Datça Bademi Nedir? Neden Tercih Edilmeli

4.5.2020

Firmamızın bünyesinde satışını yaptığımız datça badem içi ürünü ile ilgili merak edilen bazı bilgileri sizlerle paylaştığımız bu içeriğimizi hemen inceleyebilir ve sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Datça bademi, datça yarım adasında bulunan 15.000 dekar datça bademi bahçesinde yetiştirilmektedir. Bu alanda yetişen yıllık olarak 2500 ton bademin içinden özel seçim, iri badem içleri Koz Kuruyemiş tarafından özenle sizler için satın alınarak sunulmaktadır. Datça ve bölgesinde badem üretimi Türkiye´nin yaklaşık %15´lik bir dilimini karşılamaktadır. Dolayısı ile Datça ülkemizin önde gelen badem bölgesi olarak bilinmektedir. Datça ve bölgesinde dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan yerel bir badem çeşitliliği bulunmaktadır. Datça bölgesinde 97 tür badem çeşidi bulunmaktadır. En iyi ve en kaliteli badem ürününü Koz Kuruyemiş olarak sizler adına senelik olarak satın almakta ve sizlerin tüketmesi için bünyemizde kavurma işlemlerini tamamlayarak sizlere ulaştırmaktayız.

Biz Koz Kuruyemiş olarak her zaman müşterilerimize kaliteli ürünleri sunmak amacı ile hasatların hemen sonrasında toplu olarak senelik satacağımız ürünü toptan olarak almakta ve ürünleri tek tek kalite kontrol ederek bünyemize katmaktayız. Doğal olan ürünlerimiz ihtiyaçlara göre paketlenmekte ve magazamızda satışa hazır hale gelmektedir. Kavrulması gereken ürünlerimiz ise yine firmamızın kalitesini ön plana çıkarmamız amacı ile özel taş tabanlı fırınlarımızda ağır ağır bir biçimde Koz standartlarına uygun şekilde kavrulmaktadır. Ortalama bir ürünün pişme süresi 2 saattir. Diğer marka ve firmalar gibi toptancıdan alır almaz satışını yapmıyoruz, önce kalitemize uygun olmasını istediğimiz bu ürünleri tek tek standartlarımıza uygun hale getiriyor ve sizlere sunuyoruz. Piyasadaki paletli fırınlarda 15 dakika içerisinde kavrulmuş ürünler ile lütfen firmamızın ürünlerini karıştırmayınız. Bizler taş tabanlı fırınlarımızda özel olarak ortalama 2 saat kadar kavrulmuş ürünlerimizin pişmesini sağlamakta ve sizlerin damaklarına en uygun şekilde sunmaktayız.

Datça Bademi Faydaları

Datça yarımadasında yetişen bu bademler dünyada özel türleri sebebi ile eşi benzeri olmayan ürünlere örnektir. Tarım aşamaları, ziraat teknikleri, türünün çeşitliliği ve benzersiz üretim şekli sayesinde datça bademleri her zaman bir adım önde olmuştur.

* Beyin gelişimi ve sağlığı için önemlidir.

* Düzenli badem tüketilmesi kolesterol sağlığını korumaktadır.

* Badem içeriğindeki pek çok vitamin sayesinde kemik sağlığını korur.

* Badem içerisinde bulunan doymamış yağ, protein ve potasyum kap sağlığı için mükemmel bir besin kaynağıdır.

* Badem tüketimi bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

* Cilt sağlığı açısından badem faydalıdır.

* Badem içeriğinde bulunan potasyum kan basıncınızı düzenlemeye yardımcı olacaktır.

* Badem tüketimi enerjiyi arttıracaktır. * Badem özellikle kolon kanserini önleme noktasında etkilidir.

* Yeni doğan bebeklerde badem doğum kusurlarını gidermekte olan folik asit içermektedir.

* Badem diyabete karşı koruma sağlayacaktır.

* Kabızlığı önler ve kilo vermeye yardımcıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Doğal Dağ İncir Kurusu Fiyatları
  Koz Kuruyemiş ile en lezzetliye, en kaliteliye ulaşmanızı daima amaçlıyoruz, Doğal Dağ İncir Kurusu Fiyatları için sitemizde doğal ürünlerimizi hemen inceleyebilirsiniz.
 • Ceviz İçinin Yararları
  Ceviz İçinin Yararları ve Faydalarına yer verdiğimiz bu içeriğimizi inceleyerek Koz Kuruyemiş´in size sunduğu bilgilere anında erişebilir ve kaliteli ceviz içi siparişleri için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.
 • Kavrulmuş Antep Fıstığı Siparişi
  Koz Kuruyemiş ile Kavrulmuş Antep Fıstığı Siparişi vermek çok kolay! Üstelik en kaliteli kuruyemişlere en hızlı kargo seçenekleri ile sahip olabiliyorsunuz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp