Etiler Kuruyemiş Siparişi

27.2.2023

Etiler Kuruyemiş Siparişi ile %100 kaliteli ürünlere sahip olabileceğiniz marka KOZ KURUYEMİŞ markasıdır. Sitemizden dilediğiniz ürünü inceleyebilir ve anında sipariş verebilirsiniz. Etiler kuruyemiş siparişi oluşturarak İstanbul’un Etiler semtinde ikamet etmekte olan kişiler uygun fiyatlarla kısa süreler içerisinde diledikleri kuruyemişe sahip olabilirler. Kuruyemişler tatlı kuruyemişler ve tuzlu kuruyemişler olarak ikiye ayrılır. Tatlılar kuru üzüm ve hurma gibi çeşitli besinlerden oluşur. Kan şekerini dengeleyebilen ve enerji sağlayabilen bu besinler yoğurtla birlikte alınabilir. Lezzetli tuzlu kuruyemişler ise antep fıstığı, yer fıstığı ve soslu mısır gibi öğelerden oluşur. Bunlar vücutta bulunan tuz seviyesini artırma ve yağ ihtiyacını ideal bir şekilde karşılama gibi pek çok yarar sağlar. Leblebi, açlık ve mide problemlerine iyi gelir ve günün her saatinde yenebilir. Kuruyemiş, özel günler için eve gelen misafirlerin ve aile bireylerinin de favori atıştırmalıklarından biridir.

Kuruyemiş Tüketiminin Faydaları Nelerdir?

Düzgün saklanmayan kuruyemişler zamanla bayatlayabilir ve tazeliğini yitirdiği için besin değerini kaybeder. Direkt güneş ışığından uzakta ve ağzı kapalı olarak saklayın. Kuruyemiş, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bitkisel proteinin bir kısmını sağlar. Bir avuç fındık, gün boyunca üretken kalmanıza yardımcı olmak için 640 kalorilik enerji içerir. Günde sadece bir avuç kuruyemiş yemek, günlük vitamin ve yağ ihtiyacınızı eksiksiz bir şekilde karşılayabilir. Ayrıca kuruyemiş sadece yemek olarak tüketilmemekte, çeşitli tatlıların hazırlanmasında da kullanılabilmektedir. Antep fıstığı, badem ve ceviz birçok dondurma ve tatlıda malzeme olarak kullanılmaktadır.

Kuruyemişler evde sütlü tatlılar, çeşitli tatlılar veya kekler yapmak için kullanılabilir. Kuruyemişlerin kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi besleyici E vitamini çok yüksektir. Atıştırmalık için fıstıklardan fıstık ezmesi de rahatlıkla yapılabilir. Bunun dışında bademli bal karışımı ya da meyveli yoğurt yaptıktan sonra kuruyemişleri kırıp evde gerçek bir diyet atıştırmalığı hazırlayabilirsiniz. Bu süreç, daha sağlıklı beslenmeye yol açan kuruyemişleri seçmenize ve sağlıksız yiyecekleri alternatif kuruyemişlerle değiştirmenize olanak tanır. Bu besinler sağlık yararlarının yanı sıra atıştırmalık olarak tüketilmekte ve hazır ambalajlarda karışık kuruyemiş şeklinde bulunabilmektedir. Etiler kuruyemiş siparişi oluşturarak sizler de faydalı tüketimler gerçekleştirebilirsiniz.

Kuruyemiş Tüketiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuruyemiş ürünleri yüksek besin değerleri ile dikkat çeker. Vücuda büyük katkı sağlayan kuruyemişlerin yağ ve şeker oranı da yüksektir. Kuruyemişlerde bulunan bu yağlar fazla tüketildiği takdirde vücutta birikebilir. Bu yağ birikintileri kilo alımı gibi durumlara yol açabilir. Özellikle kavrularak satılan fındık, yer fıstığı gibi ürünler ham hallerine göre çok daha fazla yağ içerir. Aynı zamanda kuruyemişin aşırı tüketimi de içerdiği yağ nedeniyle sivilce oluşumunu etkiler. Kuruyemişler, normallere göre daha fazla miktarda şeker içerir. Bunun nedeni, kurutma sırasında suyun kaybolması ve geriye sadece şeker içeriğinin kalmasıdır. Bu, daha az yediğinizde daha fazla şekerin emilmesini sağlar.

Türk mutfağının birçok yemeğinin yapımında özellikle kuruyemiş kullanılmaktadır. Diğerörneklere özellikle Osmanlı mutfağında rastlamak mümkündür. Etli, bademli, fındıklı, fıstıklı ve kuru meyveli etli yemekler lezzetleriyle ön plana çıkmaktadır. Etiler kuruyemiş siparişi oluşturarak sizler hem dengeli tüketimler gerçekleştirebilir hem de pek çok lezzette kuruyemişleri kullanabilirsiniz.

En iyi ürünler için Koz Kuruyemiş markasını tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp