Kuru Kayısı Neye İyi Geliyor?

16.8.2021

Kuru Kayısı Neye İyi Geliyor? Sorusunun yanıtı ve kayısı kurusu ile ilgili bilgilendirme işlemlerimiz için kurumsal web sitemizde yayınlanan bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

İçinde bol miktarda lif, antioksidan yer aldığı ve vitaminin bulunduğu kayısı ürünü göz sağlığına iyi gelmektedir. İçinde yer alan lifler sebebiyle sindirim sistemi sağlığında oldukça yararlı bir üründür. Kayısı ürünü ülkemizde Malatya yöresinde yetiştirilen meyveler arasındadır. Türkiye´nin en kaliteli kayısı üreticilerinden temin ettiğimiz ürünleri doğal ortamlarda Koz Kuruyemiş standartları kapsamında kurutmakta ve sizlere sunmaktayız.

Kayısı Kurutma Yöntemleri

Kayısı ürününün birden fazla kurutma yöntemi vardır. Koz Kuruyemiş´in satışını yaptığı kuru kayısı ürünleri doğal yöntemlerle işlemleri tamamlamaktadır. Güneş ile kurutma bu alanda en fazla tercih edilen en doğal yöntem olarak bilinmektedir. Ürünün lezzetini kaybetmemesi ve besin değerlerinin hiçbirinin kaybolmaması için bu yöntem tercih edilmektedir.

Kayısı Kurusunun Bilinen Faydaları


* Kuru kayısı ürünü içind eyer alan mieral, vitamin ve lif miktarları kullanan kişilerin çok besleyici olduğunu meydana geitmrketedir.

* Kayısı kurusu ürünü aynı taze kayısılarda da olduğu gibi kişilerin göz sağlığı açısından destekçisidir.

* Kayısı kurusu ürünü içinde bor minerali bakımından oldukça zengin içeriklere sahiptir. Kemik sağlığı açısından önemli bir ekisi bulunan bor aynı zamanda kemik bileşimindeki yapı ve güç anlamında kişiye destek sağlamaktadır.

* Kayısı kurusu kişilerin cilt sağlığı bakımından fayda sağlayıcı antikoksidan içermesi ve vitamin barındırması nedeni ile yardımcıdır.

* Kayısı içerisinde bulunan bakır, demir ve hemoglobin üretimi bakımından anemi önleyici olduğu bilinmektedir. Bir bardak kuru kayısı tükettiğinizde bu ürünler içerisinde 3,6 miligram demir alırsınız. Günlük anlamda bu miktarlar size yeterli olmayacak olsa da kuru kayısı içinde yer alan C vitamini sayesinde demirin eminimi artacaktır. Anemi riski bulunan kadınların, adet gören kadınların düzenli olarak kayısı tüketimi yapması önerilmektedir.

* Kuru kayısı ürünü potasyum anlamında bir muzdan daha fazla potasyum barındırmaktadır. Potasyum kişilerin hipertansiyon önlemesinde yardımcıdır.

* Kayısı kurusu içinde yer alan antioksidan bakımı sayesinde kalp sağlığı ile diyabet anlamında bir çok hastalığı koruyacaktır.

Kuru Kayısının Saklama Çeşitleri

Kuru kayısılar oda sıcaklığında saklanmalıdır. Soğumasının ardından kuru kayısılar neme dayanıklı olan poşetlerde saklanmalı yada kapaklı cam kavanozlarda saklanmalıdır. Yüksek sıcaklık olan ortamlar kayısı kurularının sertleşmesine ve renginde koyulaşma olmasına neden olabilir.

Bu durumlar gözlemdiğinde kayısı kurularının besin değerleri azalacaktır. Kayısı kurularının buzdolaplarında saklanması önerilmektedir.

Sizlerde kayısı kurusu ürünlerinin en lezzetli ve besin değeri en yüksek olanlarına sahip olabilmek için hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilir yada sitemiz üzerinden dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek anında sipariş verebilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Öğütülmüş Antep Fıstığı KG Fiyatları
  Öğütülmüş Antep Fıstığı KG Fiyatlarını hemen Koz Kuruyemiş´in sizler için hazırlanan bu sitesinden inceleyebilir ve Türkiye´nin herhangi bir yerinden anlık olarak sipariş verebilirsiniz.
 • Kaliforniya Bademi Hakkında Bilgiler
  Kaliforniya Bademi Hakkında Bilgilere erişmek isteyen tüm ziyaretçilerimiz için hazırladığımız bu içeriğimizi Koz Kuruyemiş faydalı bilgiler sayfasından inceleyebilir ve en lezzetli bademleri firmamızdan sipariş verebilirsiniz.
 • Dağ İnciri Faydaları
  Koz Kuruyemiş olarak her zaman taze, her zaman lezzetli ve kaliteli ürünleri sunmaktayız, bugün sizlere sitemizde Dağ İnciri Faydalarından bahsedeceğiz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp