Çiğ Fındığın Muhteşem Faydaları

4.11.2020

Çiğ Fındığın Muhteşem Faydalarına gelin hep birlikte Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesinden göz atarak, bilgi sahibi olalım ve isterseniz hemen sitemiz üzerinden fındık siparişlerinizi de verebilirsiniz.

İnsan vücuduna fındık tüketimi sayesinde sunulan faydalar saymakla bitmiyor. Sağlık açısından yararlı olan bu ürün aynı zamanda lezzetli olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilebilen bir üründür. Çiğ fındık kuruyemişinin insan sağlığına katkılarını gelin hep birlikte bu yazımızda inceleyelim;

Fındığın içinde yer alan E vitamini bakımı sebebi ile bağışıklık sistemine yarar sağlamakta olan bir üründür. E vitamini insan vücudunda kırmızı kan hücrelerini parçalanmasını önlemekte ve anemi riskini azaltmaktadır. İnsanlarda doğru kan dolaşımı olması, ateş, soğuk algınlıkları ve benzeri diğer hastalıkların oluşma riskini azaltacak bir haldir ve insanların bağışıklık sistemine yarar sağlamaktadır.

Fındık tüketimi, tüketen kişiye tokluk hissi verecektir. İçinde bolca lif, protein ve yüksek yağ barındıran fındık tüketen kişilere tokluk hissi sağlamaktadır. Son dönemlerde özellikle diyetisyen hekimler tarafından yazılan listelerdeki ara öğünlerde her zaman kuruyemiş bulunmaktadır. Fındık da bu öğünlerdeki yerini daima almıştır. Çok fazla yemek yemenin önüne geçmek ve yüksek kaloriden arınmak isteyenler için fındık tam bir kurtarıcı olacaktır.

B6 vitaminin içinde yer aldığı fındık, insan sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlayabilmektedir. B6 vitamini sayesinde sağlıklı bir şekilde serotonin, melatonin ve epinefrin gibi hormonların salgılanması desteklenmektedir. Aynı zamanda fındık tüketen kişiler incelendiğinde, fındığın içinde yer alan bazı maddelerin beyin sağlığını destekleyici özellikleri bulunduğu belirlenmiştir.

Diyabet alanında, diyabet hastalarının günlük diyetlerinin tamamında fındık ön plandadır. Fındık lif bakımından zengin bir ürün olduğu için, yalnızca sindirim anlamında değil aynı zamanda da kan şekerini dengelemektedir. Kan şekerinin dengelenmesi diyabet riskinide ortadan kaldıracaktır.

Güçlü bir antikoksidan olarak bildiğimiz fındık, yalnızca vücuttaki hücreleri değil, DNA´sında sorun olan, tümörlü hücreleri de azaltmaya yardımcıdır. Fındık içerisinde yer alan bir madde sayesinde prostat ve meme kanserlerine önleme anlamında da yardımcı olmaktadır.

Fındık tüketmek kaslarınıza güç verecektir. Magnezyum bakımından zengin bir kuruyemiş olan fındık, insan vücudunda yer alan kalsiyum miktarını dengeleme konusunda yardımcı rol sahibidir. Doğru miktarda kalsiyum kas kasılmalarını oluşturmakta ve kasların ihtiyaç duyulmadığı durumlarda dinlenme yapmalarına da izin vermektedir. Ortalama olarak 101 gram fındık içerisinde 230 mg magnezyum yer almaktadır.

Sizlerde faydaları saymakla bitmeyen çiğ fındık ürününü denemek, bu faydalardan yararlanmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen kurumsal web sitemiz aracılığı ile bize ulaşabilir ve muhteşem kalitedeki fındıklara sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • İncir Kurusu Dağ Naturel Kurutma
  İncir Kurusu Dağ Naturel Kurutma ürününü sitemizden inceleyebilir ve Türkiye´nin her bölgesinden Koz Kuruyemiş kalitesi ile anında online ödeme kanalları ile sipariş verebilirsiniz.
 • Çifte Kavrulmuş Fındık Siparişi
  Koz Kuruyemiş´in çifte kavrulmuş fındıklarını denediniz mi? Firmamızın özel taş tabanlı fırınlarında kavurduğu çifte kavrulmuş fındıklarını hemen web sitesinden inceleyebilir ve istediğiniz miktarlarda siparişini verebilirsiniz.
 • Online Kuruyemiş Siparişi
  Online Kuruyemiş Siparişi verebileceğiniz, her zaman taze her zaman kaliteli ürünlerin bulunduğu Koz Kuruyemiş sitesine hoşgeldiniz. Sitemizde yüzlerce ürün sizleri bekliyor.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp