Ihlamur Çayının Yararları

13.1.2021

Ihlamur Çayının Yararlarına geniş bir açıda inceleme yaptığımız ve incelemelerimiz sonucu ortaya çıkan sonuçları sizlerle paylaştığımız bu içeriğimizi hemen inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda yüzeysel olarak ıhlamurun faydalarından bahsettiğimiz içeriğimize ek olarak bu sayfamızda sizlere detaylı bir şekilde ıhlamur çayı tüketildiğinde yararlanacağınız faydalardan bahsedeceğiz. Ihlamur ağaçlarında yetişen ıhlamur çiceği bitkisi ağacın yaprak ve çiçeklerinden yapılmaktadır. 30 metre yüksekliğe kadar ulaşabilen ıhlamur ağaçlarının ömrü ortalama 1000 senedir. Sarı, beyaz çiçekleri bulunan ıhlamur ağacı kokuludur. İlkbahar aylarında ağacın çiçeklerinin açması ile toplanmakta, kurutulmaktadır.

İnsan sağlığı bakımından bir çok yararı bulunan bu bitki özellikle soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Boğaz tahrişi ve öksürüğü azaltmak amacı ile tüketilebilen ıhlamur çayının gelin hep birlikte en önemli faydalarına göz atalım.

RAHATLATICI ÖZELLİĞİ BULUNUR

Ihlamur çayının insanda rahatlatıcı bir özellik bırakarak fayda sağladığı gözlemlenmiştir. Bazı araştırmalar sonucu elde edilen verilere göre ıhlamur kişilerde endişeyi azaltmakta, geceleri insanların daha rahat uyumasını ve sakin kalmasını sağlamaktadır. Ihlamur çayı demleyerek içmenin strese karşıda iyi geldiği bilinmektedir.

ÖKSÜRÜĞE, GRİBE ve NEZLEYE İYİ GELİR

En fazla bilinen faydası ve tercih etme nedeni arasında olan bu özelliği sayesinde ıhlamur tüketimi ile soğuk algınlıkları, nezle, grip gibi hastalıkların önüne geçilmektedir. Ihlamur bu başlıkta yer alan soğuk algınlığı türlerinin iyileşmesinde yardımcı bir bitkidir. Boğazlarda rahatlatıcı, yumuşatıcı bir etki bırakan ıhlamur aynı zamanda boğaz ağrılarına, solunum yollarındaki tahrişlere ve öksürüğede iyi gelmektedir.

SOLUNUM İLTİHAPLANMALARINI AZALTIR

Ihlamur çayı tüketimi ile solunum yollarında oluşan iltihaplanmalar azaltılmaktadır. İnsanların kan basınçlarının düşmesine yarar sağlayan ıhlamur tüketilmesi ile damarlarda oluşan iltihaplanmaların önüne geçilmektedir. Baş ağrısına da iyi gelen bir etkisi bulunan bu ürün aynı zamanda eklemlerde sorun yaşayan kişilerde de fayda sağladığı bilinmektedir.

TOKSİN ATILMASINI SAĞLAMAKTADIR

İnsan vücudunda yer alan toksinleri ıhlamur çayı içerisinde yer alan bazı maddeler sayesinde terletici özelliği ile atılmaktadır. Terleme sebebi ile dışarı atılan toksinler sayesinde vücut detoksu yapılmaktadır.

İHTİYACINIZ OLAN ENERJİ

Ihlamur çayının içerisinde yer alan özellikler sayesinde insanlar enerji ihtiyacının bir bölümünü karşılayabilmektedir. Enerji ve vitamin ihtiyaçlarınızı ıhlamurdan alabilirsiniz. Bal ile birlikte tüketim için uygun olan ıhlamur çayının öne çıkan faydaları bu şekildedir.

Sizlerde ihtiyacınız olan miktarlarda ıhlamur çiçeği siparişlerinizi firmamızın web sitesinden verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Kavrulmuş Yer Fıstığının Faydaları
  Koz Kuruyemiş´in saklı bahçelerinin yemişlerini tükettiniz mi? Merak ettiğiniz bilgilerin de yanıtlandığı kurumsal sitemizde Kavrulmuş Yer Fıstığının Faydalarını hemen öğrenebilirsiniz.
 • Yer Fıstığı Tüketmenin Faydaları
  Koz Kuruyemiş hem bilgilendirmeye, hem de en kaliteli ürünleri sunmaya devam ediyor. Yer Fıstığı Neye İyi Gelir? sorusunun yanıtlandığı web sitemizde anında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Ceviz Suyunun Eşsiz Faydaları
  Ceviz Suyunun Eşsiz Faydalarını kurumsal web sitemizde sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızdan inceleyebilir ve en iyi, en kaliteli cevizlere firmamızın web sitesinden sahip olabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp