Kavrulmamış Taze Çiğ Fındık Faydaları

5.10.2020

Kavrulmamış Taze Çiğ Fındık Faydalarına bakıldığında kuruyemiş ürünleri arasında en yararlı olan, en faydalı olan sağlıklı bir besin olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Koz Kuruyemiş olarak sizler için Çiğ Fındık Faydalarından bahsedeceğiz.

Tamamen bir enerji deposu olan çiğ fındık, bir çok özelliği ve insan vücudunun ihtiyaç duyduğu kaliteli kaloriyi barındırır. Uzmanların günde bir avuç fındık tüketmenizi önerdiğini bugün 90´lar kuşağında bulunan herkes tv reklamlarından dahi hatırlayacaktır. Düzenli olarak fındık tüketen insanların kalp krizi yaşama riskine karşı azaltıcı bir etken olduğunu bilmektedir.

Kuruyemiş alanında fındığın pek çok çeşidi kullanılmakta ve üretilmektedir. Ancak toplanması ve kurutulmasının ardından çiğ olarak kabuğundan kırılıp tüketilmesinin de yararları kendi alanında ayrıdır. Dünya genelinde özel ve yüksek bir miktarda üretim kaynaklarına sahip olan ülkemizde fındık oldukça fazla tüketilmektedir. Aynı zamanda fındık ürünü çikolatalar, bisküviler, tatlılar, pastalar, dondurmalar vb.. alanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak fındık ürününe baktığımızda Dünya üzerinde yıllık fındık tüketimi 350.000 Ton miktarlarını aşmaktadır.

Koz Kuruyemiş olarak çiğ fındık ürünlerimiz, ülkenin en kaliteli topraklarından gelmektedir. Talep ettiğiniz miktarlardaki çiğ fındık ürünlerini Türkiye´nin herhangi bir yerine hızlı bir şekilde, tazeliği, kalitesi bozulmayacak olan özel paketlerimiz ile ulaştırmaktayız.

Kavrulmamış Çiğ Fındığın Faydaları

* Bağışıklığınızı güçlendirir.

* Sinir sisteminize yarar sağlar ve sinirleri sağlamlaştırır.

* İnsan beyin sağlığı açısından çok faydalıdır.

* Diyet yapanlar için muhteşemdir. Kişiyi tok tutucu özelliği bulunmaktadır.

* Çiğ fındık tüketimi diyabet riskini azaltmaktadır.

* Çiğ fındık tüketme ile kötü kolesterol düşürülebilmektedir.

* Kansere karşı koruyucudur.

* Kabızlık durumlarında çiğ fındık engel olmaktadır.

* Çiğ fındık tüketimi ile kaslar güçlenmektedir.

* Fındık erken yaşlanma düşmanıdır.

Sizde faydaları saymakla bitmeyen çiğ fındık siparişi için hemen sitemizde yer alan Doğal Ürünler sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Pikola Fındık İçi Hakkında
  Pikola Fındık İçi Hakkında Bilgiler ve Pikola Fındık Siparişi taleplerinizde bölgenin en kaliteli ürünleri bünyesinde barındırarak sizlere sunan Koz Kuruyemiş web sitesi uzman kadrosu ile birlikte hizmetinizdedir.
 • Çekirdeksiz Erik Kurusu Fiyatları
  Çekirdeksiz Erik Kurusu Fiyatları ve Siparişi için en doğru adres KOZ KURUYEMİŞ olmuştur. Sizlerde KOZ´un online satış kanallarından hemen siparişlerinizi verebilir ve ürünlerin adresinize gelmesini talep edebilirsiniz.
 • Aşurelik Buğday Yararları
  Aşurelik Buğday Yararları Nelerdir? Diğer bir adı yarma buğday olan aşurelik buğday olarak raflardaki yerini alan bu ürün ile ilgili bilmediğiniz bilgilere sayfamızdan ulaşacağınıza eminiz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp