Cennet Hurması Faydaları

1.3.2024

Kuru Meyveler kategorisinde kurutulmuş cennet hurması ve diğer ürünler için Koz Kuruyemiş firmamızın web sitesinde yer alan ürünleri hemen sipariş verebilirsiniz. Doğanın bizlere sunduğu sayısız nimetlerden birisi olan cennet hurması, uzaktan bakıldığında domatesi andıran ve çoğunlukla havuca yakın rengiyle dikkat çekmektedir. Kış aylarının en lezzetli ve besleyici meyvelerinden birisi olarak sıkça tüketilmektedir. Sayısız faydası ve besleyici özellikleri bakımından birçok kimse tarafından tercih edilmektedir.

Giderek daha fazla kişi tarafından tüketilmeye başlanan bu meyve hem yaş hem de kuru olarak tüketime hazır olabilmektedir. Trabzon hurması olarak da bilinen bu meyveye firmamız kanalıyla rahatlıkça ulaşabilirsiniz. Ülkemizde bolca yetişen cennet hurmaları en doğal ve kaliteli haliyle seçilerek özenle toplanmaktadır. Ardından birtakım işlemlerden geçtikten sonra tüketiminize hazır halde raflarımızda yerlerini almaktadır. Siz de dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar alarak güvenle tüketebilirsiniz.

Kuru meyve kategorilerinde yer alan bu ürünleri sitemizden inceleyebilir ve dilediğiniz şehirden siparişlerinizi firmamıza verebilirsiniz. Koz Kuruyemiş 1.kalite kurutulmuş ürünleri adresinize kısa süre içerisinde ulaştırabilmektedir.

Sağlık bakımından mucizevi etkileri olan cennet hurması faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar çoktur. Fakat burada belli başlı faydalarından bahsederek ne kadar kaliteli ve sağlıklı bir besin olduğuna dair fikir edinmenize yardımcı olabiliriz. Kalp rahatsızlıklarına, iltihaplanmaya, sindirim sistemi bozukluklarına, diyabet ve kanser gibi birçok hastalığa karşı mucizevi etkileri bulunmaktadır. İçeriğindeki demir kansızlığa karşı oldukça etkilidir. Enerji veren bir meyve olarak bitkinlik ve yorgunluk gibi durumlarda yardımcı olarak vücudun daha kuvvetli kalmasına katkı sağlar. Bunların yanı sıra;

•    Yüksek miktarda antioksidan içeriğiyle zararlılara karşı etkin mücadele sunar.
•    İçeriğindeki C vitamini ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
•    İçeriğindeki A vitamini sayesinde göz sağlığına katkı sunar.
•    Vücutta enfeksiyon ve iltihaplanmaya karşı koruyucu etki sağlar.
•    Kalp hastalıkları ve diyabet gibi kronik rahatsızlıklara karşı oldukça etkilidir.
•    İçeriğindeki şeker miktarı yorgunluğu giderecek kadar güçlü enerji sağlar, hareket kazandırır.
•    Cilt beslenmesine yardımcı olur, cildin sağlıklı ve parlak görünmesine katkı sağlar.
•    Kalsiyum içeriği ile özellikle büyüme ve gelişme çağındaki çocukların kemik gelişimine yardımcı olur.
•    Lifli bir meyve olarak kolesterole karşı etkin mücadele eder. Uzun süre tokluk hissi uyandırarak az yemeyi sağlar.
•    Sindirim sistemini düzenleyerek vücuda rahatlama kazandırır.
•    İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı oldukça etkilidir.
•    Ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarını azaltarak rahatlamasına yardımcı olur.

Anlaşılacağı üzere cennet hurması faydaları bakımından mucizevi bir bitki söz konusudur. Trabzon hurması, Akdeniz hurması veya Japon hurması gibi isimlerle de bilinen cennet hurması doğal yöntemlerle kurutulduktan sonra çerez olarak da tüketilebilmektedir. Yaş haliyle de kuru haliyle de oldukça lezzetli bir meyvedir. Kış aylarında bolca tüketilmesi önerilen bu meyveyi en doğal ve kaliteli haliyle firmamızdan temin ederek gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Koz Kuruyemiş web sitesinden kurutulmuş ürünleri sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kaliteli Kavrulmuş Fındık
  En İyi ve En Kaliteli Kavrulmuş Fındık ürünlerine Koz Kuruyemiş kalitesi ile üretilen, kavrulma işlemi yapılan ürünlerle erişebilirsiniz. Fındık hakkında merak edilen bilgileri sizlerle paylaşalım.
 • Taze Antep Fıstığı Siparişi
  Koz Kuruyemiş´in online satış sitesi üzerinden rahat bir şekilde Taze Antep Fıstığı Siparişi verebilirsiniz. Sitede yer alan numaralar veya online sipariş kanallarını hemen tercih edin.
 • Kavrulmuş Tuzlu Kabak Çekirdeği
  Koz Kuruyemiş´in özenle seçmiş olduğu ve satışa hazır hale getirdiği Kavrulmuş Tuzlu Kabak Çekirdeği ürünlerini web sayfasından inceleyebilir ve hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp