Fındığı Tanıyalım

30.10.2020

Dünya´daki önemli rezervleri ülkemizde, Karadeniz bölgesinde bulundurmakta olduğuz fındık ile ilgili merak edilen tüm bilgilere Koz Kuruyemiş faydalı bilgiler köşesinde yer alan bu içeriğimiz aracılığı ile erişebilirsiniz.

Fındığa genel olarak baktığımızda, kış dönemlerinde çiçeklenen ve döllenen bir bitkidir. Türkiye´de 5 6 metre boylarında olan fındık ağaçlarından Ağustos ayı dönemlerine denk gelen dönemlerde toplanma işlemi yapılmaktadır. Toplanarak kurutulmasının ardından Eylül ve Ekim aylarında pazarda satışa sunulmaktadır. Koz Kuruyemiş olarak her sene bu aylar içerisinde ülkemizin önde gelen fındık üreticilerinden, direk tarladan ürünlerimizi özenle, tek tek seçerek satın almaktayız.

Siz değerli ziyaretçilerimize en iyi fındıkları sunmak adına satın aldığımız fındıkları tek tek kontrol etmekte ve sizler için kendi özel taş tabanlı fırınlarımızda kavurmaktayız. Kendine özgü iklimlerde yetişen fındık ağaçları ülkemizde karadeniz bölgesinde oldukça fazla görebileceğiniz ağaçlardır. Fındık üretimi ülkemizde dünyanın üzerinde olan tüm üretimler baz alındığında, dünyadaki üretimin %70´lerini kapsamaktadır.

Fındığın Ağacı Yapısı

Yapraklarının yuvarlak yapıda olduğu fındıkların yaprak kenarlarına bakıldığında ucu sivri ve çift dişlidir. Fındık ağaçları nemli ve humuslu olan toprakları sevmektedir. Ağaçlar yıllık olarak 1000-2000 mm arasında yağış alması yeterli olacaktır. Don olayları olan bölgelerde fındıklar zarar görecektir. Bu nedenle doğu karadeniz bölgesinde yetişen fındık genel olarak Trabzon, Ordu ve Giresun illerimizde yetiştirilmektedir.

Koz Kuruyemiş sizler için her zaman en kaliteli, en lezzetli ve en randumanlı fındıkların yetiştiği bölgelerdeki üreticiler ile irtibat halindedir ve her sene dönemlerinde en iyi fındıkları satın almakta ve kavurma işlemlerini kendi imalathanelerinde yapmaktadır.

Sizlere satınışını gerçekleştirdiğimiz fındıklarımız en iyi randımana sahip olan Giresun ilimizdeki fındık bahçelerinden alınmaktadır. Çok iyi birer enerji kaynagı olan fındığın her bir tanesi insan vücudu için önemli faydalara sahiptir. Enerji verir, yorgunluğu alır, kalp ve damar sağlığına yarar sağlar, kolesterolü düşürür, kalp ritmini düzenler, cinsel gücü arttırır, varislere iyi gelir ve daha saymakla bitmeyen faydaları bulunan bu fındıkları hemen sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Bir sonraki yazılarımızda sizlere fındığın faydalarından bahsedeceğiz. Koz Kuruyemiş olarak faydalı bilgiler sayfamızı düzenli olarak takip ederek, tüm ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Doğal Sarı Kayısı Siparişi
  Koz Kuruyemiş´in online satış sitesi aracılığı ile Türkiye´nin her yerinden Doğal Sarı Kayısı Siparişi verebilirsiniz. Hemen kısa bir gezintiye cıkarak, ürünlerimizi inceleyin.
 • Kabak Çekirdeği İçi Siparişi
  Kabak Çekirdeği İçi Siparişi verebileceğiniz online satış imkanı sunduğumuz KOZ KURUYEMİŞ web sitesinden kaliteli, lezzetli ve sağlıklı ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.
 • Hurma Çeşitleri ve Fiyatları
  Hurma Çeşitleri ve Fiyatları için ilk durağınız Koz Kuruyemiş olmalı! Satışta olan ürünleri bazı standartlardan geçirerek Türkiye´nin en kaliteli ürünler olarak size sunuyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp