Çiğ Fındığın Yararları

2.10.2020

Kavrulma işlemi görmemiş çiğ fındığın insan vücuduna çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Çiğ fındık yararlarını Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesinden hemen inceleyin ve dilerseniz sipariş verin.

Kuruyemiş ürünlerinin içinde en fazla yarar sağlayan ve sağladığı yararları duyduğunuz zaman şaşıracağınız ve hemen sipariş vermek isteyeceğiniz Çiğ Fındık ürününün içerisinde önemli lif kaynakları yer almaktadır. Çiğ fındığın besin değerlerine bakıldığında diğer kuruyemişlere göre oldukça yüksek içerikler yer almaktadır. Antioksidan, karbonhidrat, B riboflavin, protein, tiamin, niasin, piridoksin, pantotenik, kalsiyum, potasyum, çinko ve daha pek çok vitamini içerisinde taşır.

Çiğ Fındığın Bilinen Yararları

Çiğ fındık tüketmek vücut yapımızda yer alan kemiklerin sağlıklı olmasını etkileyecektir. Gün içerisinde bir avuç fındık tüketen insanların vücudunda ihtiyaç duymuş olduğu magnezyumu büyük şekilde tamamlayacağı bilinmektedir. Kemik sağlıklarına katkısı bulunan çiğ fındık ürünlerinin, kemik erimesinin de önüne geçtiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Çiğ fındık tüketen kişilerin kas ağrıları ve krampları azalacaktır.

Çiğ fındığın içerisinde yer alan vitaminler sayesinde kişilerde olan kas ağrıları azalacaktır. İnsanlardaki magnezyum ve kalsiyumun eksik olması sebebi ile kas ağrısı ve kramp meydana gelebilmektedir. Mineral deposu olan çiğ fındık özellikle eklem ağrısı bulunan, kas yorgunluğu yer alan kişilerin tüketmesini önerdiğimiz bir kuruyemiş çeşididir.

Koz Kuruyemişin sizler için en kalitelilerini satışa sunduğu çiğ fındık ürünü aynı zamanda kişilerin vücudundaki kanser önleyici hücrelerin üretimi alanında etkili bir yere sahip olan E vitamini açısından oldukça zengindir. Kanseri önleme ve tedavi edici özelliği sebebiyle çiğ fındık ürünü tercih edilebilmektedir.

Son dönemlerin en önemli konusu olan bağışıklık konusunda da zengin bir kuruyemiş olan çiğ fındık kırmızı kan hücrelerinin parçalanmasını önleyicidir. Anemi riskini azaltan çiğ fındık kişilerdeki kan dolaşımını düzenler ve kalp damar için dost niteliğinde bir üründür.

Kalp damar dostu olan çiğ fındık ürünlerinin en lezzetli, en kaliteli ve en vitaminlilerini Koz Kuruyemiş online satış sitesinden sipariş verebilirsiniz. Kalp krizi önleyici ve engelleyici özelliği olan çiğ fındık ürünlerimiz her zaman taze ve her zaman kaliteli olarak sizlere ulaştırılır.

Çiğ fındık ürününü tüketmek diyabet riskini azaltmaktadır. Zengin bir lif kaynağı barındıran çiğ fındık, kandaki şeker seviyesini ayarlamaktadır. Aynı zamanda fındığın içersinde yer alan protonosiyanidinler, kersetin ve kaemferol gibi fitopkimyasal maddeler sebebi ile beyin sağlığı da destek görmektedir.

Koz Kuruyemiş´in lezzetli ürünlerini sipariş verebilir ve adresinize ürünleri özel olarak paketlenmiş şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sizde çiğ fındığın bu muhteşem yararlarından hemen faydalanmak adına siparişinizi oluşturun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Özel Yerli Maraş Cevizi
  Özel Yerli Maraş Cevizi - Özel Yerli Kabuklu ve Kavuksuz Maraş Cevizi ve diğer ürün grupları için siparişlerinizi rahatlıkla Koz Kuruyemiş kalitesi ile site üzerinden verebilirsiniz.
 • Dağ İnciri Siparişi
  Koz Kuruyemiş´in 1.kalite, yeni mahsül Dağ İnciri ürünlerinin Siparişi için web sitesinde kısa bir gezintiye çıkabilir ve anında bulunduğunuz şehirden sipariş verebilirsiniz.
 • Kuru Erik Çeşitleri ve Fiyatları
  Kuru Erik Çeşitleri ve Fiyatları ile alakalı bilgilerin yer aldığı, lezzetli ürünlerin bulunduğu Koz Kuruyemiş web sitesini hemen inceleyebilir ve anında online sipariş verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp