Şam Fıstığı Kilosu

22.12.2023

Antep (Şam) Fıstığı Çeşitleri & Kilo Fiyatları ile alakalı bilgilere erişmek ve her zaman Koz Kuruyemiş´in standartlarına uyan ürünlerin satıldığı 1.kalite ürünleri sipariş vermek adına sitemizi inceleyebilirsiniz. Ülkemizde yetişen eşsiz lezzetler arasında yer alan Antep fıstığını hemen hepimiz bilmekteyiz. Peki, bu kuruyemişin adının aynı zamanda Şam fıstığı olduğunu kaçımız biliyor? İtiraf etmek gerekir ki birçoğumuz Şam fıstığı ile Antep fıstığının aynı olduğunu bilmiyorduk. İkisini de farklı fıstık türleri sanıyorduk. Muhtemelen isimlerinden dolayı birçoğumuz farklı olduğu yanılgısına düştük.

Antep Fıstığı 1 Kg Fiyatları, Özellikleri ve Siparişi


Aslında Antep fıstığı ilk olarak Şam fıstığı adı ile duyulmuştur. Osmanlı dönemine dayanan bu durum zamanla Şam ve Antep’in farklı ülke sınırlarında kalmasıyla birlikte isminin de değişerek Antep fıstığı olmasına yol açmıştır. Kısaca bilgilendirmenin ardından firmamızdan satın alarak sağlıklı ve güvenli bir şekilde tüketebileceğiniz Şam fıstığı ürünlerimizden bahsedeceğiz. Öncelikle piyasadaki en ucuz Şam fıstığı kilosu firmamızda yer almaktadır. En taze ve en iyi ürünleri her mevsim firmamızdan en ucuz fiyatlardan alarak güvenle tüketebilirsiniz.

Lezzetli ve kaliteli ürünlerimizi Türkiye´nin tüm şehirlerine tazelik koruyucu ürün paketleri ile göndermekteyiz. Koz Kuruyemiş standartlarını asla bozmaz, her zaman kaliteye önem verir.

Şam fıstığı tek başına çerez olarak tüketildiği gibi diğer kuruyemişlerle birlikte karıştırılarak da tüketilebilmektedir. Aynı zamanda çikolata, dondurma, lokum ve geleneksel tatlılarla birlikte de sıkça kullanılabilen bir üründür. Anlaşıldığı üzere oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Bu denli geniş kullanıma sahip olmasında en büyük şüphesiz lezzeti ve insan sağlığına katkılarıdır. Fiyat bakımından da bakıldığında oldukça cazip bir tablo karşımıza çıkmaktadır. Bu çerçeveden hareketle Şam fıstığı faydaları için şöyle bir tablo karşımıza çıkmaktadır:

•    Lifli yapısı ile mideyi koruyucu özellik gösterir,
•    İçeriğindeki asitler sindirime yardımcı olarak rahatlatır,
•    B, C ve E vitaminleri bakımından zengindir,
•    Antioksidan özelliğe sahiptir,
•    Kalori bakımından zengindir, enerji verir.

Yukarıda bahsi geçen hususların yanı sıra daha pek çok farklı faydası ile insan vücuduna katkı sağlamaktadır. Gün içerisinde yeteri miktarda tüketilerek sayısız faydalarından yeteri kadar yararlanmak mümkün olmaktadır. Çeşitli tatlılarla birlikte de eşsiz aroması ile sıkça tüketilmektedir.

Kalitesini bildiğiniz Koz Kuruyemiş´ten hemen ŞAM FISTIĞI SİPARİŞİ verebilirsiniz.

Şam fıstığı satın almak için firmamıza geldiğinizde geniş bir ürün yelpazesi sizleri karşılıyor olacaktır. Kabuklu, kabuksuz, çiğ, kavrulmuş, tuzlu ve tuzsuz gibi çeşitli ürünlerimiz raflarda sizleri beklemektedir. Fiyat olarak da bu farklılıklar nedeniyle Şam fıstığı kilosu değişiklik göstermektedir. Fakat tüm ürünlerimizde olduğu gibi Şam fıstığı çeşitleri için de en uygun ve cazip fiyatlardan alışverişinizi yapabilirsiniz. Her zaman en taze ve en sağlıklı Şam fıstığı için en doğru adres firmamız olmaktadır. Hasadından tüketimine kadar geçen tüm süreç boyunca gerekli hijyenik kurallar çerçevesinde hareket etmekteyiz. Böylece en sağlıklı ve besleyici şekilde tüketiminize sunmaktayız.

En lezzetli ürünlere sahip olmak sizin elinizde, sitemiz üzerinden hemen sipariş verebilir ve aklınıza takılan hususların tamamı için KOZ KURUYEMİŞ müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Medjoul Hurma Fiyatları
  Yüksek Besin Değerleri | Uygun Fiyatlı Hurma Çeşitleri burada! Koz Kuruyemiş online satış sitesinden Medjoul Hurma Fiyatları öğrenmek çok kolay! Hemen ziyaret edin.
 • Tuzlu & Tuzsuz Yer Fıstık
  Tuzlu & Tuzsuz Yer Fıstık Siparişleri için ilk durağınız KOZ KURUYEMİŞ olmalıdır. Sektörün öncü firmalarından Koz Kuruyemiş´te sizler için en kaliteli ürünler her zaman yer verilmektedir.
 • Ballı Susamlı Fındık Siparişi
  Ballı Susamlı Fındık Siparişi için Koz Kuruyemiş markası tercihiniz, en doğru tercih olacaktır. Sektörde adından sıkça söz ettiren, taze ve lezzetli kuruyemişleri ile bilinen Koz Kuruyemiş ballı ve susamlı fındık içi sizlerle..
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp