Çiğ Fındığın Bazı Yararları

1.12.2023

Çiğ Fındığın Yararları ile alakalı Koz Kuruyemiş web sitesinde hazırlanan bu içeriğimize yakından gözatmak ister misiniz? En kaliteli kuruyemiş ürünlerini sunan firmamız sizleri bilgilendirmektedir.Birçok uzman tarafından çiğ fındığın faydaları işlem görmüş fındığa nazaran çok daha fazla olduğu söylenmektedir. Çeşitli aşamalardan geçerek farklı şekillerde tüketime hazırlanan fındıkların bu süreç boyunca besleyici değerinin azaldığı söylenmektedir. Bu nedenle en yüksek faydanın sağlanabilmesi için fındığın çiğ olarak tüketilmesi önerilmektedir. Fakat bu demek değildir ki işlem görmüş fındıklar sağlığa zararlıdır. Sadece çiğ fındığa nazaran özelliklerini biraz yitirmiş olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen birçok şekilde insan sağlığına büyük katkılar sunabilmektedir.

İdeal paketlerle, kaliteli ürünlerin birleşmesi sonucu Koz Kuruyemiş ürünleri ortaya çıkar. Lezzetli, sağlıklı kuruyemişler için sitemizden dilediğiniz ürünü, istediğiniz gramajlarda sipariş verebilirsiniz.


1.KALİTE FINDIK SİPARİŞLERİ


Lezzetli atıştırmalıkların ve çeşitli tatların vazgeçilmezlerinden olan fındık için, dünya üretiminin büyük bir kısmının Karadeniz Bölgesi’nden karşılandığını büyük bir gururla söyleyebiliriz. Dünyanın en lezzetli ve kaliteli fındıkları buradan üretilerek tüketime hazır hale getirilmektedir. Severek tükettiğimiz fındığın sayısız faydaları olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat neye iyi geldiğini birçoğumuz kabaca da olsa bilmeden tüketmeye devam ediyoruz. Peki, faydalarını bilmiş olsak tüketiminde nasıl bir değişiklik olur hiç merak ettiniz mi? Özellikle çiğ fındığın faydalarını öğrendiğinizde nasıl bir değişiklik olacağına gelin hep birlikte bir göz atalım.

Çok daha fazlası için Koz Kuruyemiş telefon numaralarından müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.


Çiğ Fındığın İnsan Sağlığına Faydaları


Firmamızda büyük bir rağbet görerek satılmakta olan çiğ fındığın insan sağlığına faydaları tabiri caizse saymakla bitmez. Burada en bilinen yararlarından bahsederek sağlıklı bir yaşam için ne kadar değerli bir besin olduğuna dikkat çekmeye çalışacağız.

Çiğ fındığın tok tutma özelliği oldukça yüksektir. Kavrulmuş fındığa nazara yaklaşık 2 kat daha fazla antioksidan içermektedir. Aynı zamanda besin değeri de yine yüksek olup tam bir besin ve enerji kaynağıdır. Yemek aralarında birkaç tane de olsa tüketilmesi tokluk hissiyatını artıracağı için daha az yemek yenilmesini sağlar. Bu da kilo vermede ve diyette kolaylık sağlamaktadır.

İçeriğindeki yüksek orandaki E vitamini bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde büyük katkı sunmaktadır. Anemi riskine karşın kırmızı kan hücrelerinin parçalanmasını önleyerek destek sağlamaktadır. Çok sık görülen ateşlenme ve soğuk algınlığına karşı vücudun direnç kazanmasını sağlar.

Zengin B6 vitamini içeriği ile sinir sistemini düzenleyerek sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Halsizlik ve isteksizliğe karşı vücudun dinçleşmesine destek sağlar. Psikolojik olarak rahatlama sağlar. İçeriğindeki yağ asitleri beyin sağlığına büyük destek sağlar, kötü kolesterolü düzenleyerek sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Kalp krizi riskini de azaltır.

Güçlü antioksidan özelliği ile kansere karşı mücadelede oldukça kuvvetli bir fayda sunar. Vücuttaki hücreleri yenilemekle kalmayıp zarar gören hücreleri de onarmaya yardımcı olur. Görüldüğü üzere insan sağlığı bakımından çiğ fındığın yararları birçok noktada görülmektedir.

Ürünlerle ilgili sitemizde kısa bir gezintiye çıkın ve lezzetli fındıkları Koz Kuruyemiş kalitesi ile sipariş verin. Türkiye´nin her bölgesine kısa süre içerisinde siparişleriniz hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kuru Kayısı Tüketmek İçin Bazı Nedenler
  Kuru Kayısı Tüketmek İçin Bazı Nedenleri sizler için derledik. Koz Kuruyemiş´in web sitesinde kuru kayısı yararları ve tüketmeniz için sizi teşvik edici nedenleri sıraladık.
 • Kaju Fıstığı Hakkında Bilgiler
  Kaju Fıstığı Hakkında Bilgilere Koz Kuruyemiş sayfasında yer alan bu içerik aracılığı ile ulaşabilir ve herkesin bayılarak tükettiği kaju kuruyemişi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Macadamia Fındığı
  Macadamia Fındığı Siparişi vermek için kaliteli bir firma arayışı içerisindeyseniz, Koz Kuruyemiş firmasının online satış sitesi üzerinden siparişlerinizi hemen, hiç çekinmeden verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp