Kavrulmamış Taze Çiğ Fındık Faydaları

5.10.2020

Kavrulmamış Taze Çiğ Fındık Faydalarına bakıldığında kuruyemiş ürünleri arasında en yararlı olan, en faydalı olan sağlıklı bir besin olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Koz Kuruyemiş olarak sizler için Çiğ Fındık Faydalarından bahsedeceğiz.

Tamamen bir enerji deposu olan çiğ fındık, bir çok özelliği ve insan vücudunun ihtiyaç duyduğu kaliteli kaloriyi barındırır. Uzmanların günde bir avuç fındık tüketmenizi önerdiğini bugün 90´lar kuşağında bulunan herkes tv reklamlarından dahi hatırlayacaktır. Düzenli olarak fındık tüketen insanların kalp krizi yaşama riskine karşı azaltıcı bir etken olduğunu bilmektedir.

Kuruyemiş alanında fındığın pek çok çeşidi kullanılmakta ve üretilmektedir. Ancak toplanması ve kurutulmasının ardından çiğ olarak kabuğundan kırılıp tüketilmesinin de yararları kendi alanında ayrıdır. Dünya genelinde özel ve yüksek bir miktarda üretim kaynaklarına sahip olan ülkemizde fındık oldukça fazla tüketilmektedir. Aynı zamanda fındık ürünü çikolatalar, bisküviler, tatlılar, pastalar, dondurmalar vb.. alanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak fındık ürününe baktığımızda Dünya üzerinde yıllık fındık tüketimi 350.000 Ton miktarlarını aşmaktadır.

Koz Kuruyemiş olarak çiğ fındık ürünlerimiz, ülkenin en kaliteli topraklarından gelmektedir. Talep ettiğiniz miktarlardaki çiğ fındık ürünlerini Türkiye´nin herhangi bir yerine hızlı bir şekilde, tazeliği, kalitesi bozulmayacak olan özel paketlerimiz ile ulaştırmaktayız.

Kavrulmamış Çiğ Fındığın Faydaları

* Bağışıklığınızı güçlendirir.

* Sinir sisteminize yarar sağlar ve sinirleri sağlamlaştırır.

* İnsan beyin sağlığı açısından çok faydalıdır.

* Diyet yapanlar için muhteşemdir. Kişiyi tok tutucu özelliği bulunmaktadır.

* Çiğ fındık tüketimi diyabet riskini azaltmaktadır.

* Çiğ fındık tüketme ile kötü kolesterol düşürülebilmektedir.

* Kansere karşı koruyucudur.

* Kabızlık durumlarında çiğ fındık engel olmaktadır.

* Çiğ fındık tüketimi ile kaslar güçlenmektedir.

* Fındık erken yaşlanma düşmanıdır.

Sizde faydaları saymakla bitmeyen çiğ fındık siparişi için hemen sitemizde yer alan Doğal Ürünler sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Yer Fıstığı Siparişi
  Türkiye´nin her yerinden yer fıstığının en kalitelisini, en lezzetlisini sipariş vermeniz için Koz Kuruyemiş online satış sitesi hizmetinizdedir, hemen siteden dilediğiniz gramajlarda ürün siparişi verebilirsiniz.
 • Ihlamur Çayının Yararları
  Ihlamur Çayının Yararlarına geniş bir açıda inceleme yaptığımız ve incelemelerimiz sonucu ortaya çıkan sonuçları sizlerle paylaştığımız bu içeriğimizi hemen inceleyebilirsiniz.
 • Mucizevi Besin Keçiboynuzu
  Mucizevi Besin Keçiboynuzu hakkında bilgiler, faydalar ve en kaliteli değerlere sahip olan ürün siparişini verebilmek için sizleri KOZ KURUYEMİŞ Online Satış sitesine bekliyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp