Çekirdeksiz Erik Kurusu Faydaları

27.5.2024

Türkiye´de en kaliteli ürünlerin belli standartlara dahil olarak bünyemizde bulundurduğumuz mağazalarımızda sizler için ürünleri hemen her yere ulaştırabilmekteyiz. Çekirdeksiz Erik Kurusu Faydaları hakkında hazırlanan bu içeriğimizi incelemenizi öneririz. Erik kurusu faydaları ve lezzeti bakımından birçok kimse için en ideal atıştırmalıklardan birisi olmaktadır. Birçok farklı çeşidi olan erik meyvesi taze ve yaş olarak dalından koparıldıktan sonra güneşte veya fırınlama yöntemi ile kurutularak erik kurusu haline getirilmektedir. Bu haliyle daha uzun süre besleyici özelliğini ve tadını muhafaza ederek tüketme imkânı sunmaktadır. Besleyiciliğinin yanı sıra sayısız birçok faydası ile adeta bir şifa deposu olmaktadır. Firmamızdan kolayca temin edebileceğiniz çekirdeksiz erik kurusu faydaları ile neredeyse ilk kullanımdan itibaren tanışarak değişimi hissedebilirsiniz. Mevsiminde olgunlaşarak hasat edilen en taze ve doğal erikler, özenle seçilmektedir.

Ardından sizlerin tüketimine hazırlanmak üzere kurutulup farklı gramajlarda paketlenmektedir. Raflarımızda yer aldıktan sonra sizlerin güvenle tüketebileceği hale gelmektedir. Dilediğiniz zaman ister web sitemizden ister doğrudan satış mağazamızdan satın alarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hem sağlıklı bir atıştırmalık hem de kek ve tatlı gibi yemeklerde farklı tatlar veren aroması için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.


Çekirdeksiz Erik Kurusu - Online SiparişErik gibi meyvelerin kurutulması sonrasında besin değerlerinde azalma gibi olumsuz durumlar söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle yaz yaşlarında yaş olarak tüketildiği gibi kurutularak kış aylarında da büyük bir keyifle ve lezzetle tüketilebilmektedir. Aynı zamanda sayısız faydası ile yılın her anı gönül rahatlığıyla tüketme imkanı söz konusu olmaktadır. Örneğin erik kurusu muazzam derecede bir C vitamini kaynağıdır. Antioksidan özelliği sayesinde kış aylarında vücudun dirençli olmasını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda demir emilimini artırarak erken doğum, kalp ve damar rahatsızlıkları gibi durumların oluşmasına mani olur. Vücudu birçok hastalığa karşı daha dirençli hale getirir. Düşük kalorili bir ürün olarak kuru erik, kilo almaya mani olur. Tokluk hissi uyandırarak az yeme ile doygunluk sağlar. Böylece kontrollü bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

Lifli yapısı sayesinde sindirim sistemini destekleyerek bağırsakların rahatlamasına yardımcı olur. Kabızlığa karşı oldukça etkili sonuçlar sağlar. Kan şekerini düzenleyerek vücuda enerji verir. K vitamini açısından zengin bir ürün olan çekirdeksiz kuru erik, kemik erimesine karşı oldukça faydalıdır. Kadınlarda menopoz ve adet dönemlerinde görülen ağrıların azaltılmasına yardımcı olur. Damar tıkanıklığı ve neden olduğu rahatsızlıkların oluşmasına karşı önleyici etkisi bulunmaktadır. Kolesterolün düşürülmesinde yardımcı ürün olarak sıkça kullanılmaktadır.


Görüldüğü üzere çekirdeksiz erik kurusu faydaları saymakla tükenmiyor. Tüm bu faydalardan üst düzey yararlanmak için ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Firmamızdan en doğal, en lezzetli ve en sağlıklı çekirdeksiz kuru erikleri alarak sağlıcakla tüketebilirsiniz.

Koz Kuruyemiş´ten online olarak siparişlerinizi anında verebilirsiniz. Türkiye´nin her yerine özel kilitli vakumlu ambalajlarımız ile sizlere ürünlerimizi ulaştırmaktayız.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Şam Fıstığı Siparişi
  Şam Fıstığı Siparişi vermek için Koz Kuruyemiş´e ulaşın. Sitemizde sizler için eşsiz kalitedeki ürünleri sunuyor ve sipariş vermeniz için en iyi ödeme yöntemlerini sunuyoruz.
 • Fındığı Tanıyalım
  Dünya´daki önemli rezervleri ülkemizde, Karadeniz bölgesinde bulundurmakta olduğuz fındık ile ilgili merak edilen tüm bilgilere Koz Kuruyemiş faydalı bilgiler köşesinde yer alan bu içeriğimiz aracılığı ile erişebilirsiniz.
 • Cevizin Faydaları
  Son yıllarda üzerine araştırmaların çok fazla yapıldığı kuruyemişler arasında lider konumda bulunan ceviz´in faydaları saymakla bitmemektedir. Adeta bir şifa kaynağı olan cevizin faydalarına gelin hep birlikte göz atalım.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp