Kaju Fıstığı Hakkında Bilgiler

9.10.2020

Kaju Fıstığı Hakkında Bilgilere Koz Kuruyemiş sayfasında yer alan bu içerik aracılığı ile ulaşabilir ve herkesin bayılarak tükettiği kaju kuruyemişi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anacardium occidentale ( kaju ağacı ), kaju tohumları ve kajunun meyvesini üreten tropikal bir ağaç olarak bilinmektedir. Bu ağaç türü yetiştiği yerlere göre 14 metreye kadar yükselebilmektedir. Kendi içinde de çeşidi bulunan kaju ağaçları içerisinde 6 metreye kadar büyüme gösterebilen cüce kaju ağaçlarındaki meyveler daha erken olgunlaşmakta ve daha fazla verim sağlamaktadır. Kaju Brezilya´ya özgüdür. Brezilyada bulunan Portekiz kolonileri kaju fıstığını söylenene göre 1554 yıllarında ihraç etmeye başlamıştır. Akabinde Vietnam, Nijerya, Hindistan ve Fildişi sahillerinde de bu kaju ağaçları ve kaju fıstığı üretimleri yükselerek artmaktadır. Dünya genelinde kaliteli bir meyve olan kaju´nun en lezzetlilerine, en tazelerine Koz Kuruyemiş web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sitemizde doğal veya kavrulmuş olarak kaju siparişi verebilmeniz mümkün. İlgili ürünleri sitede yer alan kategorileri ziyaret ederek bulabilir ve ürünler ile ilgili detaylı bilgi için canlı destek hattımızdan alabilirsiniz.

Kaju fıstık ürünü kendi başına yenilebilen bir üründür. Kavrularak da yenilir. Özellikle Pakistan ve Hindistan mutfağında çok yaygın kullanılan kaju, tatlı ve çeşnilerin pişirilmesi için bu bölgelerde tercih edilmektedir. Kaju´yu bir çok tatlı için lezzet vermesi adına kullanabilirsiniz.

Kaju meyvesinin en popüler çeşidi suyudur. Kaju suyu Brezilya ülkesinde oldukça popülerdir. Türkiye´de ise kuruyemiş olarak tüketimi fazla olan kaju´nun en kalitelilerini hemen sipariş verebilirsiniz.

Hemen sitemizden dilediğiniz kuruyemiş ürününü sepetinize ekleyebilir, siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Koz Kuruyemiş Kadıköy ulaşım ağında olan tüm siparişler aynı gün gezici motorlu araçlarımız ile teslim edilmesinin yanı sıra Türkiye´nin her yerine özel kargolama paketlerimiz ve sevkiyat sistemlerimiz sayesinde ulaştırılmaktadır.

Sitemizden satın alacağınız ürünlerin tamamı Koz Kuruyemiş´in özel olarak geliştirmiş olduğu tazelik koruyan paketler ile gönderilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Gevrek Çıtır Leblebi Hakkında
  Gevrek Çıtır Leblebi Hakkında merak ettikleriniz ve gevrek leblebi ürünü fiyatları için Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesinden tüm bilgilere erişebilir, anında siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.
 • Hurma Fiyatları ve Çeşitleri
  Koz Kuruyemiş´in online satış sitesi aracılığı ile Hurma Fiyatları ve Çeşitlerine erişmeniz mümkün, hemen internet sitemizde kısa bir gezintiye çıkın..!
 • Çerez Siparişi
  Koz Kuruyemiş güvencesi ile standartların çok üzerinde kaliteli kuruyemişlerin tadına bakabilrisiniz. Çiğ kuruyemiş, kavrulmuş kuruyemiş ve kuru meyve üretimlerimizi yapmakta ve sizlere ulaştırmaktayız.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp