Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Yararları

19.4.2021

Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Yararlarını incelemek ve gerekli bilgileri alabilmek için hemen incelediğiniz Koz Kuruyemiş online satış sitesindeki bu içeriğe göz atın. Firmamız her zaman lezzetli ve her zaman kaliteli kabak çekirdeklerini sizlere sunmaktadır.

Kabak çekirdeği ürünleri güçlü birer antikanserojen etkiye sahiptir. Yağ oranı düşük olan kabak çekirdeği ürünleri vitaminler ve mineraller bakımından da zengin olan bir üründür. Lif içermiş olmasından dolayı sindirim sistemine fayda sağlayan kabak çekirdekleri ile ilgili merak edilen tüm bilgileri Koz Kuruyemiş olarak sizler için web sayfamızda paylaştık.

KABAK ÇEKİRDEĞİ NASIL OLUŞUR?

Kabak sebzesinin içerisinde yer alan çekirdeklerin kurutulması ile elde edilen kabak çekirdekleri günümüzde severek tüketilen, yararlı kuruyemişler arasında gösterilmektedir. Meyvesinin yüksek lif barındırdığı kabak çekirdekleri sindirim sistemi bakımından oldukça yararlıdır. Kabak çekirdeğinin içerisinde çinko, demir, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve sodyum gibi mineraller bulunmaktadır. %89 miktarlarında E vitamini içere kabak çekirdeklerini geceleri yatmadan hemen önce tüketirseniz vücudunuzdaki dinlenmeye geçen, yenilenen hücrelerin fonksiyonları artacaktır.

KABAK ÇEKİRDEĞİNİN BİLİNEN YARARLARI

* İçerisinde omega-3 yağı olması nedeniyle kolesterolü kontrol altında tutar. Kanda yer alan yağ seviyelerini düşürerek kalp ve damar rahatsızlıklarının önlenmesinde etkili bir rolü bulunan kabak çekirdekleri insan vücudu için gerekli olan yağları barındırır.

* Kabak çekirdeklerini geceleri yatmadan önce tükettiğinizde rahat bir uyku uyursunuz. Her akşam bir avuç kabak çekirdeği tüketmek iyi uyku için birebirdir. Beyindeki bazı fonksiyonların gelişmesi için katkıda bulunan kabak çekirdeği kararında tüketildiğinde ileri yaşlarımızda karşımıza çıkabilecek unutkanlık gibi hastalıkların önüne geçilmesini sağlar.

* Kabak çekirdeklerinin içinde bulunan çinko sayesinde erkeklerde bulunan genişlemiş prostat sorunlarının semptomları hafiflemektedir. İdrar keselerindeki büyüme & boşalma sorunları yaşayan erkeklerin tüketmesi için önerilen bir kuruyemiş türüdür. Kabak çekirdeği ürünü tüm bireylerde idrar sökmede etkili bir besindir.

* Kabak çekirdeği her gün bir avuç kadar tüketildiğinde idrar boşaltılmasını desteklemektedir. Kum ve taşların oluşumunun önüne geçecektir.

* Erkeklerdeki diğer bir etkisi ise kabak çekirdeği içinde yer alan maddeler sayesinde erkek vücudunda bulunan bazı hücrelerin yenilenmesini sağlamakta ve erkeklerdeki saç köklerini güçlendirmektedir.

* Kabak çekirdeği tüketmek karaciğer ve böbreklerimizdeki fonksiyonların daha iyi, daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Böbreklerde oluşan taşların, oluşmadan önlenmesini sağlamaktadır.

* Ortalama olarak 140 -150 gram kabak çekirdeği içerisinde bir insan vücudunun ihtiyacı olan protein miktarının %49´u karşılanmaktadır.

* Kabak çekirdeğinin içerisinde yer alan yüksek kalsiyum miktarları insan kemiklerinin güçlenmesine yarar. İleriki dönemlerde özellikle bayanlarda meydana gelme olasılığı yüksek olan kemik erimesi hastalığı ve kas kaybı hastalığı için önleyicidir. 

* İnsan vücudu için bağırsaklardaki yaşam arayan parazitlerin ishale veya kabızlığa neden olduğu bilinmektedir. İnsan vücudunda yer alan bu tür parazitlerin vücuttan atılması için kabak çekirdeği tüketilmesi önerilmektedir.

Sizlerde faydaları saymakla bitmeyen, bu eşsiz, güzel ve lezzetli kabak çekirdeklerini hemen KOZ KURUYEMİŞ online satış sitesinden sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Tuzsuz Antep Fıstığı Siparişi
  Türkiye´nin herhangi bir şehrinden Tuzsuz Antep Fıstığı Siparişi vermek çok kolay! Hemen Koz Kuruyemiş online satış sitesi üzerinden siparişlerinizi verebilir ve anında adrese taze ürünlerin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • En Güzel ve Lezzetli Datça Bademleri
  En Güzel ve Lezzetli Datça Bademleri için Koz Kuruyemiş sitesinde yer alan Doğal Ürünler kategorisi üzerinden ilgili datça bademi ürününü dilediğiniz gramajlarda sipariş vererek adreslerinize kadar ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Tuzlu Antep Fıstığı
  Koz Kuruyemiş´te aradığın Tuzlu Antep Fıstığı seni bekliyor. Lezzetli ve kaliteli ürünlerin tamamı için kurumsal sitemizde yer alan ürünleri inceleyebilir ve anında sipariş verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp