Kabak Çekirdeğinin Yararları Nelerdir?

15.5.2020

Kabak Çekirdeğinin Yararları Nelerdir? Gelin hep birlikte Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesinde sizler için hazırlamış olduğumuz bu bilgilere göz atalım.

Kabak çekirdeği, kabak meyvesinden elde edilmektedir. Kabak meyvesi çekirdeklerinden elde edilen bu kuruyemiş ürünü ülkemizde en popülerler arasındadır. Kabak çekirdekleri ay çekirdeklerinin tam aksine yağ oranları daha azdır. Ürünün çiğ hali tüketildiğinde kanser önleyici olduğu da bazı kesimler tarafından idda edilmektedir.

Koz Kuruyemiş sizler için her zaman iri ve kaliteli çekirdekleri kavurmakta ve yemeye hazır bir şekilde sunmaktadır. Kurulduğu günden bu zamana dek kaliteli ürünlerinden asla ödün vermeden bu günlere gelen firmamız eski zamanlarda ilaç olarak kullanılan kabak çekirdeği ürünleri ile iddalı olduğunu belirtmektedir. Yurt dışında yapılan bazı araştırmalarda kabak çekirdekleri kavrulmadan çiğ olarak da tüketilebilir ve çiğ olarak tüketilen kabak çekirdekleri içinde antikanserojen maddelerin insan vücudundaki hücrelerinin mutasyona uğramasını engellemektedir.

Aynı zamanda sindirim sisteminin düzenlenmesindeki yararları ile de bilinen bu kuruyemiş ürünü içerisinde çinko, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve magnezyum gibi mineralleri de barındırmaktadır. Hatta %90 oranında E vitamini içermektedir. Kabak çekirdeği ürünlerini geceleri yatmadan tükettiğiniz zaman dinlenmeye geçen ve yenilenen hücrelerinizin fonksiyonları artacaktır. Ürün herhangi bir zaman diliminde tüketildiğinde cilde de fayda sağlamaktadır.

Kabak Çekirdeğinin Diğer Faydaları

Geceleri yatmadan önce tüketilen kabak çekirdekleri sizlerin rahat bir uyku almanıza yardımcı olacaktır. Ürün içerisinde bulunan omega-3 yağları sayesinde tüketen kişide kolesterolü kontrol altına alacaktır. Aynı zamanda bu nedenle de kalp ve damar rahatsızlıklarını önleyici özelliği de bulunmaktadır.

Erkekler açısından ürüne ayrıca bir bakış açısı açmak gerekir. Yapılan araştırmalar neticesinde erkekler üzerinde kabak çekirdeği tüketimi ile vücudun hücrelerinin yenilenmesi konusunda oldukça etkili olan bu ürün, içerdiği yağlar sebebi ile erkeklerin saç köklerini de güçlendirmektedir.

Kabak çekirdeği tüketimi böbreklerdeki taş oluşumunu önleyicidir. 150 Gram kuru kabak çekirdeği tüketimi vücudun günlük ihtiyacı olan proteinin yarısını karşılamaktadır. Aynı zamanda yukarıda da bahsettiğimiz üzere yüksek kalsiyumu bünyesinde barındıran bu ürün kemiklerinizi güçlendirecek ve ilerleyen yaşlarda oluşacak olan kemik erimesi, kas kaybını önleyecektir.

Koz Kuruyemiş ailesi olarak faydaları saymakla bitmeyen bu ürünleri sizler için en kaliteli şekilde kavrulmuş veya çiğ olarak sizlere ulaştırabilmekteyiz. Ülkenin neresinde olursanız olun incelemekte olduğunuz online satış sitemiz aracılığı ile siparişlerinizi verebilirsiniz. Siparişleriniz asla tazeliğini bozmayacak kutulama ve ambalajlama sistemlerimiz sayesinde sizlere en hızlı şekilde ulaştırılacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Macadamia (Makademya) Fındığı Faydaları
  Macadamia (Makademya) Fındığı Faydalarını öğrenmek için, fındığın ana vatanını, tarihini ve geçmişini bilen ve bu ürünün en kalitelilerinin satışının yapıldığı Koz Kuruyemiş web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Fındığın İnsan Sağlığına Yararları
  Fındığın İnsan Sağlığına Yararlarına Koz Kuruyemiş´in kurumsal web sitesinde yer alan faydalı bilgiler menüsü aracılığı ile göz atabilir, bilgileri kuşanabilir ve en kaliteli fındıkları web sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.
 • Yer Fıstığı Neye İyi Gelir?
  Koz Kuruyemiş´te lezzetli ve kaliteli yer fıstıklarının satışı devam ediyor. Merak ettiğiniz bilgilerin de yer aldığı web sitemizde sizler için bugün Yer Fıstığı Neye İyi Gelir? sorusunu ele aldık.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp