Fındığın Faydaları Nelerdir

27.11.2023

Koz Kuruyemiş´te sadece satış yok.. Aynı zamanda ürünlerle alakalı faydalı bilgiler, önemli detaylar da var. Bugün sizlere Fındığın Faydaları Nelerdir? sorusunun yanıtını sunduk. Ülkemizde en çok tüketilen çerezlerden birisi olarak fındığın faydaları nelerdir diye merak ederek hiç baktınız mı? Kulaktan dolma bilgilerle yetinmeyerek fındığın sağlık açısından yararları nelerdir diye oturup araştırdınız mı? Yani fındık tüketirken lezzetine doyamamanın yanı sıra sizlere ne gibi faydalarını olduğunu bilerek tükettiniz mi? Tüm bu soruların cevabı birçok kimsede olduğu gibi sizde de hayır oldu değil mi? Öyleyse şu andan itibaren yeni bir sayfa açarak tükettiğimiz fındığın faydalarını öğrenelim ve böylece bilinçli bir tüketim yaparak sağlığımıza yardımcı olalım.

Koz Kuruyemiş´in online satış sitesi aracılığı ile siparişlerinizi firmamızdan rahatlıkla verebilirsiniz. Teke bir telefon ile tüm sepetinizi oluşturabilir, online işlemler aracılığı ile Türkiye´nin her yerine siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Dünya genelinde en çok ülkemizde üretilen fındık, tüketim açısından da benzer zenginliğe sahip bir kuruyemiş olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamızdaki çeşitli fındık ürünlerini gördüğünüzde bu dediğimiz daha kolay anlaşılmaktadır. Her damak tadına uygun çeşitliliği ile herkes tarafından büyük bir beğeniyle tüketilen birçok fındık ürünlerimiz bulunmaktadır. Lezzeti ve besleyici özelliği ile sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemli unsurlarından birisi olmaktadır. Uzmanlar tarafından da sağlıklı yaşam için her gün mutlaka yeteri kadar tüketilmesi yönünde tavsiyeler gelmektedir. Peki, insan sağlığı bakımından bu kadar önemli bir besin olan fındık nelere iyi gelmektedir hep birlikte bir göz atalım.

Fındığın İnsan Sağlığına Faydaları


Çiğ veya kavrulmuş olarak tüketilebilen fındığın insan sağlığına faydaları genel olarak şöyle özetlenebilir:

•    İçeriğindeki lifler, sindirim sistemini düzenleyerek yardımcı olur. Kabızlığa karşı etkili bir koruyucudur.
•    Tok tutucu özelliği sayesinde kilo korunmasında veya verilmesinde yardımcı olur.
•    Metabolizma hızının artmasına yardımcı olur.
•    İçeriğinde bol miktarda protein, tiamin, lif ve B vitaminleri bulunmaktadır. Böylece günlük olarak vücudun ihtiyaç duyacağı vitaminlerin ve minerallerin büyük bir kısmının tek başına karşılanmasını sağlar. B6 vitamini ile sinir sistemine yardımcı olur.
•    E vitamini açısından zengin bir besin olarak antioksidan özelliği ile hücrelerin korunmasına katkı sağlar. Cildin yenilenmesini sağlayarak gençleşmesine yardımcı olur.
•    Kolesterolü düzenleyerek kalp sağlığını destekler.
•    Folik asit içeriği hamileler için önemlidir.
•    Zengin bir protein ve lif kaynağı olarak kas gelişimine yardımcı olur.
•    Beyin sağlığına destek sağlayarak demans ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı koruyucu özelliktedir.
•    Açlık hissiyatını yatıştırarak daha uzun süre tokluk hissi sağlar.
•    Çağımızın hastalığı olan kanserle mücadelede önemli katkı sağlar.
•    İçeriğindeki mineraller, vitaminler ve yağlar cinselliğe karşı güçlendirici etki sunar.
•    Hamilelik ve anne karnında bebek gelişiminde önemli etkiye sahiptir. Bu nedenle uzmanlar tarafından hamilelikte tüketilmesi önerilmektedir.

Yukarıda genel hatları ile fındığın faydaları nelerdir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Fakat burada yazdıklarımızla fındığın sayısız faydalarını anlatamayacağımızı da belirtmek isteriz.

Sizlerde 1.kalite fındığa ulaşmak isterseniz, gerek kavrulmuş gerekse kabuklu fındık siparişi vermek isterseniz Koz Kuruyemiş´i tercih edebilirsiniz. En hızlı teslimat seçenekleri, ürünlerin tazelik koruyucu olduğu paketlerde teslimatı ve diğer kalite standartlarına uygun hizmetler için Koz´u rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Çifte Kavrulmuş Fındık Siparişi
  Koz Kuruyemiş´in çifte kavrulmuş fındıklarını denediniz mi? Firmamızın özel taş tabanlı fırınlarında kavurduğu çifte kavrulmuş fındıklarını hemen web sitesinden inceleyebilir ve istediğiniz miktarlarda siparişini verebilirsiniz.
 • Yer Fıstığı Online Sipariş
  Türkiye´nin her yerinden Yer Fıstığı Online Sipariş verme imkanını Koz Kuruyemiş web sitesi ile ayağınıza getirdik, 1.kalite kuruyemiş ürünlerine her zaman web sitemizden erişebilirsiniz.
 • Badem´in Faydaları Nelerdir?
  Tatlı ve acı badem olarak ikiye ayrılan badem´in son derecek yüksek besin değerleri olduğu hemen herkes tarafından bilinmektedir. E vitamini, kalsiyum, fosfor, demir ve magnezyum açısından zengindir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp