En Güzel ve Lezzetli Datça Bademleri

23.10.2020

En Güzel ve Lezzetli Datça Bademleri için Koz Kuruyemiş sitesinde yer alan Doğal Ürünler kategorisi üzerinden ilgili datça bademi ürününü dilediğiniz gramajlarda sipariş vererek adreslerinize kadar ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Datça bademi artık ülkemizin en fazla bilinen markasıdır. Nereye giderseniz gidin, ayrı bir şekilde Datça Bademi ürünlerinin olduğu kuruyemişçiler görebilirsiniz. Bademler genel olarak geç donlar ve fazla rutubet olmayan yerler hariç, değişik iklimlerde kolay bir şekilde yetişebilen bitkilerde yetişmektedir. Datça bölgesinde yetişen bu eşsiz bademler babadan kalma arazilerde, özenle yetiştirilmektedir. Datça bademi genel olarak üretimi belli bir seviyenin üzerine çıkamayan kendi toprağına has yetişen bir üründür.

Datça bademinin rengi, iri olması ve etkili tadı onu eşsiz kılmaktadır. Bizlerde Koz Kuruyemiş olarak sizlere sunduğumuz tüm ürünlerimizde olduğu gibi Datça Bademi ürünlerinde de tek tek özenle seçim işlemleri yapmaktayız.

Datça´nın en lezzetli bademlerine erişmek isteyen herkes yukarıda bahsetmiş olduğumuz site kategorimizi ziyaret ederek siparişlerini oluşturabilirler.

Ülkemizin ve dünyanın sayılı lezzetleri arasında bulunan Datça Bademleri kaliteli ve oldukça lezzetlidir. E-vitamini açısından zengin bir çeşit olan datça bademi çeşitlerini sitemizden inceleyebilir ve aklınıza takılan her türlü ürün soruları için canlı destek hatlarımızdan veya sitemizde bulunan WhatsApp hatlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Datça İlçesi ve Badem

1960´lı senelerden bu yana Datça bölgesinde badem yetiştirme yaygın bir şekilde günümüze dek gelmiştir. Datça´nın yerel insanları bademe payam demektedir. İhtal tohum, fide veyahut genetiği değiştirilmiş badem çeşitleri datça bölgesinde yer almamaktadır. Ülkemizin ilk sırada yer alan badem yetiştirici bölgesi olan Datça´daki iklim koşulları badem için en uygun yerdir.

Datça´da yetişen bademler susuz tarım ile yetişmektedir. Bu nedenle besin değeri dünya genelinde yer alan diğer bademlere göre çok çok yüksektir. Aynı zamanda Datça Bademleri yine dünya üzerindeki en lezzetli bademdir. Başka hiçbir yerde bulamayacağınız, bölgenin en iyi yetiştiricilerinden temin edilen datça bademleri Koz Kuruyemiş aracılığı ile kapınıza kadar ulaştırılmaktadır. Datça bölgesinde çok fazla özgün badem türü yer almaktadır. Bu türlere baktığımızda geçmişten günümüze bademi aşılayan ve köye ilk getiren çiftçilerin isimleri dahi badem çeşitleri olmuştur. Bunlara örnek verecek olursak, akbadem, gababağ, gavcır, nurlu gibi isimler ya köylülerin soyisimleri, ya bölgesi yada kendi isimleridir.

Muhteşem badem ürünleri ve lezzetli datça bademleri için hemen kurumsal sitemizden bize ulaşın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Antep Fıstığı Neye İyi Gelir
  Koz Kuruyemiş online satış sitesinde Antep Fıstığı Neye İyi Gelir? sorusunun yanıtını ele aldık ve sizler için kapsamlı bir şekilde yer verdik, hemen göz atabilirsiniz.
 • Aşure Günü ve Aşure Yapımı Hakkında Bilgiler
  Aşure Günü ve Aşure Yapımı Hakkında Bilgiler için Koz Kuruyemiş´in sizler için yayınladığı bu yazıyı inceleyebilir ve aşure yapımında kullanılan pek çok ürünü firma web sitesinden sipariş verebilirsiniz.
 • Kaliteli Karadeniz Fındığı
  Kaliteli Karadeniz Fındığına erişmek, karadeniz yöresinin en lezzetli ve kaliteli fındıklarını tüketmek isteyenlerin ilk tercihi olan Koz Kuruyemiş kurumsal satış sitesi üzerinden hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp