Hurma Çeşitleri ve Fiyatları

2.2.2024

Hurma Çeşitleri ve Fiyatları için ilk durağınız Koz Kuruyemiş olmalı! Satışta olan ürünleri bazı standartlardan geçirerek Türkiye´nin en kaliteli ürünler olarak size sunuyoruz. Çok eski çağlardan beri insanoğlu tarafından tüketilen en önemli besinler arasında hurma ilk sıralarda yer almaktadır. Sıcak ve ılıman iklimde bol miktarda yetişen hurmaların anavatanı olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini söyleyebiliriz. Sıcağa ve çöl iklimine karşı oldukça dayanıklı olan hurmalar buna karşın etli ve yumuşak dokusuyla dikkat çekmektedir.

Hem taze haliyle doğrudan atıştırmalık olarak hem de çeşitli aperatiflerin içerisinde katkı malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Yetiştiği coğrafyaya ve iklime göre birçok farklı türleri bulunmaktadır. Bu konuda siz değerli müşterilerimiz için oldukça geniş hurma türleri yelpazesi sunmaktayız. Firmamızdan alacağınız hurma çeşitleri ve fiyatları sizleri oldukça memnun edecektir. Özellikle Ramazan sofralarımızın, sporcuların ve diyet uygulayanların vazgeçilmezlerinden olan tüm hurma çeşitleri için firmamıza mutlaka uğramalısınız.

Lezzet garantili ürünlerimiz sizlerle, hemen sitemizdeki eşsiz kalitedeki ürünleri sipariş verebilirsiniz. Tüm ürünler KOZ KURUYEMİŞ güvencesi ile sizlere ulaştırılmaktadır.

Online Hurma Siparişi Verin!


Hurmaların tadı ve iriliği gibi önemli özellikleri yetiştiği topraklara göre oldukça farklı çeşitlerde olabilmektedir. Oldukça çeşitli bir ürün yelpazesi sunan eşsiz bir meyve olduğunu söylesek abartmış olmayız. Bu muhteşem meyvenin en yaygın bilinen türlerini genel olarak şöyle sıralayabiliriz:

•    Mebrum Hurma: İnce kabuklar ve şekerli yapısıyla bilinen mebrum hurma, aynı zamanda Medine hurması olarak da bilinmektedir. Değişik boyutlarda olabilen bu hurma piyasadaki en çok bulunan hurmalardan birisi olmaktadır.
•    Medjoul Hurma: Bir diğer adı Kudüs hurması olan medjoul hurma oldukça etli, iri ve yumuşak bir türdür. Aynı zamanda oldukça tatlı bir yapısı bulunmaktadır.
•    Meşruk Hurma: Birçok hacı ve umreci ziyaretlerinin vazgeçilmez ikramlarının başında meşruk hurmaları görmekteyiz. Kalın kabuklu yapısına karşın tadı oldukça lezzetlidir.
•    Berni Hurma: Tipik hurma görüntüsünün dışında sarı ve daha yuvarlak bir yapıda olan berni hurma lifli yapısı ile sağlık deposu olarak bilinmektedir.
•     Acve Hurma: Oldukça siyah rengi ve yuvarlak yapısıyla dikkat çeken acve hurma, vitamin ve mineral açısından zengin bir hurma çeşidi olmaktadır.
•    Şelebi Hurma: kahverengi ve tatlı hurma çeşitlerinden birisi olan şelebi hurma, Medine’de yetişen hurma türlerinden birisi olmaktadır.
•    Sugai Hurma: Ortası kahverengi ve uç kısımları daha açık renklerde olan sugai hurma, diğer hurma çeşitlerine nazaran daha az miktarda şeker içeren bir türdür.
•    Tunus Hurması: Sugai gibi şeker miktarı düşük bir tür olan Tunus hurması vitamin ve mineral açısından zengin olan hurma türlerindendir.
•    İran Hurması: yine şeker oranı düşük hurma türlerinden birisi olan İran hurması buna karşın oldukça iri, yumuşak ve bol etli bir türdür.

Yukarıda bahsi geçen hurma çeşitleri ve fiyatları için çok daha fazlasını firmamızdan bulabilirsiniz. Dilediğiniz kadar alarak en doğal ve lezzetli haliyle gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Koz Kuruyemiş sitesinde yer alan ürünleri hemen sipariş verebilir ve bulunduğunuz adrese kısa süre içerisinde ürünlerin teslim edilmesini sağlıyoruz.  

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp