Datça Bademinin Özellikleri Nelerdir

26.10.2020

Datça Bademinin Özellikleri Nelerdir? Bu sorunun yanıtı ve kaliteli datça bademleri için sitemizde kısa bir vakit geçirerek içeriğimizi okuyabilir ve hemen firmamıza ulaşarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Türkiye Datça yarımadasında 2018 yılı itibari ile 14.000 dekar badem bahçesi yer almaktadır. Ortalama olarak bakıldığında bu rakam ise 500.000 badem ağacına eş değer bir alandır. Bu alanlarda yetişen datça bademleri sadece ülkemizde değil, dünyada da severek tüketilen bir üründür. Datça bölgesi ülkemizin önemli badem yetiştiriciliği bulunan yerleri arasındadır.

Datça Bademin Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde yetişen ve önemli derecede vitaminler içeren datça bademi tamamen yerli türlerdir. Datça bademi olarak bölgede 90´dan fazla badem türü bulunmaktadır. Datça´daki badem çeşitliliği ve zenginliği inanılmaz derecelerde fazladır, Amerika´da yetişen 6 milyon dekarlık alanda kurulu olan badem bahçelerinde yalnızda 30 tür badem çeşidi olmasına karşın, ülkemizdeki sadece Datça bölgesinde bu rakam neredeyse 3 katı daha fazladır.

Datça´da yetişen bu türlerin tamamının yerli ve özgün türler olduğunu bilmenizde fayda var. Yani tamamı ülkemizde yetiştirilmiş, dışarıdan getirilmemiş ağaçlardır. Yerli olan bademlerimiz lezzetli ve verimli türlerdir. Bölgede bademe payam denilmektedir.

Bölgede yer alan badem türleri tamamen susuz olarak yetiştirilmektedir. Susuz tarım yöntemi bulunan Datça bademlerinin yetiştiği ağaçlar dikilmesinden itibaren tamamen susuz yetiştirilmesi için terbiye edilmiş ve uygulanan tarım teknikleri ile lezzetli bademler ortaya çıkmıştır.

Genel olarak bakıldığında dünya genelinde artan nüfus, iklimlerdeki değişiklikler ve su kaynaklarının tükenmesi nedeni iel susuz tarım oldukça önemlidir. Tamamen iklime göre üretimi yapılan Datça bademleri muhteşem lezzetli ürünlerdir. Sizlerde detaylı bilgileri Koz Kuruyemiş sayfasında incelemenizin ardından, en lezzetli datça ürünlerini sitemizde Doğal Ürünler kategorisi üzerinden inceleyebilir ve hemen siparişlerinizi online satış sitemizden oluşturabilirsiniz.

Koz Kuruyemiş Kadıköy´de bulunan mağazasına yakın olan konumlara ücretsiz olarak servis araçları ile teslimatları yapmakta ve Türkiye´nin her yerine tüm ürünlerini tazeliği bozulmayacak şekilde özel tasarlanan vakumlu ve kilitli ambalajları ile gönderecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Hakiki Maraş Cevizi Fiyatları
  Koz Kuruyemiş web sitesinden Hakiki Maraş Cevizi Fiyatları edinebilmek çok kolay, sitemizde bulunan Doğal Ürünler menüsünü ziyaret ederek hemen inceleyebilir, anında sipariş verebilirsiniz.
 • Doğal Antep Fıstık İçi Fiyatı
  Doğal Antep Fıstık İçi Fiyatı için en doğru adrestesiniz. Kaliteli bir ürün tüketmek istiyorsanız Türkiye´nin neresinde olduğunuzun hiçbir önemi yok, Koz Kuruyemiş ürünleri her yere gönderilmektedir.
 • Taze Kuruyemiş Ürünleri Siparişi
  Taze Kuruyemiş Ürünleri Siparişi vermek için hemen Koz Kuruyemiş´in online satış sitesini ziyaret edebilir ve bölgenin en kaliteli ürünlerini tüketebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp