Mısır Kavurgası Yararları

19.8.2020

Mısır Kavurgası Yararlarını inceleyeceğiniz Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesi aracılığı ile merak edilen bilgilere erişebilir ve en kaliteli kavurga mısır ürünlerini sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Kavurga sözcüğünün ilk olarak anlamına bakmak gerekirse, Türk nesline has olarak tahıldan üretilmiş olan, yöresel ve geleneksel olarak kuruyemiş anlamına gelmektedir. Türkiye´de her yörenin farklı tohum ve buğday tanelerinin karıştırılması ve kavrulması amacı ile elde edilen kavurga mısır ürünü kış dönemlerinin sert geçtiği yöre ve bölgelerde sıkça tüketilmektedir.

Geçmişte dahi pek çok derde deva olduğu bilinen kavurga mısır, büyüklerimiz tarafından sıkça tüketilen ve son dönemlerde artan ve rağbet görmeye başlayan ürünlerden birisidir.  Bu kuruyemiş menengiç tohumu, buğday, kabak çekirdeği, karpuz çekirdeği, keten tohumu ve kuru mısırın kavrulması ile hazırlanmakta olan ve uzmanlar tarafından da açıklanan, hem doğal hemde uzun süre tok tutan bir kuruyemiştir. Çok uzun seneler önce Anadolu´da Türk nesli tarafından keşfedilen bir doğal ilaçtır.

Kavurga mısır ürünü mısır çeşitleri arasında belkide en faydalı olan üründür. Kavurga mısır ürünü yıkanmış olan tahılların, yanmaz özelliği bulunan tava veyahut saclar aracılığı ile kavrulması ile elde edilmektedir. Yüksek protein oranları sebebi ile son dönemlerde sporcular tarafından da tercih edildiği bilinen bu ürünün en tazesini hemen Koz Kuruyemiş web sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Kavurga Mısırın Yararları Nelerdir?


İçeriğinde lif oranı oldukça zengin olan bir kuruyemiş olan mısırdaki bu orandan dolayı kan şekerinde düzen ve denge sağlanmaktadır. Lif açısından zengin olan ürün tüketilmesi ile kabızlık gibi sorunların hafiflemesinde destek olmaktadır. Aynı zamanda ürünün içinde bulunan posası sayesinde kroner kalp yetmezliği için de yarar sağlamaktadır.

Kavurga mısırın içerisinde yer alan yüksek karbonhidrat sebebi ile kişiye enerji vermektedir. Ortalama olarak 100 Gram kavurga mısır tüketildiğinde 400 kalori almış olursunuz. Kavurga mısır ürünü doymamış ve doymuş yağ oranları bakımından diyet lif içermesi sebebi ile protein olarak bakıldığında oldukça zengindir.

Kavurga mısır kuruyemişi özellikle kilo sorunu bulunan kişiler tarafından tüketilmesi durumunda uzun süre tok tutmaktadır. Hazımsızlık gibi sorunu bulunan kişilerde yardımcı bir gıdadır. Hafızayı kuvvetlendiren kavurga mısır ayrıca içeriğinde bulunan antiseptik özellik sayesinde de pek çok mikrop için öldürücüdür.

Sizlerde KOZ KURUYEMİŞ online satış sitesi aracılığı ile bu muhteşem ürünün en taze, en lezzetli haline erişebilirsiniz. İncelemekte olduğunuz web sitemizin Kavrulmuş Ürünler bölümünü ziyaret ederek Kavurga Mısır ürününü inceleyebilir ve anında site üzerinden sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Online Hurma Sipariş
  Koz Kuruyemiş kalitesi ve güvencesi ile Online Hurma Siparişi verin! Türkiye´nin her yerine 1.kalite hurmaların gönderimini yapabilmekteyiz, lezzet ve kalitenin buluştuğu online mağazamızı hemen inceleyin.
 • Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Siparişi
  Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Siparişi vermek isteyenler için Koz Kuruyemiş en uygun fiyatlarla hizmetlerini ulaştırmaktadır. Hemen web sitesinden ürünleri inceleyebilir ve Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz.
 • Kaliteli Karadeniz Fındığı
  Kaliteli Karadeniz Fındığına erişmek, karadeniz yöresinin en lezzetli ve kaliteli fındıklarını tüketmek isteyenlerin ilk tercihi olan Koz Kuruyemiş kurumsal satış sitesi üzerinden hemen siparişlerinizi verebilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp