ürün, en eski kültürlerde dahi yiyecekler arasında olduğu kabul edilen bir üründür. Mısır´da İskenderiye yakınlarında Faros adasında yer alan ganimetlere bakıldığında badem ürünlerine rastlanıldığı bilinmektedir. Genel bazlı bakacak olursak Çin ve Orta Asya bademin anavatanıdır.

Ülkemizde doğu karadeniz ve yüksek yaylalar dışında kalan tüm alanlarda badem yetiştirilebilmektedir. Genel olarak baktığımızda ise çoğrafyamızda en yüksek yetiştiricilik Ege bölgemizdedir. Ülkemizdeki badem yetiştiriciliğinin üretimine baktığımızda %70´ine yakını bu bölgede yetişmektedir.

Firmamızın satışını yaptığı California bademlerinin tamamı ABD´de yetişen ürünlerden oluşmakta ve California´dan gelmektedir. Bademin içerisinde bulunan magnezyumun yoğun olması sayesinde, kalp krizi önleyici bir özelliğide bulunmaktadır. Kalp hastlıkları riskini azaltan badem kuruyemişi ülkemizde sevilerek tüketilmektedir. California bademleri içerisinde yer alan faydalı vitaminler sayesinde en faydalı olan kuruyemişler kategorisinde bulunmaktadır.

Neden California Bademi?

Badem ürünü ülkemizde kendi topraklarımızda az miktarlarda yetişmektedir. Ülkemizde yetişen bademlere alternatif olarak dünya üzerinde kalitesini ispatlamış olan California eyaletinden yetişen bu bademleri Koz Kuruyemiş ithalatçı firmalardan kalitelisini temin ederek sizlere ulaştırmaktayız. Firmamızın satışını yapmış olduğu tüm kuruyemişlerde olduğu gibi California Badem ürününde de tek tek özenle seçilen ürünler sizlere sunulmaktadır. Ürünlerimizin tamamı nerede olursanız olun, özel paketlemelerimiz sayesinde, daima taze olacak bir şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kabuklu Fıstığın Faydaları
  Kabuklu Fıstığın Faydaları Nelerdir? Yer Fıstığı yararlarının yer aldığı bu içeriğimizden detayları öğrenebilir ve dilerseniz hemen Koz Kuruyemiş kalitesi ile siparişlerinizi verebilirsiniz.
 • Ballı Susamlı Fındık Siparişi
  Ballı Susamlı Fındık Siparişi için Koz Kuruyemiş markası tercihiniz, en doğru tercih olacaktır. Sektörde adından sıkça söz ettiren, taze ve lezzetli kuruyemişleri ile bilinen Koz Kuruyemiş ballı ve susamlı fındık içi sizlerle..
 • Tuzsuz Antep Fıstığı Siparişi
  Türkiye´nin herhangi bir şehrinden Tuzsuz Antep Fıstığı Siparişi vermek çok kolay! Hemen Koz Kuruyemiş online satış sitesi üzerinden siparişlerinizi verebilir ve anında adrese taze ürünlerin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp