Kaliteli Karadeniz Fındığı

9.11.2020

Kaliteli Karadeniz Fındığına erişmek, karadeniz yöresinin en lezzetli ve kaliteli fındıklarını tüketmek isteyenlerin ilk tercihi olan Koz Kuruyemiş kurumsal satış sitesi üzerinden hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.

Karadeniz yöresinde en güzel fındıkların yetiştiği Giresun ilindeki fındık bahçelerinden her sene hasat dönemlerinde temin ettiğimiz, lezzetli ve içerdiği vitaminler açısından oldukça yoğun olan fındıkları tüketmek isteyen siz değerli ziyaretçilerimize her zaman aynı kalitede ürün sunmak adına, ürünlerimizi senelik olarak satın almaktayız. Mineral değerleri yüksek olan fındığın, enerji verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Deyimi yerinde ise tam bir sağlık deposu olan fındığın insan sağlığına faydaları saymakla bitmez.

DİKKAT:

Ülkemizde TÜBİTAK aracılığı ile yapılan tarama çalışmalarında 960 okuldaki çocuklara baktığımızda bu çocukların %90´ında B2, %84´ünde B6 vitamini yetersiz görülmüştür. Kan yapımı ve ruhsal sağlık bakımından önemli olan B6 ve B2 vitaminleri fındık içerisinde yeterli düzeyde bulunmaktadır. Gün içinde bir avuç fındığın düzenli olarak tüketilmesi Türkiye´deki çocukların beslenme sorunlarına pratik bir çözüm olabilmektedir. 100 Gram fındığa baktığımızda ortalama değerleri şu şekildedir, 0,46 mg B1 Vitamini, 0,24 mg B6 Vitamini, 0,10 mg B2 Vitamini, 35,5 mg E Vitamini, 1,9 mg Niasin.

Anne adayları için de fındık önemlidir. Gebelik dönemlerinde anne adaylarının fındık tüketmesi, doğumu beklenen bebek için fındık alerjisine yakalanma riskini de yok edebilmektedir. Geçmiş dönemlerde yapılan bazı araştırmalara göre doktorlar hamilelik dönemlerinde, bayanlara fındık, fıstık, ceviz tüketmelerini önermektedir.Ayrıca hamilelik dönemlerinde yaşanabilecek olan kabızlık problemlerine yakalanmamak için fındık tüketmekde yararlıdır. Gün içerisinde tüketilen bir avuç fındık kabızlığı engelleeycektir.

Fındığın içerisinde yer alan antioksidanlar sayesinde cilt yaşlanmaları engellenecektir. Sağlıklı cilde sahip olmak isteyen bireylerin fındık tüketmesi önerilmektedir. Aynı zamanda içeriğinde yüksek miktarlarda yer alan magnezyum sayesinde kaslardaki gerginlikler azalacak, kaslardaki yorgunluklar, ağrılar, kramplar ortadan kalkacaktır. Fındık tüketmek kas gücünüzü arttırmaya da ayrıca yardımcı olacaktır.

Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz fındık yararlarının tam ve detaylı içeriklerine Koz Kuruyemiş Faydalı Bilgiler bölümünden erişebilirsiniz.

Koz Kuruyemiş firması ve markası güvencesi ile sizlerde en kaliteli fındıkları sipariş verebilir ve en kısa süre içerisinde siparişlerinizin adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz tüm siparişler aynı gün içerisinde tarafınıza gönderilmek üzere paketlenir ve özel olarak üretimi yapılan, tazelik koruyucu, kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimiz adreslerinize doğru yola çıkar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Soya Kaplı Fıstık Nedir?
  Soya kaplı fıstık, piyasada kaplamalı fıstık olarak da anılan bu ürün nedir? Nasıl yapılır gibi bilgileri Koz Kuruyemiş kurumsal sayfasından inceleyerek detaylı bilgiler edinebilirsiniz.
 • Cashew Fıstığının Faydaları Nelerdir?
  Cashew (Kaju ) Fıstığının Faydalarını ve Koz´un size sunduğu bu ürünün hazırlanışı ile ilgili kısa bilgilendirme içeriğini internet sitemiz üzerinden hemen inceleyebilir ve ardından kaliteli ürünlerimizi sipariş verebilirsiniz.
 • Ceviz Suyunun Eşsiz Faydaları
  Ceviz Suyunun Eşsiz Faydalarını kurumsal web sitemizde sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızdan inceleyebilir ve en iyi, en kaliteli cevizlere firmamızın web sitesinden sahip olabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog