Cashew Fıstığının Faydaları Nelerdir?

17.4.2020

Cashew (Kaju ) Fıstığının Faydalarını ve Koz´un size sunduğu bu ürünün hazırlanışı ile ilgili kısa bilgilendirme içeriğini internet sitemiz üzerinden hemen inceleyebilir ve ardından kaliteli ürünlerimizi sipariş verebilirsiniz.

Cashew ürünü Hindistan ve Vietnam ülkesinden gelmekte olan bir üründür. Diğer kuruyemiş ürünlerinden farklı bir şekilde kavurma tekniği bulunmaktadır. Koz Kuruyemiş´in bünyesinde bulunan tüm kuruyemiş ürünlerinde olduğu gibi Cashew ( Kaju ) ürünü de tamemen özel seçilmiş ürünlerden oluşmaktadır. Ürün kendi imalathanemizde sizler için her zaman taze olarak hazırlanmaktadır.

Diğer kavurma tekniğimiz olan taş tabanlı fırınımızda değil, endüstriyel fritözlerimiz aracılığı ile bu ürün sizlere hazırlanmaktadır. Her zaman iri taneli olarak satışını yaptığımız bu ürünler yukarıda da bahsettiğimiz gibi Koz Kuruyemiş markası ve kalitesini yediğiniz anda anlayabileceğiniz özel seçme ürünlerdir.

Ayrıca sizlere Cashew Fıstık ürününün faydalarından bahsetmek isteriz. Son dönemlerde oldukça popüler olan cashew fıstık ürünü lezzetli atıştırmalıklar arasında yer almaktadır. Kaju ( Cashew ) fıstığı cinsel yaşamı canlandırmaktadır. Bu kuruyemiş ürünü tüketildiğinde sperm sayılarını arttırmakta ve vücudumuzun sağlıklı bir biçimde ilerlemesini sağlıyor. Erkeklerin kaju ( cashew ) tüketmesi ile  sperm sayısını arttırmakta olan bu ürün babalık yolunu da açmaktadır. Aynı zamanda sindirim sistemimizde bulunan safra içinde oldukça yararlı bir üründür. Gelin bu ürünün yararlarına madde madde göz atalım.

Cashew ( Kaju ) Antioksidandır


Cashew ( kaju ) içeriğinde selenyum, bakır ve magnezyumun yanı sıra kaliteli mineralleri bulundurmaktadır. Sindirim sistemi için faydalı bir üründür.

Cashew ( Kaju ) ve Safta Taşı

Ürün tüketildiğinde oluşumunu %26 seviyelerinde azaltmaktadır.

Cashew ( Kaju ) Kemik Yapısı ve Sinir Sistemi

Cashew ( kaju ) ürünü içeriğinde bulunan bazı mineraller sayesinde kemik sağlığı açısından önemlidir. Çocukların özellikle kaju tüketmesi ile kemik yapısının sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Yaşlılık dönemlerinde tüketim ise kemikler ile alakalı sorunları engelleyebilmektedir. Aynı zamanda ürün tüketildiğinde damar ve kasları rahatlatmakta olacaktır, bu sebeple kalsiyumunda sinir hücrelerine girmesini ekleyecektir.

Cashew ( Kaju ) Saç Sağlığı ve Yüksek Tansiyon

İçinde barındırdığı bakır oranı sebebi ile cashew ( kaju ) tüketmek saç sağlığına yarar sağlamaktadır. Aynı zamanda yine içeriğinde bolca magnezyum bulunan kaju kan basıncını korur ve yüksek tansiyonun düşmesini sağlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp