Saymakla Bitmeyen Kabak Çekirdeğinin Faydaları

31.8.2020

Saymakla Bitmeyen Kabak Çekirdeğinin Faydalarının tamamını kurumsal web sitemizden inceleyebilir ve tuzsuz / tuzlu kabak çekirdeği siparişlerinizi Koz Kuruyemiş firmamızdan hemen sipariş edebilirsiniz.

Kuruyemişlerin neredeyse tamamının kendine has bir faydası vardır. Ancak içlerinden bir tanesinin faydaları, zirvedeki yerini korumaktadır. Sağlık adına oldukça faydalı şeyler içeren kabak çekirdeğini uzmanlar günde en az 1 avuç tüketmeniz için öneriyor.

Kabak çekirdeği, kabak meyvesinin içinde yer alan çekirdekleridir. Ay çekirdeğinin yanında kabak çekirdeği yağ oranı az olması nedeni ile tercih edilebilmektedir. Çiğ haliyle tületilmeside kanser hastalıklarında önleyici olması sebebi ile tespit edilmektedir. Çok eski zamanlarda ilaç olarak kullanılan, kabak meyvesinin iç kısmında yer alan çekirdeklerin kurutulması ile ortaya çıkan kabak çekirdeğinin sağlık için oldukça yararlı olduğunu biliyoruz. Yurt dışında yapılan bazı araştırmalarda kabak çekirdeğinin kavrulmadan çiğ tüketilmesinde içinde yer alan güçlü antikansorejen maddeler sebebi ile vücutta yer alan hücrelerin mutasyona uğraması engellenmektedir.

Kabak çekirdeği fosfor, çinko, magnesyum, sodyum, demir, kalsiyum mineralleriyle beraber %90 E vitamini içermektedir. Kabak çekirdeklerini yatmadan önce tükettiğinizde yenilenen hücrelerin fonksiyonları artacak, cilt sağlığına  iyi gelecektir.

Kabak Çekirdeğin Bazı Bilinen Faydaları

* Kabak çekirdeği, çinko bakımından zengin bir kuruyemiştir.

* Kabak çekirdeği tüketimi ile iltihaplanma azalacaktır. Hücreleri serbest olarak radikallere karşı korumaktadır.

* Kabak çekirdeği içeriğinde yüksek miktarda lif bulunur. Kemikleri güçlendirir. İleri yaşlarda kadınlardaki kemik erimesi ve kas kaybını önlemektedir.

* Kabak çekirdeği sindirim sistemini etkileyici olan parazitlerin vücutlardan atılmasına yardım edecektir.

* Kabak çekirdeğini geceleri yatmadan önce tükettiğinizde, dinlenmeye geçmiş olan, yenilenen hücrelerin işlevlerini arttıracak ve rahat uyumanızı sağlayacaktır.

* İçeriğinde zengin miktarda E vitamini barındıran bir ürün olması sebebi ile göz sağlığına iyi gelecektir.

* Kabak çekirdeğinin içeriğinde yer alan bol miktardaki demir sebebi ile demir eksikliğine ve kansızlığa iyi gelmektedir.

* Beyinde sağlık için önemli bir besindir. Her gün bir avuç kabak çekirdeği tüketilmesi ile günlük olarak almamız gereken çinko ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

* Hafıza güçlendirmeye yardımcıdır.

* Kilo vermeye yardımcıdır.

* Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra prostat hastalığından korumaktadır.

* Şeker, kalp, obezite gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır.

* Kabak çekirdeği kalori bakımından zengin bir besin olması sebebi ile aşırı tüketilmemesi gerekmektedir.

Sizlerde faydası saymakla bitmeyen, oldukça yararlı olan bu kuruyemiş ürününün en lezzetlisini, en kaliteli ve en dolgununu tüketmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Koz Kuruyemiş sizler için satışa sunduğu tüm ürünlerde olan iddaasını, kabak çekirdeğinde de sunmaktadır.

Hemen incelemekte olduğunuz kurumsal satış sitemizden dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

 • Cips Fıstık Siparişi
  Cips Fıstık Siparişi ve Soslu Kaplamalı Fıstık Hakkında Bilgilerin tamamına Koz Kuruyemiş kurumsal web sitesinden anında erişebilir ve ürün siparişlerinizi anında firma sitesinden verebilirsiniz.
 • Siirt Fıstığı Online Satış
  Bir çok insan tarafından özellikle talep edilen Siirt Fıstığı Online Satış sistemimizde sunulmktadır. Kabukları ve görünüş bakımından antep fıstığını andıran bu ürün, üretici bağından temin edilmektedir.
 • Online Hurma Sipariş
  Koz Kuruyemiş kalitesi ve güvencesi ile Online Hurma Siparişi verin! Türkiye´nin her yerine 1.kalite hurmaların gönderimini yapabilmekteyiz, lezzet ve kalitenin buluştuğu online mağazamızı hemen inceleyin.
İletişim Bilgilerimiz
 • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
 • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp