Dut Kurusu Fiyatları

3.2.2023

Koz Kuruyemiş ile en lezzetli ürünlere anında erişin, Dut Kurusu Fiyatları için sitemizde ilgili ürün kategorisini ziyaret edebilir ve hemen bilgi sahibi olarak, dilerseniz sipariş verebilirsiniz. Dut kurusu fiyatları pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Lezzetli bir kuruyemiş olmasının yanı sıra sağlıklı beslenmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında bulunan dut kurusu özellikle yaz aylarında yaygın olarak tercih edilmektedir. Ancak bu noktada dut kurusu üretiminin oldukça büyük bir emek isteyen bir üretim olduğunu dile getirmek yanlış olmayacaktır. Doğal bir antibiyotik olarak bilinen ve bu sebeple her mevsim tüketilmesi gereken besinlerden biri olarak göze çarpan dut kurusunun faydaları oldukça uzun bir listeye sahiptir.

Dut Kurusu Nedir?


Dut kurusu kara ve beyaz dutun çeşitli yöntemler sayesinde kurutulmuş şekli olarak bilinmektedir. Dut yaklaşık %80 miktarında su içeren dolayısıyla kurutulmasıyla birlikte tamamen küçülen bir kuruyemiş olarak ele alınabilir. Kurutma esnasında kullanılan yöntemler içerisinde yer alan yüksek miktarda suyun ortadan kalkmasına ve yalnızca ürünün özünün kalmasını sağlar. Böylelikle besin değerleri açısından oldukça sağlıklı olan ve karbonhidrat ve vitamin gibi tüketimleri mümkün hale getiren dut kurusu pek çok farklı hastalık için tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. Dut kurusu fiyatları ise oldukça meşakkatli bir üretim olduğu için değişkenlik göstermektedir.

Koz Kuruyemiş´in satışa sunmuş olduğu kuru dut Tunceli Ulukale yöresinden gelmektedir. Bilmeyenler için ülkemizin en kaliteli ve güzel dutlarının yetiştirildiği bölgedir bu bölge. Tatlılık oranı da oldukça yüksek ve rengi de beyaz olan bu dutlar için Koz  Kuruyemiş´e hemen sipariş verebilirsiniz.

Dut Kurusunun Faydaları Nelerdir?


Doğal bir antibiyotik olması sebebiyle tercih edilen ve 4 mevsim boyunca tüketilmesi gereken dut kurusu özellikle c vitamini açısından oldukça faydalıdır ve zengin bir içeriğe sahiptir. Antioksidan kaynağı olması sebebiyle yaşlanmayı geciktirici özelliği bulunan ve tüketilmesi ile birlikte pek çok hastalığın şifa bulmasını mümkün hale getiren dut kurusu kalp hastalıklarına yakalanma riskini de azaltmaktadır.

Sindirim sistemine fayda sağlayan, karaciğer ve böbrek hastalıklarına iyi gelen dut kurusu özel yöntemler ile kurtulmakta ve böylelikle içerisinde% seksenlik oranda yer alan su ortadan kalkarak yalnızca besin değeri yüksek vitamin ve mineraller kalmaktadır. Meşakkatli bir sürecin sonunda meydana gelen dut kurusu özellikle yaz aylarının toplanan dudaklardan üretilse de dut kurusunun 4 mevsim boyunca tüketilmesi gerektiğini dile getirmek gerekir.

Kemik gelişimini destekleyen ve kansızlığı önleyen dut kurusu çocuklar için keyifli bir atıştırmalık olarak bilinmektedir. Lezzetli ve tatlı bir tada sahip olması sebebiyle her yaş grubundan insan tarafından sevilmekte olan dut kurusu kanı temizlemekte ve egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dut kurusu fiyatları mevsimsel olarak değişkenlik gösterdiği gibi kurutma işlemi esnasında uygulanan pek çok farklı yöntemin oldukça meşakkatli bir süreci içermesi sebebiyle de değişmektedir. Oldukça faydalı olması sebebiyle tercih edilen ve kanser oluşumunu engelliyor olması sebebiyle mutlaka tüketilmesi gereken dut kurusu, lezzetli olduğu için tatlılarda ve içeceklerde de tercih edilmektedir. Bilinçli şekilde tüketilen tutkudur soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıkların önüne geçmekte ve içerisinde yer alan yüksek seviyede vitamin ve mineraller sayesinde kolesterol seviyesini dengelemektedir. Göz sağlığı için oldukça faydalı olan tutkusu saç dökülmesi gibi problemlere de fayda sağlar.


Tunceli Ulukale yöresinin, yani Türkiye´nin en kaliteli dutlarının yetiştiği yörenin dutlarını sizlere sunan Koz Kuruyemiş´e dilediğiniz tüm sorular için hızlıca ulaşabilir, anında bilgi sahibi de olabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Datça Bademi Yararları
  Datça Bademi Yararları Nelerdir? En lezzetli ve kaliteli datça bademlerine nereden erişebilirsiniz? Datça Bademleri hakkında bilgiler ve kaliteli badem siparişleri için hemen web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
 • Acve Hurması Fiyatları
  Acve Hurması Fiyatları ve ürünleri için Koz Kuruyemiş´i rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Web sitemizde ihtiyacınız olan bir çok ürüne erişmeniz mümkün.
 • En Lezzetli Yer Fıstığı
  En Lezzetli Yer Fıstığı Siparişi için doğru adrestesiniz. Türkiye´nin her yerine 1.kalitedeki ürünlerimizi gönderebileceğimizi biliyor muydunuz, üstelik tazelik koruyucu ambalajlarımız ile.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp