İğde´nin Faydaları Nelerdir?

25.10.2021

İğde´nin Faydaları Nelerdir? İğde ile ilgili merak edilen tüm bilgileri ve detayları kurumsal web sitemizden inceleyebilir ve bu lezzetli ürünleri hemen siteden sipariş verebilirsiniz.

İğde içerisinde  E vitamini, A vitamini ve C vitamini bulunmaktadır. Bunların yanı sıra çok zengin mineral kaynağı olan İğde´de zengin miktarda esansiyel yağ asitleri bulunmaktadır. İğde´yi tüketen kişilerin ağzında bırakmış olduğu hafif bir mayhoş tad vardır. İğde neye mi iyi gelir, hadi hep birlikte Koz Kuruyemiş´in sizler için hazırlanan bu içeriğini birlikte inceleyelim.

İĞDENİN FAYDALARI NELERDİR?

Tüketen kişilerde birçok faydası bulunan iğde böbrek hastalıkları için iyi gelmektedir. Böbreklerinde sorun olan kişilerin bol miktarda iğde tüketmesi önerilir. İğde´nin çekirdeği ile beraber kaynatılarak içilmesi halinde kişilerde bulunan böbrek taşı sorunlarına iyi gelecektir.

İğde´nin içinde yer alan C vitamini bakımından zengin olması nedeni ile kış aylarında bu ürünü tüketmek sizin bünyenizde güçlenmeye sebebiyet verecek ve aynı zamanda soğuk algınlığına karşı vücudunuzun korunmasını sağlayacaktır.

Kuru iğde ürününün tüketilmesi ile ishal, sindirim ve bağırsak problemleri olan kişilerin bu sorunlardan hızlıca uzaklaşabilmesi için iğde ürününü suda kaynatıp içmeniz size yarar sağlayacaktır. İğde içerisinde Omega 7 yağı bulunur. İnsanların vücudunda yer alan kalojeni arttırmakta olan iğde´nin cilt ve saç köklerindeki hücre yenilenmelerinde yardımcı olduğu bilinir. Karaciğerdeki toksinlerin temizlenmesi ve kişide kötü kolesterölün düşürülmesi için iyi bir seçenektir.

Ayrıca iğde ürününü yemeklerin ardından hazımsızlık sorunu yaşayan kişiler tükettiğinde kısa süre içerisinde kurtuldukları bilinir. Koz Kuruyemiş´in geniş ürün yelpazesi arasında yer alan İĞDE´yi sizlerde sitede yer alan DOĞAL ÜRÜNLER menüsünden inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kaliteli Kavrulmuş Fındık
  En İyi ve En Kaliteli Kavrulmuş Fındık ürünlerine Koz Kuruyemiş kalitesi ile üretilen, kavrulma işlemi yapılan ürünlerle erişebilirsiniz. Fındık hakkında merak edilen bilgileri sizlerle paylaşalım.
 • En Güzel ve Lezzetli Datça Bademleri
  En Güzel ve Lezzetli Datça Bademleri için Koz Kuruyemiş sitesinde yer alan Doğal Ürünler kategorisi üzerinden ilgili datça bademi ürününü dilediğiniz gramajlarda sipariş vererek adreslerinize kadar ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kısıtlama Günlerinde Kuruyemiş Siparişi
  Kısıtlama Günlerinde Kuruyemiş Siparişi vermek isteyen tüm müşterilerimizin kesintisiz hizmetindeyiz. Koz Kuruyemiş olarak kısıtlama gün ve saatlerinde siparişleriniz adreslerinize teslim edilebilmektedir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog