Çaylar, Kahveler

Türk Kahvesinin Geçmişi

Osmanlı yıllarından günümüze kadar uzanan bu muhteşem kültürün tarihine baktığımızda Kahve 930´lu yıllar öncesinde Etiyopya´da bir kabile tarafından keşif edilmiştir. Bu yıllarda kahvenin çekirdeği kavurularak dövülmekte ve yağlarla karıştırılarak top haline getirilmektedir. 1000´li senelere gelindiğindeyse Arap yarım adasındaki tüccarların Orta Doğu dünyasına getirdiği bitkilerin dikimine başlatılmış ve kahve çekirdeğinin kaynatılarak içilmesine kahwa adı verilmiştir. Ardındansa 1400´lü yılların başında Yemen ülkesinde kahve bitkisinden yapılan içecekler popüler olmuştur. Tarihte ilk ticari kahve yetiştiriciliği Yemen´dedir. 16. yüzyılın ilk senelerinde Mısır ülkesinde de yaygın bir şekilde tüketilmeye başlanan kahve buradan Suriye´ye gelmiştir. Ülkemizde bilinen ilk kahve 1517 yılında İstanbul ilinde Kanuni Sultan Süleyman döneminde Yemen Valisi tarafından getirilmiştir.

Osmanlı Türk soyları padişahlarının beğenisini kazanan kahve artık ülkemizin en sevilen içecekleri arasındaki yerini alacaktır. Ülkemizde geliştirilen özel kahve pişirme teknikleri sayesinde ürün güğüm ve cezvelerde pişirilerek servis edilmektedir.Kahve kültürü ülkemizde oldukça yaygındır.

Türk Kahvesi Fiyatları

Dünya geneline bakıldığında yüzlerce kahve çeşidi ile karşılaşabilirsiniz. Kahve bitkisinin çekirdeklerinin farklı biçimlerde çekilmesi ve yardımcı ürünler ilave edilmesi ile farklı kahve çeşitleri meydana gelebilmektedir. Ülkemizde en yaygın olarak tüketilen kahve çeşidi ise, klasik türk kahvesidir. Koz Kuruyemiş online satış sitesi aracılığı ile türk kahvesi ürününü anında sipariş verebilirsiniz. Birbirinden farklı kahve türlerini satın alabilmek adına Koz Kuruyemiş online satış sitesinde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Özel Çaylar

Koz Kuruyemiş online satış sitesinde bulunan özel çay çeşitlerimizi ilgili kategorimizden inceleyebilir ve bu muhteşem lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Online satış sitemiz üzerinden vereceğiniz tüm çay siparişleri nerede olursanız olun, adresinize hiçbir deformasyon ile karşılaşılmadan ürünlerin teslimatı yapılacaktır. Özel kargo ambalajlarımız sayesinde Türkiye´nin her yerine satışını yaptığımız çay çeşitlerimiz gönderilebilmektedir.

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp