Fındıkta Hangi Vitaminler Bulunur

8.12.2023

Koz Kuruyemiş´in online satış sitesinde, sadece ürün satılmıyor! Aynı zamanda ürünlerle ilgili faydalı bilgiler de müşterilere sunuluyor. Fındıkta Hangi Vitaminler Bulunur? sorusunu bugün sizin için ele aldık. Sayısız faydası olduğunu bildiğimiz fındıkta hangi vitaminler bulunur hiç merak ettiniz mi? Uzun yıllardan bu yana sizlerin keyifle tüketebilmesi amacıyla satışa sunduğumuz fındık ürünlerinde pek çok farklı vitamin türleri yer almaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde neredeyse her geçen gün bir faydası daha ortaya çıkmaktadır. Bu duruma en büyük etken olarak içeriğinde bulunan vitaminleri gösterebiliriz.
Fındık ürünlerimizin tamamı dalından en taze ve besleyici olanların özenle seçilmesi sonucu paketler yerlerini almaktadır. Paketleme aşamasına gelene kadar bazı işlemlerden geçirilerek tüketime hazır hale getirilmektedir. Bu süreç boyunca gerekli hijyenik koşullar ve yasal sorumluluklar yerine getirilerek hazırlanması sağlanmaktadır. Böylece sağlık için gerekli hassasiyetler eşliğinde en lezzetli ve besleyici fındıklarımız sizlerin tüketimine sunulmaktadır.

Biz Koz Kuruyemiş olarak en kaliteli fındıkları sezonunda, mevsiminde edinir ve gerektiği kadarını özel taş tabanlı fırınlarımızda kavurarak raflarımızda yer veririz. Müşterilerimizin kuruyemişlerimizin kalitesine bayıldığının farkındayız ve her zaman kendi standartlarımızdan yola çıkar, standartlarımızdan ödün vermeden yola devam ederiz.

Kaliteli Taze Fındıklar


İnsan sağlığı bakımından sayısız faydaları bulunan fındık, bu özelliğini içeriğindeki mineraller ve vitaminlerden almaktadır. Ayrıca yağ bakımından zengin olması da birçok önemli fayda elde edilmesine olanak tanımaktadır. Dillere destan lezzeti ve benzersin besleyici özelliği her geçen gün bir yenisini gördüğümüz faydaları ortaya çıkmaya devam etmektedir. İçeriğinde bol miktarda bulunan vitaminler keşfedildikçe insan sağlığına katkıları da ortaya kendiliğinden çıkmaktadır adeta. Bazı müşterimiz keyifli bir çerez olarak tüketirken bazıları da içeriğindeki vitaminleri nedeniyle alarak tüketmektedir.

Fındıkta bulanan bol miktardaki E vitamini öncelikle bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde hücrelerde oksidasyon oluşumunu engelleyerek kanserle mücadelede büyük yardımları dokunur. Günlük E vitamini ihtiyacının karşılanması için tek başına 1 avuç Fındık yeterli olacaktır.

Fındıkta bolca bulabileceğimiz B6 vitamini beyin sağlığı açısından önemli bir etkendir. Mutluluk hormonu olarak da isimlendirilen seratonin üretiminde önemlidir. Aynı zamanda sinir sistemi üzerinde düzenleyici ve yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Sinir hücrelerinin üretimi için önemlidir. Özellikle gençlerin ve çocukların tüketmesine teşvik edilmelidir.

Fındıkla birlikte alınan antioksidan, zararlı güneş ışınlarına karşı vücuda kalkan oluşturarak cildi koruma görevini üstlenir. Kansere karşı mücadelede cildin ölü hücrelerinden uzaklaşarak yenilenmesine yardımcı olur.

Türkiye´nin neresinde olursanız olun KOZ KURUYEMİŞ´in 1.kalitedeki fındıklarını site üzerinden sipariş verebilir, bulunduğunuz şehirde kısa süre içerisinde tüketmeniz için adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 

Fındıkta Yer Alan Vitaminler


Fındıkta hangi vitaminler bulunur sorusuna genel olarak E ve B6 diyebiliriz. Fakat bunların yanı sıra birçok içeriği ile sayısız fayda sunmaktadır. Sağlıklı bir yaşamın en önemli etkenlerinden birisi olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi önerilmektedir. Birçok uzmanın bu konuda büyük oranda anlaştığı üzere düzenli olarak günde en az bir avuç fındık tüketmek, birçok rahatsızlığı gidermede başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Siz de birbirinden kaliteli ve taze fındıklarımızı gönül rahatlığıyla alarak güvenle tüketebilirsiniz.

Koz Kuruyemiş olarak size en iyi şekilde paketlenmiş olan Kuruyemişlerimizi ulaştırmak görevimiz. Bu lezzetli fındıkları dilerseniz vakumlu paketlerle, dilerseniz de özel kilitli ambalajlarımzı ile sipariş verebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizde yer alan müşteri hizmetleri numaramızı arayabilrisiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp