Fındık Tüketiminin Önemi

29.5.2020

Eşsiz yararları bulunan kavrulmuş fındıkların en tazesi, en lezzetlisi ve en yararlısı Koz Kuruyemiş ile sizlere sunulmaktadır. Gün içerisinde tüketilecek olan bir avuç kavrulmuş fındığın tüm  protein ihtiyaçlarınızı karşılayacağını biliyor muydunuz?

Fındık kuruyemişi tüketim aşamasında özellikle gelişim aşamasında, gelişim çağında olan çocuklar için düzenli tüketilmesi önemlidir. Çocukların vücut gelişimini desteklemesi ile beraber enerji vermektedir. Fındık tüketiminin kişilerde verdiği enerjinin yanı sıra, beden, zihin yorgunluğunu da gidermektedir. Birden fazla yararı bulunan fındığın her aşamasında, her şeklinde farklı yararı vardır. Örneğin fındık aracılığı ile elde edilen fındık yağı, böbrek rahatsızlığı bulunanlarda böbrek tedavilerinde büyük rol oynmaktadır. Ağrı, kum ve taşların çok daha hızlı, sancısız düşürülmesi durumunda yardımcı olacaktır. Ayrıca kalp ve damar sağlığı açısından da önemlidir.

Dilerseniz gelin hep birlikte fındığın yararlarına göz atalım;

* Fındık iyi bir antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir. İçeriğinde E vitamini, potasyum, magnezyum, manganez gibi mineraller barındırmaktadır. Doymamış yağ asitleri ve protein açısından oldukça zengin bir kuruyemiştir. * Kalp sağlığını koruyucu özelliği bulunmaktadır.

* İçeriğinde bulunan lif ve teklif doymamış yağ asitleri sayesinde kötü kolesterolü düşürmektedir. * Kan şekerinizi kontrol etmeye yardımcı olması ile beraber aynı zamanda şeker hastalığına yakalanma riskinizi de azaltacaktır.

* Tüketim yapan kişileri obeziteye karşı korumaktadır. Fındık tüketimi ile hızlanan metabolizma kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

* Fındık uzun süre tokluk hissi verebilen bir kuruyemiştir.

* Fındık içeriğinde bulunan potasyum sebebi ile sinir sisteminizi korur ve deprosyana iyi gelir.

* Hamilelik döneminde anne adaylarının fındık tüketmesi önerilmektedir. Fındığın içeriğinde bulunan folat sayesinde hamilelik döneminde omurilik ve beyin için yarar sağlamaktadır. Aynı zamanda yaşlıların tüketmesi ile beyni koruyucu özelliği bulunmaktadır.

* Fındık tüketimi sayesinde sindirim sistemi rahatlamaktadır. Bağırsaklarınızı yumuşatmakta olan fındık aynı zamanda hazımsızlığı da önleyicidir.

* Kemik ve eklemlere faydalı olan kuruyemiş fındık, eklem ağrılarınızı, romatizmanızı azaltacaktır. Bazı kemik hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

* Fındık cinsel gücü arttırmaya yardımcıdır.

Koz Kuruyemiş olarak sizler için daima aynı kalitede ürün satmayı benimsememizden dolayı senelik ürünlerimizi toplu halde seçerek toptan almaktayız. Ürünlerin tamamını tek tek kontrol ederek firmamızın çatısı altına almakta ve sizler için doğal olan ürünlerimiz tek tek ihtiyaca göre paketlenmektedir. Kavulması gereken fındık ürünlerimiz özel taş tabanlı fırınlarımızda kendi standartlarımızda ağır ağır kavrulmaktadır. Piyasada bulunan 10 15 dakikada kavrulmuş seri üretim yapan kuruyemiş firmalarından farkımız özel taş tabanlı fırınımızda ağır bir şekilde ürünün lezzetini çekerek kavrulmasıdır.

Ürünlerimizin tamamının satış kalite standartlarımıza uymasını isteriz ve bu nedenle sizler için tüm ürünler ayıklanarak seçilmektedir. Daima lezzetli olan fındıklarımız Giresun yöresine aittir. Türkiye´nin en iyi fındıklarının toplandığı Giresun yöresine ait kavrulmuş fındıklarımızı ve çiğ fındıklarımızı hemen incelemekte olduğunuz online satış sitemizden sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp