Erik Kurusunun Neye Faydası Vardır

31.5.2024

Koz Kuruyemiş hem ürün satışına, hemde ürünle alakalı bilgilendirmeye devam ediyor. Erik Kurusunun Neye Faydası Var? sorusunun yanıtını bu içeriğimizde ele aldık. Birçok kimsenin yaz mevsiminin gelmesini sabırsızlıkla beklemesine sebep olan meyvelerin başında erik gelmektedir. Yaş haliyle yazın sadece belirli bir süre tüketilebilen erikler, kurutulduğunda ise zaman kısıtlaması olmaksızın yılın her anında güvenle tüketilebilmektedir. Lezzeti ve besleyici özelliğini kaybetmeden büyük bir keyifle tüketilebilen erik kurusu aynı zamanda birçok önemli faydası ile bilinen önemli bir atıştırmalık olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte tam da bu noktada erik kurusunun neye faydası var diye içinizden geçirdiğinizi hissediyoruz.

Koz Kuruyemiş olarak alanında uzman kadromuz ile sezonunda elde ettiğimiz kaliteli ürünleri bünyemizde barındırmakta ve ihtiyaç olduğu an raflarımızda taze taze bu ürünlere yer vermekteyiz. Her zaman standartlarımıza uygun ürünleri tercih eder ve bünyemizde barındırırız.

 

Erik Kurusunun  Faydası ve Kullanım Alanları


Sağlıklı atıştırmalıklardan birisi olarak kabul gören kuru erik, içeriğindeki yüksek besin değerleri ile birçok kimse tarafından sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermek için diyet yapanların menülerinde sıkça kendisine yer bulmaktadır. Bu gibi faydalarını biraz daha açarak şöyle bir listeleme yapabiliriz:

•    Yüksek oranda potasyum içeren kuru erik, kalp sağlığına önemli katkı sağlamaktadır. Gün içerisinde veya ara öğünlerde düzenli tüketildiğinde kalp krizi, felç ve ritim bozukluğu gibi rahatsızlıkların meydana gelme riskini önemli oranda azaltmaktadır.

•    A vitamini içeriği ile göz sağlığına karşı koruyucu etki gösterir. Görme yetisinin güçlenmesine katkı sağlayarak ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek görme bozuklukları ve diğer göz rahatsızlıklarının oluşması riskini azaltır.

•    Yoğun ve yorucu geçen gündelik hayatta ihtiyaç duyulan enerjinin sağlanmasına yardımcı olur. Kahvaltıda ve ara öğünlerde tüketildiğinde gün boyu enerjik kalınmasına önemli katkı sağlar.

•    Birçok farklı etkene bağlı olarak ortaya çıkabilen saç kırılmaları ve dökülmeleri gibi istenmeyen durumlara karşı saçların daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Saç dökülmelerini önemli ölçüde azaltır.

•    Demir emilimini önemli ölçüde artırarak demir eksikliğine karşı oldukça etkili sonuçlar verir. Cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Cildin yaşlanmasını geciktirirken bir yandan da cilt lekelerinin oluşmasını önler.

•    Zengin lifli yapısı ile sindirim sistemine önemli katkı sağlar. Hazımsızlık, kabızlık, şişkinlik gibi birçok sindirim sistemi problemlerine karşı mücadele ederek sindirim sistemine yardımcı olur. Bağırsakların hareketlenmesini sağlayarak temizlenmesine katkı sağlar. Böylece vücudun rahatlamasına yardımcı olurken bir yandan da sağlıklı bir şekilde kilo vermeye destek olur.

•    Zayıflama sürecinde diyet listelerinde kendine sıkça yer bulan erik kurusu, açlığı kısa sürede gidererek tokluk hissi uyandırır. Düzenli tüketildiğinde hem daha az yeme isteği uyandırır hem de sindirim sitemine yardımcı olarak kilo verme sürecine büyük katkı sağlar.

Erik kurusu neye iyi gelir sorusuna cevap olarak daha pek çok şey saymak mümkündür. Kısacası sağlıklı ve dengeli beslenmenin en önemli yardımcılarından birisidir diyebiliriz. Piyasadaki en kaliteli ve sağlıklı erik kurusu ürünlerini firmamızdan alarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Kuru meyve siparişi vermek istediğinizde Türkiye´nin neresinde olursanız olun, Koz Kuruyemiş´i tercih edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • İşte Herkesin Bilmesi Gereken Kaju Fıstığı Faydaları
  İşte Herkesin Bilmesi Gereken Kaju Fıstığı Faydaları.. Koz Kuruyemiş olarak son dönemin parlayan yıldızı, kuruyemiş kategorisinde en fazla rağbet gören ürünümüz kaju fıstığının faydalarını sizlerle paylaştık.
 • Malatya Yöresel Sarı Kayısı
  Pek çok faydası olan Malatya yöresel sarı kayısı, düzenli olarak tüketildiği takdirde yararını kısa sürede göreceğiniz besinler arasında yer almaktadır. Bu ürün hem C vitamini hem de beta-karoten açısından oldukça zengin olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Taze Antep Fıstığı Siparişi
  Koz Kuruyemiş´in online satış sitesi üzerinden rahat bir şekilde Taze Antep Fıstığı Siparişi verebilirsiniz. Sitede yer alan numaralar veya online sipariş kanallarını hemen tercih edin.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp