Ihlamur Çiçeği Nedir?

8.1.2021

Ihlamur Çiçeği Nedir? Ihlamur Hakkında Merak Edilenlerin tamamına sizler için hazırladığımız bu içeriğimizden erişebilir ve en lezzetli ıhlamur çiçeği ürünlerine Koz Kuruyemiş aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Tilia Cordata ismi olan Latince´den dilimize Ihlamur olarak gelen bir türdür. Kuzey yarımküre ıhlamur çiçeğinin ana vatanı olarak bilinmektedir. Türkiye´de bu ürün hemen her ilimizde yetişebilir. Çok fazla türü bulunan ıhlamur ağacının, kenarları dişli ve uzun saplı yaprakları bulunmaktadır.Ihlamur ağaçları genelde Haziran ve Temmuz dönemlerinde sarımsı renklere sahip, karakteristik bir kokuda çiçekler açmaktadır. Kış dönemlerinde ise yapraklarının döküldüğü bu ağaçlar uzun ömürlüdür.

Ihlamur ağaçları genelde yaprakları ve kabukları ile bir çok alanda değerlendirilebilen türlerdir. Ihlamur çayı oldukça yararlıdır. Koz Kuruyemiş´in faydalı bilgiler alanında yer alacak bir sonraki içeriğimizde "Ihlamur´un Faydaları" içerikli yazımızı inceleyebilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse, ıhlamur çayı soguk algınlığına ve uykusuzluga oldukça iyi gelmektedir. Bir çok sağlık alanında önemli olduğu bilinen Ihlamur çayı şifalıdır.

Ihlamur ağacında yetişen ıhlamur çiçeğinden bir çok şey üretilebilmektedir. Bunlar;

* Ihlamur çiçeği çayı,
* Ihlamur çiçeği yağı
* Ihlamur çiçeği tentürü
* Ihlamur çiçeği macunu
* Ihlamur çiçeği kremi
* Ihlamur çiçeği sabunu
* Ihlamur çiçeği şampuanı
* Ihlamur çiçeği sirkesi ve tütsüsü

Sizlerde ıhlamur çayı siparişi vermek isterseniz hemen web sitemizde yer alan doğal ürünler kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Koz Kuruyemiş online satış sitesinden vereceğiniz siparişler aynı gün size ulaştırılmak üzere yola çıkar..

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Tuzlu Kabak Çekirdeği Siparişleri
  Tuzlu Kabak Çekirdeği Siparişi vermek isteyenler için lezzetli, dolgun, büyük ve eşsiz ürünleri Koz Kuruyemiş olarak sitemizde sergilemekte ve taze taze adreslerinize ulaştırmaktayız.
 • Fındığın İnsan Sağlığına Yararları
  Fındığın İnsan Sağlığına Yararlarına Koz Kuruyemiş´in kurumsal web sitesinde yer alan faydalı bilgiler menüsü aracılığı ile göz atabilir, bilgileri kuşanabilir ve en kaliteli fındıkları web sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.
 • Mebrum Hurma Çeşitleri
  Koz Kuruyemiş´te yok yok! Aradığınız Mebrum Hurma Çeşitleri burada. En Kaliteli ve lezzetli ürünlere kurumsal sitemizden erişebilir ve müşteri hizmetlerimizden anında bilgi alabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp