İşte Herkesin Bilmesi Gereken Kaju Fıstığı Faydaları

14.10.2020

İşte Herkesin Bilmesi Gereken Kaju Fıstığı Faydaları.. Koz Kuruyemiş olarak son dönemin parlayan yıldızı, kuruyemiş kategorisinde en fazla rağbet gören ürünümüz kaju fıstığının faydalarını sizlerle paylaştık.

İçeriğinde potasyum, demir, bakır, kalsiyum, magnezyum, bakır, çinko, fosfor gibi pek çok minerali barındıran Kaju´nun aynı zamanda folik asit, b1, b2, b3, b6, C, E, K vitaminleri de bazı miktarlarda barındırdığı bilinmektedir. Kaju fıstıkları, kaju ağaçlarının üzerinde yetişmektedir.

Ham olarak firmamızında satışını yaptığı Doğal Kaju ( Cashew ) Fıstığı vegan yemek tariflerinin olmazsa olmazıdır. Aynı zamanda hint yemeklerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Bizim yabancı olmadığımız, daha fazla tükettiğimiz ise kavrulmuş ve tuzlanmış olan kajulardır. Kavruluş Cashew ( KAJU ) ürünlerimizde de ham olanlarında olduğumuz kadar iddaalıyız. Ürünlerimizin tamamı özel taş tabanlı ocaklarımızda, uzun süren kavrulma teknikleri ile hazırlanmaktadır. Ayrıca Koz Kuruyemiş markası ile satılan tüm ürünlerde olduğu gibi, Kaju ürünlerimizde tamamen özenle seçilmiş, iri taneli ürünlerdir.

Kaju´nun içerisinde yüksek karbonhidrat bulunmasına rağmen, antioksidan bakımından, vitamin bakımından ve mineraller bakımından oldukça faydalı bir üründür.

Kaju Tüketmek Anemi Riskini Azaltmaktadır

* Kaju ürününün içerisinde yer alan demir sayesinde insan vücudunda yer alan oksijen taşımaya, enzimlerin ve bağışıklık sistemlerinin işleyişlerine yardımcı olacaktır. Kişideki anemi ve yorgunluğa karşı kaju kuruyemişi muhteşem bir seçenek olacaktır.

Kaju Kuruyemişi Tüketmek Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirecektir

* Mikrobiyal enfeksiyonlara karşı kişilerdeki bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi ve yaralarınızın iyi leşmesi için çinko, kajunun içerisinde yer almaktadır. Hamilelik dönemlerinde bebeğin büyümesi ve sağlıklı bir vücuda sahip olması için Çinko´nun önemi oldukça yüksektir.

Kaju İle Safra Taşlarını Önleyeceksiniz

* Safra kesesi taşları, genel olarak baktığımızda kişilerin safda kesesinde birikmiş olan kolesterolden oluşan taş benzeri tortullardır. Kaju kuruyemişini düzenli kullanmak insanlarda safra taşı oluşumu riskini azaltmakta yardımcıdır.

Kaju İle Kansere Karşı Koruma Sağlayın

* Faydalar arasında hiç kuşkusuz en önemlisi budur. Kansere karşı koruyuculuğu ile bilinen kaju kuruyemişinin içinde yer alan yoğun oranlardaki bakır sebebi ile, öncelikle kolon kanseri olmak üzere pek fazla kanser türüke karşı insanların vücutlarını savunma anlamında güçlendirmektedir.

Kaju İle Diyabet Riskinizi Azaltabilirsiniz

* Düşük miktarda yer alan şeker sebebi ile kaju fıstığı kolesterol içermemektedir. Bu sebepten ötürüde diyabetik hastalar için oldukça güvenli bir kuruyemiştir. Tip 2 Diyabet riskini azaltma konusunda da yararlı bir kuruyemiş türüdür.

Kaju İnsan İskeletinde Yer Alan Kemikleri Güçlendirir

* Kaju içeriğinde yer alan kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna destek olucu bakır sebebi ile, sinir, iskelet sistemi ve kemikleri güçlendirici özelliği bulunmaktadır.

Kaju İle Sağlıklı Kas Yapısı ve Sinirler

* Kemik, kas, vücut organları, dokular için sağlıklı bir gelişim önemlidir. Sağlıklı gelişim için magnezyum kaynağında, kan basıncının korunmasına, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine, sinir fonksiyonunun korunmasına ve kemiklerin güçlü kalmasına yardımcıo lmaktadır.

Sizlerde bu muhteşem yararlardan faydalanmak için en kaliteli kaju ürünlerini tüketmek adına firmamızın şuanda incelediğiniz online satış sitesinden siparişlerinizi verebilirsiniz. Koz Kuruyemiş web sitesinde yer alan Cashew ( kaju ) fıstık siparişlerinizi hemen verin ve ürünlerimiz özel tazelik koruyan paketleri ile sizlere ulaştırılsın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Malatya Yöresel Sarı Kayısı
  Pek çok faydası olan Malatya yöresel sarı kayısı, düzenli olarak tüketildiği takdirde yararını kısa sürede göreceğiniz besinler arasında yer almaktadır. Bu ürün hem C vitamini hem de beta-karoten açısından oldukça zengin olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Çiğ Fındığın Muhteşem Faydaları
  Çiğ Fındığın Muhteşem Faydalarına gelin hep birlikte Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesinden göz atarak, bilgi sahibi olalım ve isterseniz hemen sitemiz üzerinden fındık siparişlerinizi de verebilirsiniz.
 • Kavrulmuş Fındık İçinin Faydaları
  Kavrulmuş Fındık İçinin Faydaları ve tek kavrulmuş fındık içi ürünümüz hakkında bilgilerin yer aldığı, merak edilenlerin yanıtlandığı bu içeriğimizi hemen inceleyebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp