Kaliteli Karadeniz Fındığı

9.11.2020

Kaliteli Karadeniz Fındığına erişmek, karadeniz yöresinin en lezzetli ve kaliteli fındıklarını tüketmek isteyenlerin ilk tercihi olan Koz Kuruyemiş kurumsal satış sitesi üzerinden hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.

Karadeniz yöresinde en güzel fındıkların yetiştiği Giresun ilindeki fındık bahçelerinden her sene hasat dönemlerinde temin ettiğimiz, lezzetli ve içerdiği vitaminler açısından oldukça yoğun olan fındıkları tüketmek isteyen siz değerli ziyaretçilerimize her zaman aynı kalitede ürün sunmak adına, ürünlerimizi senelik olarak satın almaktayız. Mineral değerleri yüksek olan fındığın, enerji verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Deyimi yerinde ise tam bir sağlık deposu olan fındığın insan sağlığına faydaları saymakla bitmez.

DİKKAT:

Ülkemizde TÜBİTAK aracılığı ile yapılan tarama çalışmalarında 960 okuldaki çocuklara baktığımızda bu çocukların %90´ında B2, %84´ünde B6 vitamini yetersiz görülmüştür. Kan yapımı ve ruhsal sağlık bakımından önemli olan B6 ve B2 vitaminleri fındık içerisinde yeterli düzeyde bulunmaktadır. Gün içinde bir avuç fındığın düzenli olarak tüketilmesi Türkiye´deki çocukların beslenme sorunlarına pratik bir çözüm olabilmektedir. 100 Gram fındığa baktığımızda ortalama değerleri şu şekildedir, 0,46 mg B1 Vitamini, 0,24 mg B6 Vitamini, 0,10 mg B2 Vitamini, 35,5 mg E Vitamini, 1,9 mg Niasin.

Anne adayları için de fındık önemlidir. Gebelik dönemlerinde anne adaylarının fındık tüketmesi, doğumu beklenen bebek için fındık alerjisine yakalanma riskini de yok edebilmektedir. Geçmiş dönemlerde yapılan bazı araştırmalara göre doktorlar hamilelik dönemlerinde, bayanlara fındık, fıstık, ceviz tüketmelerini önermektedir.Ayrıca hamilelik dönemlerinde yaşanabilecek olan kabızlık problemlerine yakalanmamak için fındık tüketmekde yararlıdır. Gün içerisinde tüketilen bir avuç fındık kabızlığı engelleeycektir.

Fındığın içerisinde yer alan antioksidanlar sayesinde cilt yaşlanmaları engellenecektir. Sağlıklı cilde sahip olmak isteyen bireylerin fındık tüketmesi önerilmektedir. Aynı zamanda içeriğinde yüksek miktarlarda yer alan magnezyum sayesinde kaslardaki gerginlikler azalacak, kaslardaki yorgunluklar, ağrılar, kramplar ortadan kalkacaktır. Fındık tüketmek kas gücünüzü arttırmaya da ayrıca yardımcı olacaktır.

Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz fındık yararlarının tam ve detaylı içeriklerine Koz Kuruyemiş Faydalı Bilgiler bölümünden erişebilirsiniz.

Koz Kuruyemiş firması ve markası güvencesi ile sizlerde en kaliteli fındıkları sipariş verebilir ve en kısa süre içerisinde siparişlerinizin adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden vereceğiniz tüm siparişler aynı gün içerisinde tarafınıza gönderilmek üzere paketlenir ve özel olarak üretimi yapılan, tazelik koruyucu, kilitli ambalajlarımız ile ürünlerimiz adreslerinize doğru yola çıkar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Malatya Yöresel Sarı Kayısı
  Pek çok faydası olan Malatya yöresel sarı kayısı, düzenli olarak tüketildiği takdirde yararını kısa sürede göreceğiniz besinler arasında yer almaktadır. Bu ürün hem C vitamini hem de beta-karoten açısından oldukça zengin olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Antep Fıstığı Fiyatları
  Koz Kuruyemiş´in sizler için hazırlamış olduğu faydalı bilgiler kapsamında bugün Antep Fıstığı Fiyatları konusunu ele aldık, sitemizden konu ile alakalı bir çok bilgiye erişebilir ve dilerseniz sipariş verebilirsiniz.
 • İğde´nin Faydaları Nelerdir?
  İğde´nin Faydaları Nelerdir? İğde ile ilgili merak edilen tüm bilgileri ve detayları kurumsal web sitemizden inceleyebilir ve bu lezzetli ürünleri hemen siteden sipariş verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp