Dağ İnciri Nedir?

30.8.2021

Dağ İnciri Nedir? Dağ inciri kurusu ürünlerinin en kaliteli ve en lezzetlilerinin siparişini verebildiğiniz Koz Kuruyemiş sizler için genel bilgileri web sitesinde paylaşmaktadır. Bu içeriğimizden hemen dağ inciri ile ilgili merak edilen tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Türkiye´de çok yaygın bir yetiştirilme ağı bulunan dağ incir kurusu ince kabuklu ve diğerlerine nazaran daha tatlı bir üründür. Bazı yörelerde ufak bazı yörelerde büyük olabilmektedir. Küçüklüğüne ve sertliğine nazaran dağ incirlerinin muhteşem bir tadı bulunmaktadır. Birçok insan tarafından sevilerek tüketilen dağ incir kurusu ürünleri Koz Kuruyemiş´te..

Dağ incirleri ürünlerindeki faydalar bakımından insanlara sağladığı en bilindik faydası ürünün içinde yer alan lifler sayesinde kişilerin sindirim sistemlerindeki düzenlemeye sağladığı yarardır. Uzun dönem boyunca sindirim sistemlerinde sorunlar bulunan kişilerin dağ inciri tüketmesi ile bu sorunlardan arındığı görülmektedir. Lif bakımından yüksek barınma içeren dağ incirleri çocuklarınızın bol bol tüketmesi için önerilen bir üründür.

Dağ incirinin ayrıca İslami bakımdan önemide bulunmaktadır. Kur´an´da ismi geçen çok az sayıda meyve vardır. Dağ inciride bunlardan birisidir.

KURUTULMUŞ DAĞ İNCİRİ

Dağ inciri ürünü kurutulma işlemine uygun olan bir incir türüdür. Kış aylarında canınız çektiğinde hemen Koz Kuruyemiş´in sizler için mevsiminde toplayarak kendi standartlarına uygun olarak doğal yöntemler ile kuruttuğu dağ incirlerini sipariş verebilirsiniz. Kuruttuğumuz dağ incirleri hem oldukça lezzetli hemde fayda bakımından çok fazla faydalıdır.

Kurutulmuş dağ incirleri tüketildiğinde kemik yapısında güçlenme sağlamaktadır. Çocuklar için oldukça önemli olan kemik sağlığı nedeni ile bu ürünlerin çocuklarınıza tükettirmeniz önerilmektedir. Kemik gelişimi için yüksek mineraller barındıran bu ürün sayesinde güçlü kemik yapısına sahip olan çocuklar olacaklardır.

Yüksek protein barındıran dağ incirleri kas güçlenmesi içinde ayrıca önemli bir rol oynamaktadır. Enerji artışı sağlayacak olan dağ incirleri için hemen Koz Kuruyemiş sitesinden siparişlerinizi oluşturun. Firmamız sitesinde yer alan tüm ürünleri Türkiye´nin heryerine kısa süre içerisinde ulaştırmaktadır.

Üstelik ürünlerimiz özel olarak geliştirilen kilitli ve vakumlu ambalaj çeşitlerimiz ile sizlere tazeliği koruyan bir paketleme yöntemi ile ulaştırılmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Az Kavrulmuş Tuzlu Fındık İçi Yararları
  Az Kavrulmuş Tuzlu Fındık İçi Yararları ve bilindik fındık özellikleri hakkında detayları paylaştığımız bu yazımızdan bilgi edinebilir ve ilgili ürünü en lezzetli şekilde Koz Kuruyemiş´ten sipariş verebilirsiniz.
 • Datça Bademinin Özellikleri Nelerdir
  Datça Bademinin Özellikleri Nelerdir? Bu sorunun yanıtı ve kaliteli datça bademleri için sitemizde kısa bir vakit geçirerek içeriğimizi okuyabilir ve hemen firmamıza ulaşarak siparişlerinizi verebilirsiniz.
 • Kaju Fıstığı Yararları
  Kaju Fıstığı Yararları hakkında bilgilerin sizler için paylaşıdığı kurumsal Koz web sitesinden içeriğimizi inceleyebilir ve akabinde Türkiye´nin en lezzetli, en kaliteli Kaju fıstık ürünleri için siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp