Tarihten Günümüze Hikayemiz

Nasıl başladı hikâyeniz?

Kadir Er: “Aslında bu süreç uzun bir yolculuk… Adım adım her geçen gün kalitesini katlayan,  tek hedefi ağızda tanıdık bir tat bırakmak olan ve geleneklerinden esinlenerek yenilikçi bakış açısıyla hareket eden bir markanın yolculuğu bu.  1974 yılında kıymetli babamız Mustafa Er ve kardeşleri Er Kardeşler Kuruyemiş adıyla Osmanbey’de ilk şubelerini açtılar. 1978 ve 1990 yıllarında şube sayısını önce ikiye sonra üçe çıkardılar.”

Yıllar geçtikçe yenilik anlamında ne gibi değişiklikler oldu?

Kadir Er:  “2000 yılında ikinci neslin de yönetime katılmasıyla firmamız yeni yapılanmaya gitti ve marka ismini  İlgi Kuruyemiş Evi olarak değiştirdi. 2005 yılında Erenköy Bağdat Caddesi`nde İlgi Kuruyemiş Evi olarak butik perakendecilik anlayışı ile şubemiz faaliyete başladı. 2006 yılında mevcut ortaklıktan ayrılarak babamız Mustafa Er ve Ağbim Ahmet Er ile birlikte hizmet verme kararı aldık ve Erenköy mağazamızda yolumuza devam ettik.”

İkinci neslin kalite ve standardizasyon öngörüsü başarıya ne gibi katkı sağladı?


Kadir Er: “ Babamız Mustafa Er’in tecrübesi ve biz ikinci neslin inovatif bakış açısıyla butik perakendeciliğe başladığımız ilk günden itibaren başarılı girişimler ile toplam kalite yönetim sistemi çalışmalarına başladık. 2007 yılında butik perakendeciliği geliştirerek özel ürünleri kavurmayı, ayıklamayı, paketlemeyi içeren kapsamlı modern ve donanımlı imalathanemizi faaliyete geçirdik. ‘SAKLI BAHÇENİN YEMİŞLERİ’ olan özel lezzetleri müşterilerimizin daha taze muhafaza edebilmeleri, keyifle tüketebilmeleri için sektörde öncü olarak ilk DOYPACK KİLİTLİ AMBALAJI kullanmaya başladık. 2009 yılında Bağdat Caddesi, Şaşkınbakkal´a ikinci mağazamızı açtık. 2011 yılında uluslararası ISO 22000 ve ISO 9001 sertifikaları ile kalitemizi tescillemiş olduk.”


Peki, müşterilerinizi “Koz” ismi ile nasıl buluşturdunuz?


Kadir Er: “Geçmişten günümüze attığımız her adımda kalite anlayışını en ön planda tutmuş ve tutmaktayız. 2011/2012 yılında markamızın adını, satışını en çok yaptığımız özel ürünümüz olan ve halk dilinde ceviz anlamına gelen koz kelimesini kullanarak KOZ İSTANBUL olarak değiştirdik. 2013 yılında Kadıköy Tarihi Çarşı`ya KOZ İSTANBUL yeni konsepti ile üçüncü mağazamızı açtık. 2018 yılı itibari ile kendi başımıza ayrı hizmet verme kararı aldık. Kadıköy Tarihi Çarşı`da hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ve 2019 yılında ‘SAKLI BAHÇENİN YEMİŞLERİ’ nin özel lezzetlerini herkesin tatması için Türkiye’nin dört bir yanına açarak, ‘Koz İstanbul Kuruyemiş’ online satış hizmetini, siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.”KALİTE POLİTİKAMIZ

Ürünün tarladan alınıp tüketim anına kadarki sürecin her aşamasını kontrol ve takip ederek toplam kalite anlayışı ile yüksek kalitede ürünler sunmak.

Üretimin her aşamasında Uluslararası Standartlara göre toplam kalite anlayışı ile hijyeni esas alarak üretim yapmak.

Sizlere özenle üretilmiş doğal lezzetleri sunabilmek için sektörde oluşan tüm teknolojik yenilikleri takip etmek.

Ürünlerimizin teşhir, tanzim ve satış hizmetinde şeffaflığı;  hijyende hassasiyeti ve sunumda estetiği sağlamak.

Saklı Bahçenin Yemişleri´ni sizler için her zaman aynı şevk ve aşk ile sunarak yeni deneyimler kazandırmak.

İletişim Bilgilerimiz
  • Caferağa Mahallesi Güneşli Bahçe Sokak No:9 Kadıköy / İstanbul
  • 0216 337 5 569
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
Kart Tipleri
Kartlar
blog
Whatsapp