Medjoul Hurma Faydaları

23.2.2024

Medjoul Hurma Faydaları ve ürün ile alakalı diğer bilgiler için sitemizde yer alan numaralarımıza ulaşabilir ve anında bilgi için müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz. Hepimizin de yakından bildiği üzere hurmalar dünyanın en lezzetli ve besleyici meyvelerinden birisidir. Sıcak ve kavurucu çöl ikliminin hâkim olduğu Kuzey Afrika ve Ortadoğu coğrafyasında yetişen adeta mucizevi bir besin kaynağı olmaktadır. 

Koz Kuruyemiş bu alanda ihtiyacınız olan ürünleri sizlere en kaliteli şekilde sunma gayretindedir.

Medjoul Hurması Nedir? Faydaları Nelerdir?


Genel olarak yetiştiği bölgeye göre de isimlendirilerek tanınmaktadır ve böylece birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Medjoul hurma da bunlardan birisi olarak Kudüs ve civarında yetiştirilen bir hurma türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kudüs anavatanı olan bu meyve son yıllarda Fas, Ürdün, Arabistan, bazı Güney Afrika ülkeleri ve Amerika’da da yetiştirilmeye başlanmıştır. Yetiştirildiği bölgeye göre genellikle Medjoul hurma, Filistin hurması ve Kudüs hurması gibi isimlerle anılmaktadır. Bol miktarda lifli bir yapısı olan Medjoul hurma faydaları saymakla bitmez desek yeridir. Adeta şifa kaynağı ve besin deposu olan bu eşsiz meyve kalsiyum, demir, potasyum, folik asit ve birçok farklı vitamin türleri için önemli bir meyvedir. Bu nedenle insan sağlığına birçok farklı konuda yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan değerlendirildiğinde uzmanlar tarafından düzenli ve dengeli olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Böylece vücudun sağlıklı ve zinde bir şekilde olması için gereken birçok önemli besini tek başına büyük ölçüde karşılayabilmektedir. Bu önemli besin kaynağını firmamızdan kolayca temin edebilirsiniz. Dilediğiniz kadar satın alarak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.
 

Kudüs Medjoul Hurma


Herhangi bir kronik rahatsızlığı veya alerjen durumu olmayan kimseler için Medjoul hurmalar gündelik olarak tüketilebilmektedir. Yüksek besin değerleri sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu ve dışarıdan günlük alması gereken birçok önemli besini karşılayabilmektedir. Dengeli ve düzenli bir şekilde Medjoul hurması tüketmenin insan sağlığına faydalarını genel olarak şöyle sıralayabiliriz:

•    Sakinleştirici ve dinlendirici etkisiyle sinir sistemine yardımcı olur.
•    Antioksidan içeriği sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı vücudun daha dayanıklı olmasına yardımcı olur.
•    Sindirim sistemini düzenletir ve vücudun rahatlamasına yardımcı olur.
•    Kan şekerinin ve kolesterolün düşmesine ve dengede kalmasına katkı sağlar, kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı önleyici etki gösterir.
•    Zengin demir içeriği kas ve iskelet sisteminin sağlam olmasına yardımcı olur. Özellikle gelişim çağındaki çocuklarda ve gençlerde kemik gelişimine önemli katkı sağlar.
•    Flor içeriği ile ağız ve diş sağlığının korunmasına yardımcı olur.
•    Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildin dinç ve parlak görünmesine yardımcı olur.
•    Şekerli yapısı ile vücuda hızlıca enerji vererek güç ve kuvvet kazandırır. Halsizlik ve yorgunluğu giderir, stresin azalmasına katkı sağlar.

Çoğunlukla Filistin topraklarında ve özellikle Kudüs civarında yetişen medjoul hurma faydaları yukarıdaki bahsedilenlerin haricinde çok daha fazlasıdır. Tüm faydalarından yararlanmak amacıyla en doğal ve sağlıklı medjoul hurmalara firmamızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Web sitemizden hızlıca sipariş oluşturabilir ya da satış mağazamıza gelerek bizzat kendiniz alabilirsiniz.

Türkiye´nin her yerinden siparişlerinizi Koz Kuruyemiş´e verebilirsiniz. Sitemizden en uygun seçenekleri, detayları sizlere sunduk. İnceleyebilir ve en iyi bilgilere hemen sahip olabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Ceviz İçi Yemek İçin 10 Önemli Neden
  Ceviz İçi Yemek İçin 10 Önemli Nedeni Koz Kuruyemiş olarak sizlerle kurumsal web sitemizde yayınladığımız bu içeriğimizde paylaştık, hemen inceleyebilir ve en kaliteli ceviz içi siparişlerinizi firmamızdan verebilirsiniz.
 • Gevrek Çıtır Leblebi Hakkında
  Gevrek Çıtır Leblebi Hakkında merak ettikleriniz ve gevrek leblebi ürünü fiyatları için Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesinden tüm bilgilere erişebilir, anında siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.
 • Tuzsuz Kabak Çekirdeği Fiyatları
  Koz Kuruyemiş web sitesinden Tuzsuz Kabak Çekirdeği Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve anında dilediğiniz gramajlarda ürünlerimizi sipariş verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp