Fındığın İnsan Sağlığına Yararları

6.11.2020

Fındığın İnsan Sağlığına Yararlarına Koz Kuruyemiş´in kurumsal web sitesinde yer alan faydalı bilgiler menüsü aracılığı ile göz atabilir, bilgileri kuşanabilir ve en kaliteli fındıkları web sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Karadeniz´in göz bebeği fındıktır. Bu topraklarda yaşayan insanların çoğunun geçim kaynağı olan fındığın içeriğine baktığımızda E vitamini bakımından oldukça zengindir. Senelerdir dünyadaki fındık tüketiminin büyük bir kısmını karşılayan ülkemizde üretilen fındık, kozmetik ve ilaç sektöründe de hammadde olarak kullanılabilmektedir.

Çiğ fındığın içerisinde protein, antioksidan, karbonhidrat, briboflavin, tiamin, niasin, piridoksin, pantotenik ve çinko yer almaktadır. Fındığın saymakla bitmeyen yararları vardır.

Besi değeri oldukça yüksek olan fındığın ılıman iklimlerde yetişmesi sebebi ile ülkemizde Karadeniz bölgesinde hemen her bahçede görebileceğiniz bir türdür. Enerji kaynağı olan fındığın içerisinde yüklü miktarda kalori de yer almaktadır. Çiğ olarak fındık tüketmenin, kavrulmuş olan tüketim şekline göre daha yararlı olduğu uzmanlar tarafından söylenmektedir. İçerisinde yer alan yağ miktarının %15´lerinden fazlası kavrulma esnasında gitmektedir. Kavrulmayan, çiğ fındıklar kavrulanlara göre daha fazla antioksidan içermektedir.

Fındığın İnsan Sağlığına Yararları

* Damarların tıkanmasını engelleyici bir etkisi vardır, uzmanların önerisine göre her gün bir avuç fındık tüketmeniz önerilmektedir ve bu şekilde tüketim yapan kişilerin damar yolları sağlıklı bir hale gelmektedir.

* Fındık tüketmek kabızlık ve ishale iyi gelir. İnsanların bağırsaklarındaki düzeni sağlar, düzenli olarak bağırsaklarınızın çalışmasına yardımcı olan fındık aynı zamanda gaz oluşumunun da önüne geçmektedir.

* Fındığın insan sağlığı açısından önemli bir etkenide, insanların vücudunda bulunan zararlı hücrelerin dışarıya atılması için attığı adımlardır. Ayrıca fındık insan beyni içerisinde yer alan sinirleri harekete geçirmektedir. İnsanların daha mutlu olmasını sağlayıcı bir kuruyemiştir.

* Fındık tüketmek ile psikolojik bazı sorunların önüne geçmek doğru orantılıdır.

* Fındığın içerisinde yer alan magnezyum ile kalsiyum sayesinde insan vücudu kemikleri güçlenmektedir. Eklemlerinizin daha iyi ve sağlıklı olması amacı ile fındık tüketimine önem vermelisiniz.

* Zayıflamak isteyen bireylerinde tercih edebileceği bir ürün olan fındık, muhteşem bir ara öğündür. Fındık hızlı yağ yakımı için yardımcınızdır. Zayıflama konusundaki etkeni, tokluk verir, tok tutar.

Uzmanlar tarafından önerilen, her gün bir avuç fındık tüketin önerisini dikkate almak isteyen ve ülkenin en kaliteli fındıklarını sipariş vermek isteyenler ise Koz Kuruyemiş sitesi aracılığı ile istenilen gramajlarda ürünleri sipariş verebilmektelerdir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin tamamını online ödeme yaparak satın alabilir ve adresinize ilgili ürünlerin, tazeliği bozulmayacak özel paketlemeler ile ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Koz Kuruyemiş firmasından satın alacağınız tüm ürünler özel olarak geliştirilen kilitli paketler ile adresinize ulaştırılacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Makademya Fındığı
  Makademya Fındığı Siparişi vermek için aradığınız kaliteli ürünlerin merkezi Koz Kuruyemiş sizlere bir telefon kadar yakın, hemen telefon ile veya web sitemiz üzerinden online ödeme yöntemlerini kullanarak ürünü sipariş verebilirsiniz.
 • File Dilimlenmiş Badem İçi
  File Dilimlenmiş Badem İçi Siparişi vermek için aradığınız firma ayağınıza geldi. Koz Kuruyemiş´in online satış sitesi üzerinden hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.
 • Ballı Susamlı Fındık Siparişi
  Ballı Susamlı Fındık Siparişi için Koz Kuruyemiş markası tercihiniz, en doğru tercih olacaktır. Sektörde adından sıkça söz ettiren, taze ve lezzetli kuruyemişleri ile bilinen Koz Kuruyemiş ballı ve susamlı fındık içi sizlerle..
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp