Ceviz İçinin Yararları

25.9.2020

Ceviz İçinin Yararları ve Faydalarına yer verdiğimiz bu içeriğimizi inceleyerek Koz Kuruyemiş´in size sunduğu bilgilere anında erişebilir ve kaliteli ceviz içi siparişleri için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

İçeriğinde omega-3 yağ asidi bulunan ve bu yağın oldukça zengin olduğu bir ürün olan ceviz, tüketimiyle beraber kalp ve damar sağlığına faydalı bir üründür. Güçlü bir besin kaynağı olan cevizi günde yetişkin bir insanın 4 adet tüketmesi önerilmektedir.

Kendine has bir kokusu olan ve her kesimin severek tükettiği bir kuruyemiş olan ceviz, ağaçta yetişmektedir. Kış döneminde yaprak döken ceviz ağaçları, yaz aylarının habercisi olan ilkbahar mevsiminde yeniden yeşermektedir. Dışı sert ve içi etli olan cevizde, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu omega-3 yağ asidinin %85´i karşılanmaktadır. Ağaç dalından yaprağına kadar her alanı tam bir şifa kaynağıdır. Ceviz ağacının gövdesi mobilya ürünleri imalatında kullanılan, oldukça talep gören bir yapıdadır. Ceviz ağacının yaprakları ise bazı yaraları iyileştirmede kullanılmaktadır. Eski dönemlerde özellikle savaş esnasında yaralanan askerler için bu yapraklar kullanılmaktadır. Bugünlerde ise ceviz yaprakları iyi bir renk verici olduğu için boya sektöründe de kullanılmaktadır.

Türkiye´de ceviz daha çok olarak Ege bölgesinde, Güneydoğu bölgesinde, Anadolunun çeşitli yerlerinde ve Karadeniz bölgesinde yetiştirilmektedir.

Ceviz İçi Tüketmenin Yararları

Sert kabuklu kuruyemişlerin içerisinde en fazla oranda antioksidan içeren ceviz, aynı zamanda bünyesinde sağlıklı yağları, lifleri, vitaminleri ve mineralleri içermektedir.

Ceviz tüketmek oldukça yararlıdır. Omega-3 açısından yogun bir içeriğe sahip olan ceviz, vücudun kendisi üretemeyerek dışarıdan aldığı bu yağların vücuda girmesinis ağlar.

İçinde bulunan polifenoller, oksidatif strese ve enflamasyona karşı savaş halindedir. Alzheimer, diyabet ve bir çok kronik hastalığa karşı ceviz tüketmek önleyici bir etki sağlamaktadır. Aynı zamanda ceviz tüketen insanların bağırsak sağlığı açısından da bazı yararları olacaktır.

Ceviz tüketmenin prostat, kolorektal kanserler ve meme kanseri başta olmak üzere bazı kanser hastalıklarına karşı risklerin azaltıldığını göstermektedir.

Kalorili bir kuruyemiş olsa da, yapılan bazı araştırmalarda ceviz tüketmenin iştah kontrolünde de yarar sağladığı görülmektedir. Tip-2 diyabet riskine karşı ceviz tüketmek, kilo kontrolünüzü sağlamanızı ve kan şekerinizi kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Yüksek tansiyonu bulunan kişilerdeki kalp hastalıkları, inme geçirme risklerine karşı olarak tüketimi sağlanan ceviz bu durumları yaşamamak için yardımcı bir kuruyemiştir.

Sizlerde yararları saymakla bitmeyen ceviz ürünü için, hemen kurumsal satış sitemiz üzerinden siparişlerinizi verebilir ve Koz Kuruyemiş kalitesi ile özel ceviz içi ürünlerini, nerede olursanız olun, adresinize kadar tazeliği bozulmayacak şekilde teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Geç kalmayın, özel ceviz içi ürünlerini hemen Doğal Ürünler sayfamıza geçiş yaparak sipariş verin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Fındığın Tarihçesi
  Tarım ve Orman Bakanlığına ait Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve detaylıca açıklanan fındık tarihçesine gelin Koz Kuruyemiş çatısı altında hep birlikte göz atalım.
 • Kavrulmuş Fındık İçinin Faydaları
  Kavrulmuş Fındık İçinin Faydaları ve tek kavrulmuş fındık içi ürünümüz hakkında bilgilerin yer aldığı, merak edilenlerin yanıtlandığı bu içeriğimizi hemen inceleyebilirsiniz.
 • Antep (Şam) Fıstığı Çeşitleri
  Koz Kuruyemiş´te yok yok! İhtiyacınız olan 1.kalitedeki kuruyemişler burada! Antep (Şam) Fıstığı Çeşitleri ile alakalı merak ettiğiniz tüm detaylara web sitemizden hemen erişebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp