Ceviz İçi Yemek İçin 10 Önemli Neden

28.9.2020

Ceviz İçi Yemek İçin 10 Önemli Nedeni Koz Kuruyemiş olarak sizlerle kurumsal web sitemizde yayınladığımız bu içeriğimizde paylaştık, hemen inceleyebilir ve en kaliteli ceviz içi siparişlerinizi firmamızdan verebilirsiniz.

İnsan nesline olan faydalarının saymakla bitirilemediği, özellikle son senelerde doğal yaşamın öneminin arttığı dönemlerdeki talebinin gittikçe arttığı ceviz ürününü uzmanlar her gün bir avuç tüketmenin ne kadar önemli olduğunu söylemektedir. Tok tutması özelliğiyle de bilinen cevizde insan vücudu için gerekli olan pek çok vitaminde bulunmaktadır. Ancak en dikkat çekici yararı ise, insan beynine olan yararıdır.

Biz Koz Kuruyemiş ailesi olarak, insan sağlığına oldukça yararlı olan bu kuruyemişi tüketmeniz için en önemli olan 10 nedeni sıraladık;

1-) Sağlıklı bir beslenme düzeni yaratıldığında kanser hastalığının önleyici unsurlarını beraberinde getirebilen bir besindir.

2-) Özellikle kalp ve damar hastalıklarındaki risk faktörleri arasında gösterilen düşük yoğunluklu lipoprotein kolesterolünü ve kan basıncını ceviz tüketerek azaltabilirsiniz.

3-)  İçlerinde cevizinde bulunduğu bazı kuruyemişleri tüketerek ileri yaşlarda yakalanabilme olasılığı bulunan alzheimer gibi hastalıkları önlemek konusunda etkili bir adım atmış olursunuz. Ceviz tüketimi sayesinde genel bilişsel olan kabiliyetinizde iyileşmeler olacaktır.

4-) Cevize hayatımızda fazlasıyla yer vermemiz bayanlarda tip 2 diyabet risklerinde de gözle görülebilir bir şekilde azalmalar olacağını göstermektedir.

5-) 42 gram cevizi gün içerisinde tükettiğiniz taktirde, kalp ve damar hastalıklarının risk faktörlerinde anlamlı bir şekilde azalmalar olacaktır.      Antioksidan bakımından zengindir. Antioksidan özelliği içeriğindeki E vitamini, melatonin, polifenol sayesindedir.

6-) Gün içerisinde 56 gram ceviz içi tüketmek ise, organlarda oluşacak olan yağlanmalarda, aşırı kilolu bireylerde olan endotelyal işlevini geliştirecektir. Beslenme düzeninize cevizi eklediğinizde, bireyler kilo almayacaktır.

7-) Yaygın olarak kullanılan kuruyemişler arasında bulunan cevizde, aynı yer fıstığında olduğu gibi en yüksek oranlarda polifenol bulunmaktadır. Polifenoller tamamen antioksidan denilebilmektedir ve bunlar sayesinde kalp hastalıklarına, kanser çeşitlerinde korunmalar sağlanabilmektedir.

8-) Spermde canlılık, sperm hareketliliği ve morfolojisinde iyileşmeler sağlayan ceviz tüketimi önem arz etmektedir.

9-) Akdeniz tipi bir beslenmede önemli bir rolü bulunan ceviz, kalp hastalıkları risklerini %32´lere kadar azaltmakta, inme risklerini %49´lara kadar azaltmakta ve prodimed çalışmalarında kilit gıda olarak ön plana çıkmaktadır.

10-) Omega 3 bakımından oldukça zengin olan ceviz, ağaçlarda yetişmektedir. Türkiye´de oldukça fazla yetişen bir ürün olan cevizde yüksek miktarlarda omega 3 bulunur ve oldukça yararlıdır.

Sizlerde en kaliteli ceviz içi ürünlerini sipariş vermek isterseniz, hemen incelediğiniz Koz Kuruyemiş online satış sitesinin Doğal Ürünler sekmesi üzerinden sepetinizi oluşturabilir ve aynı anda hemen ödemesini yaparak adresinize taptaze bir şekilde ürünlerin ulaşmasını talep edebilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden ceviz içi için verilecek olan tüm siparişler, tazeliği bozulmayacak şekilde adresinize ulaştırılmak üzere, özel Koz Kuruyemiş paketleri ile kargolanacak veya yakın bölgemizdeyseniz aynı gün içerisinde size teslim edilecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Yeni Yılda Tüketilen Kuruyemişler
  Yeni Yılda Tüketilen Kuruyemiş çeşitlerinin tamamı Koz Kuruyemiş ile sizlere sunulmaktadır. Üstelik siparişleriniz aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere paketlenerek servis araçlarına yüklenilebilmektedir.
 • Online Hurma Sipariş
  Koz Kuruyemiş kalitesi ve güvencesi ile Online Hurma Siparişi verin! Türkiye´nin her yerine 1.kalite hurmaların gönderimini yapabilmekteyiz, lezzet ve kalitenin buluştuğu online mağazamızı hemen inceleyin.
 • Tuzlu Fıstık Fiyatları
  Koz Kuruyemiş´in online satış imkanının bulunduğu web sitesinden dilediğiniz gramajlarda tuzlu fıstık siparişi vermeniz mümkün. Üstelik bu siparişleri nerede olursanız olun kısa sürede adresinizde olmak üzere sevkiyat ekibimize ulaştırmaktayız.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp