Çiğ Badem Faydaları

5.7.2024

Gerek tıbbi araştırmalar gerekse geleneksel bilgiler çiğ badem faydaları ile ilgili bizlere birçok önemli noktaları açıklamaktadır. Birçok farklı içeriği ve lezzeti ile bilinen badem, aynı zamanda mucizevi etkileri ile insan sağlığına birçok farklı noktada olumlu katkılar sunmaktadır. Uzmanlar tarafından genel olarak günde bir avuç kadar çiğ badem tüketiminin başta beyin gelişimi olmak üzere, kalp sağlığı, kolesterol, hafıza, sindirim sistemi gibi birçok noktaya önemli faydalar sağladığı dile getirilmektedir. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın önemli yapıtaşlarından birisi olarak hayatımızdan eksik etmememiz gerektiğinin vurgusu yapılmaktadır. Tam bir şifa kaynağı olan çiğ bademleri en taze ve doğal haliyle firmamızdan temin edebilirsiniz.

İhtiyacınız olan Çiğ Badem ürünleri için sitemizde yer alan kavrulmuş ürünler menüsünden Koz Kuruyemiş kalitesine sahip olan ürünleri anında sipariş verebilirsiniz.

Bademin Faydaları Nelerdir? Badem Yemek Neye İyi Gelir?


Ekiplerimiz badem hasadı yapıldığında en doğal ve besleyici olanlarını özenle seçerek siz değerli müşterilerimiz için toplamaktadır. Ardından birtakım işlemlerden geçirildikten sonra güvenle tüketebilmeniz için paketlenerek raflarda yerlerini almaktadır. Gerekli hijyenik koşullar eşliğinde hazırlanan bademlerimiz, sizlerin güvenle tüketebileceğiniz bir şekilde satışa hazır hale gelmektedir. Gönül rahatlığıyla alarak büyük bir keyifle ve güvenle dilediğinizce tüketebilirsiniz.

Çiğ bademin sayısız faydaları olduğunu daha önce belirtmiştik. Şimdi çiğ bademin yararlarından ve insan vücudunda nelere iyi geldiğinden biraz daha detaylı bahsederek açıklamaya çalışalım. Öncelikle kalp ve damar sağlığı için önemli bileşenleri olduğunu söylemeliyiz. İçeriğindeki E vitamini antioksidan özelliği ile vücudu zararlı canlılardan korumaya yardımcı olmaktadır. Magnezyum bileşeni ile kalp krizi riskini azaltır. Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini oldukça düşürür.

Yoğun vitamin kaynağı olan badem birçok diyet ve beslenme listelerinde öncelikli olarak tercih edilmektedir. Vücudun günlük olarak ihtiyaç duyduğu demir, kalsiyum ve potasyumu rahatlıkla karşılayabilir. Kan şekerini düzenleyici etkisi sayesinde diyabet hastaları tarafından kullanılması önerilmektedir. Günde bir avuç kadar çiğ badem tüketimi şeker hastalığı olmasa dahi insülin direncini düşürücü etki gösterir. Kan basıncını düzenleyerek felç, kalp krizi ve beyin kanaması gibi rahatsızlıkların riskini azaltır. Bunlara neden olan yüksek tansiyona karşı yardımcı olur. Düşük karbonhidrat içeriğine karşın protein ve sağlıklı yağlar bakımından oldukça zengindir.
 

Çiğ Badem İçi


Yüksek oranda demir içeriği metabolik faaliyetleri hızlandırarak vücudun oksijen kullanımının daha verimli olmasını sağlar. Zihinsel ve fiziki olarak performans artışını sağlar, zinde hissetmeye yardımcı olur. Saçları besler, kemiklerin sağlıklı ve güçlü olmasına önemli ölçüde katkı sağlar. B vitamini içeriği dokuların onarımına yardımcı olur, safra taşı oluşumuna engel olur. Lif açısından da oldukça zengin olan çiğ badem faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanların da önerdiği gibi düzenli tüketildiği takdirde sağlıklı yaşam için önemli katkılar sunmaktadır.

İhtiyacınız olan gramajlarda siparişleri sitemizden Koz Kuruyemiş güvencesi ile sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Özel Doğal Datça Nurlu Badem Hakkında
  Nurlu Badem Hakkında bilgilerin yer aldığı Koz Kuruyemiş faydalı bilgiler bölümünden bu içeriğimizi hemen okuyabilir ve en lezzetli nurlu bademleri firmamızın sitesinden sipariş verebilirsiniz.
 • Çiğ Fındık İçi Siparişi
  Koz Kuruyemiş güvencesi ile kalitesini hemen online satış sayfası üzerinden sipariş vererek sizde edinin. Türkiye´nin her yerinden bu eşsiz lezzetlere siz de kavuşun.
 • Yer Fıstığı Siparişi
  Türkiye´nin her yerinden yer fıstığının en kalitelisini, en lezzetlisini sipariş vermeniz için Koz Kuruyemiş online satış sitesi hizmetinizdedir, hemen siteden dilediğiniz gramajlarda ürün siparişi verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp