İç Kabak Çekirdeği (Kavrulmuş) Yararları

2.9.2020

İç Kabak Çekirdeği (Kavrulmuş) Yararları nelerdir? Kavrulmuş olarak tüketilen kabak çekirdeğinin içi için merak edilen tüm bilgiler ve diğer detaylara Koz Kuruyemiş online satış sitesinden erişebilirsiniz.

Öncellikler içerdiği mineraller nedeni ile kabak çekirdeği mükemmel bir kuruyemiştir. Bir avuç dolusu kabak çekirdeği çinkonun tavsiye edilmiş olan günlük alımının %20 kadarını ve manganezin & magnezyumun ise %50 kadarını sağlamaktadır. Kadın ve erkek verimliliği için kabak çekirdeği tüketimi önerilmektedir.

Kavrulmuş İç Kabak Çekirdeğinin Bazı Yararları

Sağlık açısından pek çok yararı bulunan kavrulmuş iç kabak çekirdeği ürünü, kemiklerin oluşumu için önemli olan magnezyumun kaynagıdır. İçerisinde yüksek miktarda magnezyum bulunan kabak çekirdeği, bayanlarda menopoz sonrası osteoporoz riskini azaltmaktadır.

Yine içeriğinde yer alan fitosteroller ve omega 3 çoklu doymamış yağ asitleri bulunan kabak çekirdeği, kötü kolesterol seviyesini düşürücü özelliğe sahiptir. Kalp krizi ve felç riskinide azaltmakta olan kabak çekirdeği içinin tüketimi ile mide, akciğer, kolon, prostat kanseri de dahil olmak üzere pek çok kanser türü tedavisinde yardımcı bir besindir.

Kabak çekirdeğinin içindeki karbonhidratların düşüklüğü sebebi ile bitki proteini kaynağı olan ürün, tip 2 diyabete karşı korunmaya yardımcıdır. Örnek verecek olursak, insülin düzenlemesinin iyileştirilmesi ve organlarda oluşan diyabetin sonuçlarına karşın korunmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Kabak çekirdeği çinko ve demire ek olarak anti viral özelliğe sahip mantar önleyicidir.

Kabak çekirdeği tüketimi kişilerde tüketimi ile beraber idrar sökücü olma özelliğini barındırmaktadır. Antioksidan olan kabak çekirdeğinde vücutta yer alan toksinleri atmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yüksek bakır seviyesi sayesinde, kişi vücudundaki kırmızı kan hücre sayısını arttırmaktadır. Damarlarda bulunan kanın oksijenli geçişini iyileştiren kabak çekirdeğinin en kalitelilerini Koz Kuruyemiş web sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Yapılan bazı araştırmaların göstermiş olduğu sonuçlara da bakıldığında kabak çekirdeklerinin içlerindeki yağ, prostat sağlığını korumaya yardımcıdır. Düşük çinko seviyelerindeki kabak çekirdeği içi tüketiminde düşük sperm kalitesine bağlı olduğu için, erkek fertilitesini de destekleyici bir üründür.

Sizlerde en kaliteli kabak çekirdeklerine, en lezzetli kavrulmuş kabak çekirdeği içi ürünlerine firmamız tarafından sahip olabilirsiniz.

Şuanda incelediğiniz KOZ KURUYEMİŞ sitesinde yer alan kavrulmuş ürünler menüsünü ziyaret edebilir ve kabak çekirdeklerimizi inceleyerek siparişlerinizi verebilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp